W sobotę 6 kwietnia 2024 r. w Wieluniu rozpocznie się Peregrynacja Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Archidiecezji. Do naszej parafii Maryja przybędzie w Znaku Obrazu Jasnogórskiego 26 marca 2025 r.

Nawiedzenie Matki Bożej jest poprzedzone Nowenną Miesięcy. Każdego 11 dnia miesiąca, począwszy od lipca, gromadzimy się na Apelu Jasnogórskim o godz. 21.00 i po Apelu modlitewne czuwanie, a o północy Msza św.

MBCzW naszym kościele Nowenna Miesięcy będzie 13 dnia miesiąca w czasie Nabożeństwa Fatimskiego.

ZAKOŃCZENIE PIERWSZEGO ETAPU NAWIEDZENIA
W niedzielę 12 października 1980 roku – wraz z zakończeniem Nawiedzenia w diecezji częstochowskiej – został zakończony pierwszy etap Nawiedzenia wszystkich parafii w Polsce.
Obraz z katedry częstochowskiej przyniesiono w uroczystej procesji na szczyt Jasnej Góry, gdzie odprawiono uroczystą Mszę św. koncelebrowaną.

DRUGI ETAP NAWIEDZENIA
Nawiedzenie w stolicy i archidiecezji warszawskiej Episkopat Polski zdecydował, że drugi etap Nawiedzenia trzeba nieco zmodyfikować. Ponieważ w stolicy wyrosło nowe pokolenie (24 lata), które nie przeżyło spotkania z Matką Bożą Wędrującą, ks. Prymas kard. Stefan Wyszyński zdecydował, że Nawiedzenie winno odbyć się nie tylko w Warszawie, ale także w parafiach archidiecezji.
W sobotę 18 X 1980 roku przybyła na Jasną Górę delegacja na czele zks. bp. Zbigniewem Kraszewskim, aby zabrać Obraz Nawiedzenia do Warszawy. Przewiezieniu Obrazu towarzyszło 3 paulinów (w tym kierowca „samochodu kaplicy”). Na trasie zatrzymano się na krótkie nabożeństwo w pierwszej parafii archidiecezji – Lubochni, następnie w Raszynie, potem w kościele na Solcu, skąd procesjonalnie przeniesiono Obraz do kościoła św. Aleksandra, gdzie rozpoczęło się Nawiedzenie w Stolicy.
W międzyczasie, w dniu 20 V 1981 roku przyniesiono Obraz Nawiedzenia do ciężko chorego ks. Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego (na tydzień przed śmiercią), który ucieszył się bardzo z tej „wizyty pożegnalnej” i mówił do swojej najdroższej Dziewicy Wspomożycielki Jasnogórskiej Matki: „Tyle razy przybywałem do Ciebie, Matko, na szlak Nawiedzenia. Dzisiaj Ty przychodzisz do mnie. Byłaś zawsze dla mnie największą łaską, światłem, nadzieją i programem mojego życia… Niech ta Wędrówka nadal nie ustaje, a gdy się skończy, niech zacznie się na nowo; abyś stale krążyła po Polsce, dana ku obronie naszego narodu”.

DDU 2023 baner www

W niejednej rodzinie jest dziecko, które odeszło zbyt szybko i spowodowało,że nagle świat jego rodziców legł w gruzach. To Dziecko zmieniło ich swoją obecnością, a oni już na zawsze niosą ślad tego krótkiego z nim spotkania.

15 października na całym świecie obchodzony jest
Dzień Dziecka Utraconego.

Dzień wspomnienia Dzieci, które odeszły, lecz jednak żyją w sercach i pamięci bliskich. To szczególny czas dla rodziców doświadczonych przedwczesną stratą dzieci w wyniku: choroby, poronienia, przedwczesnego porodu, wypadku, czy aborcji. Dzień, w którym wszyscy rodzice po stracie wraz ze swoimi bliskimi, dzielą swoje cierpienie, ale co najważniejsze napełniają swoje serca nadzieją.

Serdecznie zapraszamy rodziny dotknięte dramatem straty dziecka i ich bliskich, przyjaciół oraz wszystkich tych, którzy chcieliby podzielić się z nimi swoją modlitwą do Sanktuarium św. Józefa.

17:30 Różaniec w intencji rodziców po stracie

18:00 Eucharystia

Zakończymy adoracją, podczas której, każdy rodzic będzie mógł zapalić przy ołtarzu światełko pamięci symbolizujące jego utracone Dziecko.

Bo nie ma stópki zbyt małej by nie pozostawiła na tym świecie śladu

25 – 29 marca 2023 r.

rek wielkopostne 2023

Sobota, 25 marca 2023 r.

9.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

16.30 – Msza św. z nauką dla Rodziców

18.00 – Msza św. z nauka dla dorosłych

Niedziela, 26 marca 2023 r.

7.30 – Msza św. z nauka dla dorosłych

9.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży

10.30 – Msza św. z nauką dla Rodziców

12.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

17.30 – Gorzkie Żale z nauka pasyjną

18.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych

krzyz czlowiekRekolekcje są okazją do wyciszenia się oraz zastanowienia nad sobą i swoim życiem przed Bogiem i wraz z Nim. To szansa, by spotkać Jezusa, poznać Go, pokochać;
– doświadczyć miłości Boga i na niej budować swe życie;
– poznać siebie w świetle Słowa Bożego: swoje życiowe zranienia, zagubienia, zakłamania – pokonać to, co odbiera radość życia;
– skonfrontować swoją przeszłość i teraźniejszość z Bogiem oraz pojednać się z Nim, by żyć w wolności i odczytać właściwie Boży plan w odniesieniu do swego życia.

Czy ludziom wierzącym potrzebne są rekolekcje? Na to pytanie daje odpowiedź sam Pan Jezus i to własnym przykładem. No bo kto jak kto, ale On na pewno nie miał żadnego grzechu i tym bardziej nie musiał odprawiać rekolekcji.
Tymczasem Ewangelie opisują, że po chrzcie w Jordanie Jezus udał się na pustynię i tam czterdzieści dni przebywał poszcząc i modląc się. Tam też jakby „nabierał mocy” do przeciwstawiania się diabłu, kiedy on zaczął Go kusić. Oczywiście Pan Jezus miał wy-starczającą moc, by nie ulec złemu duchowi, a te jego rekolekcje na pustyni mają tylko nam pokazać, że trzeba czasem oderwać się od swoich codziennych zajęć, by na modli-twie, poszcząc i słuchając Słowa Bożego umacniać swoją wiarę. Znajdujemy też w Ewan-geliach słowa Pana Jezusa skierowane do Jego uczniów. Apostołowie z zapałem opowia-dali o tym, jak głosili Słowo Boże, ilu uzdrowili i ile uczynili dobra. Chrystus wysłuchał ich i powiedział: „Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco”.

5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Myśl dnia
Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9
Czytania