unnamedDrodzy Parafianie! Przeżywamy dzisiaj wyjątkowy dzień, zwany Niedzielą Dobrego Pastrza. Dzień, w którym szczególnie okazujemy swoją wdzięczność Panu Bogu za to, że możemy być Jego owcami – owcami, które choć czasem się gubią, nigdy nie przestają być przez Niego szukane.

Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; /najemnik ucieka/ dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach. Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce.

Bóg jest dobrym Pasterzem! Uderzająca jest ta prawda dla każdego, kto choć w małym stopniu ją zrozumie. Jezus Chrystus przyszedł na świat w Betlejem, wychowywał się w Nazarecie, działał w Galilei i Judei, by w końcu w Jerozolimie umrzeć i zmartwychwstać. Te wydarzenia, ta historia Boskiego życia, była niejako drogą prawdziwego pasterzowania, którym obdarza nas Bóg. Bo zwieńczeniem tej drogi jest zbawienie: Ciebie i mnie, dane od Boga

św. Pio z Pietrelciny, prezbitera, wspomnienie pierwszy dzień jesieni

Bogusława, Tekli

„Modlitwa to pokarm dający radość, to pożywienie wnoszące pokój, to treść naszego życia pozwalająca zobaczyć, kim naprawdę jesteśmy.”
Matka Elvira

Prz 30, 5 - 9
Łk 9, 1 - 6

• Nauczyciel wiary
    Za takiego człowieka uchodził św. Ojciec Pio, którego liturgiczne wspomnienie obchodzimy 23 września. To jedna z największych kościelnych osobowości XX wieku.
  • Agonia św. ojca Pio. Jak cierpiał wielki święty?
    Ojciec Pio za życia cierpiał przede wszystkim z oskarżeń, które wysuwano przeciwko niemu. Często płakał z tego powodu. Jego beatyfikacja stała się możliwa dzięki Janowi Pawłowi II. Kapucyna i Papieża Polaka łączyła wyjątkowo bliska więź – mówi uznany włoski dziennikarz Renzo Allegri, autor książki „Zniszczyć Świętego. Śledztwo w sprawie prześladowania ojca Pio”.
  • Chrońcie dzieci nienarodzone i religijne mniejszości
    O kontynuacji wysiłków na rzecz ochrony dzieci nienarodzonych zapewnił prezydent USA Donald Trump we wtorkowym przemówieniu do Zgromadzenia Ogólnego ONZ. W nagranym wcześniej w Białym Domu wystąpieniu prezydent wskazał też na, jego zdaniem, realne problemy świata, którym należy stawić dziś czoła: walkę z terroryzmem, handel ludźmi i niewolnictwo seksualne, prześladowania religijne oraz czystki etniczne mniejszości religijnych.