gazetka.jpg

rozpali Wasze serca Swoją nieskonczoną miłością,

umocni w wierze i w wierności Bożym Przykazaniom,

blogosławi Waszym rodzinom

i darzy Was radoscią, pokojem, pomyslnością i zdrowiem.

Szczesc Boże!

Duszpasterze parafii sw. Józefa Rzemieslnika

Znalezione obrazy dla zapytania Rekolekcje Adwentowe

Piątek, 21 grudnia 2018 r.                                 Sobota, 22 grudnia 2018 r.

9.00 – Msza św. z nauką                                     9.00 – Msza św. z nauką

16.30 – Msza św. z nauką dla dzieci                 16.30 – Msza św. z nauką dla dzieci

18.00 – Msza św. z nauką                                  18.00 - Msza św. z nauką

19.00 – Nauka dla młodzieży                             19.00 – Nauka dla młodzieży

Spowiedź św. w sobotę, 22 grudnia 2018 r.

8.00 – 10.00 i 16.00 – 19.00

Chorych zgłoszonych odwiedzamy w sobotę od godz. 10.30. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii.

Niedziela, 23 grudnia

7.30 _ Msza św. z nauką rekolekcyjną dla wszystkich

9.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży

10.30 – Msza św. z nauką dla dorosłych oraz nauka dla dzieci (w kaplicy)

12.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Rak, proboszcz parafii św. Jadwigi Śląskiej w Częstochowie.

Czas który koi rany, utula ból i budzi w sercu nadzieje…

DDU Naglowek

Strata dziecka jest tragedią. I nie ma tu znaczenia jego wiek, czy wielkość. Niezależnie od tego, czy przeżyło kilka lat, miesięcy, czy tygodni - czasem tylko tych pod sercem mamy. Jego rodzina ma prawo do  smutku i żałoby.

Rozumiejąc tę potrzebę serdecznie zapraszamy

15 października 2018 r.

rodziny dotknięte  dramatem  straty dziecka /w wyniku choroby, poronienia, przedwczesnego porodu, wypadku, czy aborcji/, ich bliskich, przyjaciół i wszystkich tych, którzy chcieliby podzielić się z nimi swoją modlitwą na Dzień Dziecka Utraconego do

Sanktuarium św. Józefa w Częstochowie

17:30 Różaniec w intencji rodziców po stracie

18:00 Eucharystia

18:45 Prelekcja: "Non omnis moriar… Co warto ocalić?" - s. Ewa – Joanna Jędrzejak Prezes Fundacji Ewangelium Vitae

Znalezione obrazy dla zapytania Dzieciątko Praskie

Termin proponowany  26/piątek/ - 28/ niedziela/ października 2018

Cały Kościół odnawia poświęcenie się

Niepokalanemu Sercu Maryi

Ojciec Święty Pius XII, który dokonał poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi w 1942 r., ustanawiając to święto w 1954 r.zwrócił się do całego Kościoła w następujących słowach:

Modlitwa różańcowa za Ojczyznę w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości

Zachęcamy do włączenia się w Wielką Modlitwę Różańcową za Ojczyznę w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Modlitwa trwa od 15 sierpnia do 7 października 2018 r.( (54 dni – jak w Nowennie Pompejańskiej). Z różańcem w ręku módlmy się o obfitość Bożego Ducha oraz wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego i zachowanie wiary w kolejnych pokoleniach Narodu Polskiego.

Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

Małgorzaty, Piotra

„Nie możecie podać sobie rąk, jeśli macie zaciśnięte pięści.”
Mahatma Gandhi

Hbr 4, 1-5. 11
Mk 2, 1-12

• Ewa Kowalewska o waszyngtońskim Marszu dla Życia: tłum radosnych ludzi manifestujących swoje zaangażowanie pro-life
    „Atmosfera tego marszu jest absolutnie unikalna, wręcz niesamowita. To niezapomniane przeżycie znaleźć się w tłumie tak wielu młodych, radosnych ludzi, manifestujących swoje zaangażowanie w obronie życia” - wspomina Ewa H. Kowalewska. Prezes Human Life International w Polsce w waszyngtońskim Marszu dla Życia uczestniczyła trzykrotnie i - jak mówi - „za każdym razem było to coś niepowtarzalnego”.
  • W bazylice mariackiej odprawiono Mszę św. za prezydenta Adamowicza
    W bazylice mariackiej w Gdańsku odprawiono wieczorem Mszę św. w intencji zabitego w niedzielę prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Jeszcze do północy będzie możliwość pożegnania prezydenta. Jutro w tej samej świątyni, po sprawowanej w południe Mszy św., prezydent zostanie pochowany.
  • Papież o zamachu w Bogocie: okrutne i nieludzkie postępowanie
    Najgłębsze ubolewanie z powodu ofiar, które straciły życie w wyniku tak nieludzkiego i okrutnego czynu wyraził Franciszek w depeszy kondolencyjnej przesłanej na ręce arcybiskupa Bogoty kard. Rubena Salazara. 17 stycznia w stolicy Kolumbii doszło do wybuchu samochodu-pułapki na terenie szkoły policyjnej Santander, w którego wyniku zginęło 21 osób, łącznie z zamachowcem, a 68 odniosło rany.