piotrek fiat

W każdą środę, o godzinie 21:30, zapraszamy do słuchania audycji w radiu Fiat: "Spontanicznie i naturalnie o Jezusie". Audycję prowadzi ks. Piotr Klekociński. Każdego wieczoru podejmowany jest inny temat, który dotyczy naszej wiary i miłości do Pana Boga. Można włączać się do audycji poprzez telefon lub facebook. Serdecznie zapraszamy!

św. Jacka, prezbitera, wspomnienie

Jacka, Mirona

„Marne jest życie ludzi, którzy kłamstwo stawiają wyżej od prawdy.”
Ezop

Ez 16, 1-15. 60. 63 (Ez 16, 59-63)
Iz 12
Mt 19, 3-12

• Irlandia: Kościół w kryzysie
    Okazją do krótkiej wizyty papieża w Irlandii (25-26 sierpnia) jest IX Światowe Spotkanie Rodzin, odbywające się w Dublinie. Oprócz stolicy Franciszek odwiedzi także narodowe sanktuarium maryjne w Knock. Przyjeżdża do Kościoła pogrążonego w kryzysie, spowodowanym nadużyciami seksualnymi duchownych, dramatycznym spadkiem powołań kapłańskich, a także osłabieniem samej wiary, związanym z sekularyzacją. Najnowszym tego przejawem był wynik referendum, w którym dwie trzecie głosujących opowiedziało się za otwarciem drogi do legalizacji aborcji w arcykatolickiej niegdyś Irlandii.
  • Światowe Spotkania Rodzin – cenna inicjatywa św. Jana Pawła II
    Przed IX Światowym Spotkaniem Rodzin, jakie w dniach 21-26 sierpnia odbędzie się w Dublinie, przypominamy historię tej inicjatywy św. Jana Pawła II oraz tematykę jej kolejnych edycji.
  • Komunikat Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka ws. tragicznego wypadku w Darłówku
    Bp. Edward Dajczak, ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej wydał komunikat dotyczący tragicznego wypadku w Darłówku. We wtorek troje dzieci porwało morze. Rodzeństwo pochodziło z Sulmierzyc w województwie wielkopolskim.