Z orędzia Papieża Franciszka na Wielki Post 2018 r. :

Ponieważ wzmoże się nieprawość, ostygnie miłość wielu (Mt 24, 12)

„(…) Kościół, nasza matka i nauczycielka, wraz z niekiedy gorzkim lekarstwem prawdy proponuje nam w tym okresie Wielkiego Postu słodki środek – modlitwę, jałmużnę i post.

Gdy poświęcamy wię5a6b36985c6f0 osize969x565q71hcfa0c4cej czasu na modlitwę, pozwalamy naszemu sercu odkryć ukryte kłamstwa, którymi zwodzimy samych siebie (5), by ostatecznie szukać pociechy w Bogu. On jest naszym Ojcem i chce, abyśmy mieli życie.(…)

Praktykowanie jałmużny uwalnia nas od chciwości i pomaga nam odkryć, że drugi człowiek jest moim bratem – to, co mam, nie jest nigdy tylko moje. Bardzo bym chciał, żeby jałmużna stała się dla wszystkich prawdziwym, autentycznym stylem życia! (…)

Post, na koniec, odbiera siłę naszej przemocy, rozbraja nas i stanowi wielką okazję do wzrastania. Z jednej strony, pozwala nam doświadczyć tego, co odczuwają ludzie, którym brakuje nawet tego, co niezbędnie potrzebne, i których na co dzień dręczy głód; z drugiej strony, wyraża stan naszego ducha, złaknionego dobroci i spragnionego życia Bożego. Post nas przebudza, powoduje, że stajemy się bardziej wrażliwi na Boga i na bliźniego, budzi na nowo wolę posłuszeństwa Bogu, który jako jedyny zaspokaja nasz głód.(…)”    Papież Franciszek

Nabożeństwa wielkopostne:
•    Droga Krzyżowa: 16.30 – dzieci,  17.30 - młodzieży i dorosłych;
•    Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30.
  Nie żałujmy czasu i odwagi, by pokazać, że mocno trwamy przy Chrystusowym   Krzyżu – znaku zbawienia. Niech on przypomina, zwłaszcza wrogom Kościoła, iż największą wartością w życiu jest miłość płynąca z tego właśnie Krzyża: ”W krzyżu miłości nauka”.

pobrane 1DOBA EUCHARYSTYCZNA

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu

z  9 na 10 lutego br.(z  piątku na sobotę).

"Szczegółowy plan adoracji"

chrzest

Wtedy przyszedł Jezus z Galilei nad Jordan do Jana, żeby przyjąć chrzest od niego. Lecz Jan powstrzymywał Go, mówiąc: «To ja potrzebuję chrztu od Ciebie, a Ty przychodzisz do mnie?» Jezus mu odpowiedział: «Pozwól teraz, bo tak godzi się nam wypełnić wszystko, co sprawiedliwe». Wtedy Mu ustąpił. A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody. A oto otworzyły Mu się niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębicę i przychodzącego na Niego. A głos z nieba mówił: «Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie».            Mt 3, 13 – 17

Czas który koi  rany, utula ból i budzi w sercu nadzieje…

Serdecznie zapraszamy 15 października 2017 r.

Rodziny dotknięte  dramatem  straty dziecka /w wyniku choroby, poronienia, przedwczesnego porodu, wypadku, czy aborcji/, ich bliskich, przyjaciół i wszystkich tych, którzy chcieliby podzielić się z nimi swoją modlitwą na Dzień Dziecka Utraconego.

banerDDUplan2017 small

Bo "Nie ma stópki zbyt małej, by nie pozostawiła na tym świecie śladu"

autor nieznany

Bogusza, Macieja

„Cokolwiek się zrobi lub pomyśli, to zostanie na wieki na nasze konto zapisane.”
św. Maksymilian Maria Kolbe

Pwt 26, 16-19
Mt 5, 43-48

• Dlaczego warto być teologiem? – spotkanie członów PTT w Częstochowie
    Dlaczego warto być teologiem dzisiaj, co dalej z teologią, teologia naukowa czy kościelna? – te pytania były przedmiotem naukowej refleksji członków Częstochowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Teologicznego. Teologowie spotkali się wieczorem 23 lutego w auli św. Jadwigi w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie.
  • KSM obraduje
    Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej rozpoczęło dziś punktualnie o godz. 18.00 Sesję Zarządów
  • Niemcy: zabito proboszcza francuskojęzycznej parafii w Berlinie
    Wieczorem 22 lutego został zabity proboszcz francuskojęzycznej parafii w Berlinie. 54-letni ks. Alain-Florent Gandoulou pochodził z Konga. Szczegóły morderstwa nie zostały na razie ujawnione przez policję, która zatrzymała mężczyznę podejrzanego o dokonanie zabójstwa.