unnamedDrodzy Parafianie! Przeżywamy dzisiaj wyjątkowy dzień, zwany Niedzielą Dobrego Pastrza. Dzień, w którym szczególnie okazujemy swoją wdzięczność Panu Bogu za to, że możemy być Jego owcami – owcami, które choć czasem się gubią, nigdy nie przestają być przez Niego szukane.

Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; /najemnik ucieka/ dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach. Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce.

Bóg jest dobrym Pasterzem! Uderzająca jest ta prawda dla każdego, kto choć w małym stopniu ją zrozumie. Jezus Chrystus przyszedł na świat w Betlejem, wychowywał się w Nazarecie, działał w Galilei i Judei, by w końcu w Jerozolimie umrzeć i zmartwychwstać. Te wydarzenia, ta historia Boskiego życia, była niejako drogą prawdziwego pasterzowania, którym obdarza nas Bóg. Bo zwieńczeniem tej drogi jest zbawienie: Ciebie i mnie, dane od Boga

Jana, Brunona

„Nawet bardzo mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje.”
Ezop

Iz 55, 10 - 11
Rz 8, 18 - 23
Mt 13, 1 - 23

• Zabobony grzech czy głupota?
    Wydawać by się mogło, że z codziennego języka znika słowo „zabobony”. Nie jest ono w powszechnym użyciu, a młodsze pokolenie być może nawet nie wie, co w ogóle oznacza. A może marginalizowanie nazwy, kiedyś powszechnej, tym bardziej wskazuje na zagrożenia kryjące się za tym, co ona za sobą niesie? Czym zatem są zabobony?
  • Złodzieje dusz
  • Co święci mówią Europie?
    Benedykt z Nursji, Cyryl i Metody, Brygida Szwedzka, Katarzyna ze Sieny i Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein). Dlaczego właśnie ci święci zostali wybrani, by patronować Europie? Co takiego wnieśli swoim życiem i dziełami w dzieje naszego kontynentu?