piotrek fiat

W każdą środę, o godzinie 21:30, zapraszamy do słuchania audycji w radiu Fiat: "Spontanicznie i naturalnie o Jezusie". Audycję prowadzi ks. Piotr Klekociński. Każdego wieczoru podejmowany jest inny temat, który dotyczy naszej wiary i miłości do Pana Boga. Można włączać się do audycji poprzez telefon lub facebook. Serdecznie zapraszamy!

Świętych męczenników Jana de Brébeuf i Izaaka Jogues’a, prezbiterów, i Towarzyszy św. Pawła od Krzyża, prezbitera

Jana, Pawła

„Tylko taka moc posiada wartość, która umożliwia dobre uczynki.”
Oscar Wilde

Rz 4, 13. 16-18
Łk 12, 8-12

• Ksiądz Jerzy Popiełuszko - globalny święty

Gdy media całego świata informowały w październiku 1984 r., że w Polsce agenci komunistycznej bezpieki zamordowali katolickiego kapłana, nikt nie przypuszczał, że jest to początek niezwykłego fenomenu - obok św. Jana Pawła II i św. Faustyny Kowalskiej ks. Jerzy Popiełuszko jest polskim świętym globalnym. Do jego grobu spontanicznie pielgrzymowało ponad 23 mln osób, w tym papieże, prezydenci i premierzy, politycy i ludzie kultury oraz zwyczajni ludzie ze wszystkich kontynentów. Relikwie męczennika czczone są w ponad tysiącu kościołach na całym świecie, w krajach tak odległych jak Uganda, Boliwia, Peru. W sobotę 19 października przypada 35. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
  • Kelly jest zdrowa, ale chce eutanazji, czuje się brzydka

W Belgii na oczach mediów rozgrywa się kolejny dramat cywilizacji śmierci. Od siedmiu miesięcy o eutanazję ubiega się tam cierpiąca na depresję 23-letnia Kelly z uniwersyteckiego miasta Leuven. Jej historia przypomina przypadek 17-letniej Noe Pothoven z sąsiedniej Holandii, która w maju tego roku skorzystała z prawa do eutanazji.
  • Z potrzeby serca – kult ks. Jerzego Popiełuszki w liczbach

Od 1984 roku grób księdza Jerzego Popiełuszki odwiedziło blisko 23 mln. osób, natomiast muzeum Męczennika, znajdujące się przy parafii św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu zwiedziło ok. 65 tysięcy osób. Relikwie w ponad tysiącu miejsc na świecie, dziesiątki ulic i pomników... W sobotę 19 października przypada 35. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, duchownego, który przyciąga ludzi z całego świata – wierzących i niewierzących