656170 LODZ080507 HP51 83

Jezus żyje naprawdę, byśmy i My żyli naprawdę.

Życzymy Wszystkim, byście dzięki Jego Miłości żyli pełnią życia!

Niech te Święta będą dla Was czasem wielkiego szczęścia i wielkiej Radości!

Pamiętamy o Was w modlitwie !

Wasi Duszpasterze.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

krzyż

grób 2018zm

WIELKI CZWARTEK 29 marca 2018 r.

• 18.30 – Misterium „O ciepiącym Słudze Jahwe”
  • 19.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej;
  • 20.00 – Czuwanie młodzieży;
  • 21.00 – 24.00 – Czuwanie indywidualne.

W Wielki Czwartek, po liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej mamy okazję podjęcia 30-sto dniowej modlitwy w intencji jednego kapłana. W tym celu, trzeba będzie odebrać przy wyjściu z kościoła intencję, na której znajdziemy imię oraz rok święceń księdza. Tam też znajduje się stosowana modlitwa oraz wskazówki dot. Przebiegu modlitwy. Jako kapłani o te modlitwę prosimy w tak ważnym dla nas dniu i z serca za nią dziękujemy. www.kaplani.com.pl

WIELKI PIĄTEK 30 marca 2018 r.

0.00 - I, II i III Róża                              8.00   - XXV, XXVI, XXVII i XXVIII

1.00 - IV, V i VI Róża                            9.00   - 10.00 – adoracja indywidualna

2.00 - VII, VIII i IX Róża                                   10.00 - Szkoła Podstawowa

3.00 - X, XI i XII Róża                                     11.00 - Gimnazjum

4.00 - XIII, XIV i XV Róża                       12.00 - 15.00 – adoracja indywidualna

5.00 - XVI, XVII i XVIII Róża               15.00 - Godzina Miłosierdzia

6.00 - XIX, XX i XXI Róża                  16.00 - Legion Maryi

7.00 - XXII, XXIII i XIV Róża              17.00 - Rada Duszpasterska i Akcja Katolicka

18.30 - Droga Krzyżowa                       22.00 - małżeństwa Domowego Kościoła;

19.00 - Liturgia Męki Pańskiej:           23.00 - Odnowa w Duchu Świętym

21.00 - Adoruje młodzież;

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły tzn. bez mięsa i jeden posiłek do syta. Ofiary składane przy adoracji krzyża są przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie

WIELKA SOBOTA 31 marca 2018 r.

0.00 – ul. Mireckiego 2, 3, 4, 5               3.00 – ul. Mireckiego 22, 23, 24, 26 a i b

1.00 – ul. Mireckiego 7, 9, 11                 4.00 – ul. Łukasińskiego i al. Pokoju 16

2.00 – ul. Mireckiego 19, 20, 21             5.00 – ul. Zamenhoffa   6.00 – ul. Lenartowicza, Kasprowicza, Prusa, Rapackiego, Kunickiego; 7.00 – ul. Mireckiego 25, 27, 29; 8.00 – ul. Limanowskiego, Okrzei, Perla, Wyspiańskiego, Syrokomli, Towińskiego.

Adoracja i poświęcenie pokarmów: 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00

W czasie poświęcenia pokarmów, ministranci będą zbierać ofiarę na tacę na rzecz Służby Liturgicznej Ołtarza, jako wsparcie wyjazdu na „Wakacje z Bogiem”. Niech to będzie wyraz naszej wdzięczności za ich bezinteresowną służbę dla ministrantów i scholii. Za dary serca serdeczne Bóg zapłać.

• 15.00 – Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  • 16.00 – 21.00 – adoracja indywidualna.
  • 21.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczyna się poświęceniem ognia przed kościołem, a kończy się procesją rezurekcyjną; przychodzimy ze świecami (paschalikami).

Z orędzia Papieża Franciszka na Wielki Post 2018 r. :

Ponieważ wzmoże się nieprawość, ostygnie miłość wielu (Mt 24, 12)

„(…) Kościół, nasza matka i nauczycielka, wraz z niekiedy gorzkim lekarstwem prawdy proponuje nam w tym okresie Wielkiego Postu słodki środek – modlitwę, jałmużnę i post.

Gdy poświęcamy wię5a6b36985c6f0 osize969x565q71hcfa0c4cej czasu na modlitwę, pozwalamy naszemu sercu odkryć ukryte kłamstwa, którymi zwodzimy samych siebie (5), by ostatecznie szukać pociechy w Bogu. On jest naszym Ojcem i chce, abyśmy mieli życie.(…)

Praktykowanie jałmużny uwalnia nas od chciwości i pomaga nam odkryć, że drugi człowiek jest moim bratem – to, co mam, nie jest nigdy tylko moje. Bardzo bym chciał, żeby jałmużna stała się dla wszystkich prawdziwym, autentycznym stylem życia! (…)

Post, na koniec, odbiera siłę naszej przemocy, rozbraja nas i stanowi wielką okazję do wzrastania. Z jednej strony, pozwala nam doświadczyć tego, co odczuwają ludzie, którym brakuje nawet tego, co niezbędnie potrzebne, i których na co dzień dręczy głód; z drugiej strony, wyraża stan naszego ducha, złaknionego dobroci i spragnionego życia Bożego. Post nas przebudza, powoduje, że stajemy się bardziej wrażliwi na Boga i na bliźniego, budzi na nowo wolę posłuszeństwa Bogu, który jako jedyny zaspokaja nasz głód.(…)”    Papież Franciszek

Nabożeństwa wielkopostne:
•    Droga Krzyżowa: 16.30 – dzieci,  17.30 - młodzieży i dorosłych;
•    Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30.
  Nie żałujmy czasu i odwagi, by pokazać, że mocno trwamy przy Chrystusowym   Krzyżu – znaku zbawienia. Niech on przypomina, zwłaszcza wrogom Kościoła, iż największą wartością w życiu jest miłość płynąca z tego właśnie Krzyża: ”W krzyżu miłości nauka”.

Czesława, Agnieszki

„Wygoda, bogactwa i pochwały nie przynoszą prawdziwej radości. Daje je zrobienie czegoś wartościowego.”
Wilfred Grenfell

Dz 9, 1-20
J 6, 52-59

• Kandydaci do kapłaństwa odzwierciedlają nasze społeczeństwo
    Kandydaci do kapłaństwa w sensie psychologicznym i socjologicznym odzwierciedlają nasze społeczeństwo i Kościół w Polsce - mówi KAI ks. Wojciech Wójtowicz, przewodniczący Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych.
  • Trwają zapisy na XI Zjazd Gnieźnieński
    Już można się zapisać na XI Zjazd Gnieźnieński, który odbędzie się od 21 do 23 września pod hasłem: „Europa ludzi wolnych. Inspirująca moc chrześcijaństwa”.
  • Finał KFK 2018
    Trzydziestu uczniów z okręgów wrocławskiego, świdnickiego i legnickiego wzięło udział w finałowym, wojewódzkim etapie trzeciej edycji Konkursu Filozofii Klasycznej.