TRIDUUM JOZEF

Zachęcamy Wiernych naszej parafii do uczestnictwa w Liturgii odprawianej w naszym kościele transmitowanej na kanale youtube. Zakładka: Multimedia -> Kamera lub bezpośrednio pod linkiem: Kamera youtube

Jana, Brunona

„Nawet bardzo mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje.”
Ezop

Iz 55, 10 - 11
Rz 8, 18 - 23
Mt 13, 1 - 23

• Zabobony grzech czy głupota?
    Wydawać by się mogło, że z codziennego języka znika słowo „zabobony”. Nie jest ono w powszechnym użyciu, a młodsze pokolenie być może nawet nie wie, co w ogóle oznacza. A może marginalizowanie nazwy, kiedyś powszechnej, tym bardziej wskazuje na zagrożenia kryjące się za tym, co ona za sobą niesie? Czym zatem są zabobony?
  • Złodzieje dusz
  • Co święci mówią Europie?
    Benedykt z Nursji, Cyryl i Metody, Brygida Szwedzka, Katarzyna ze Sieny i Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein). Dlaczego właśnie ci święci zostali wybrani, by patronować Europie? Co takiego wnieśli swoim życiem i dziełami w dzieje naszego kontynentu?