Boże Ciało

15 czerwca 2017r.

Msze św. 7:30, 9:00 i 16:00

Po Mszy św. o godzinie 16:00 przejdzie procesja Bożego Ciała ulicami:

Okrzei, Łukasińskiego, Prusa, Pasażem ks. Zenona Raczyńskiego i ul. Okrzei

Ołtarze:

I - ul. Łukasińskiego 47 - przygotowuje Odnowa w Duchu Świętym i Parafianie z sąsiadujących bloków.

II - Pasaż ks. Zenona Raczyńskiego (blok Mireckiego 3) - przygotowuje Legion Maryi i Parafianie z sąsiadujących bloków.

III - Pasaż ks. Zenona Raczyńskiego (blok Mireckiego 11) - przygotowuje Oaza Rodzin i Parafianie z sąsiadujących bloków.

IV - przy figurze Matki Bożej Fatimskiej (między plebanią a szkołą) - przygotowuje Akcja Katolicka.

Uczestnicząc w Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) zastanówmy się, czy jest to dla nas okazja do pełnego spotkania z Jezusem Eucharystycznym, czy tylko jesteśmy widzami przechodzącymi obok Zbawiciela ukrytego pod postacią eucharystyczną? Prośmy o wiarę, abyśmy potrafili pojąć, że w kawałku chleba przychodzi do nas Bóg, abyśmy w codzienności nie byli sami, ale abyśmy umocnieni  byli Jego obecnością. Niech nasze umysły i serca nigdy nie przestaną odczuwać zadziwienia i miłości wobec Najświętszej Eucharystii, Chrystusa obecnego z nami, Chrystusa - rękojmi naszej przyszłej chwały.

Niech udział w Uroczystości będzie manifestacją naszej wiary i miłości wobec Jezusa Chrystusa, gdyż nigdy nie dość starań i czci, jakie mamy okazywać Najświętszej Eucharystii, ponieważ w niej zawarta jest łaska naszego zbawienia.

św. Jacka, prezbitera, wspomnienie

Jacka, Mirona

„Marne jest życie ludzi, którzy kłamstwo stawiają wyżej od prawdy.”
Ezop

Ez 16, 1-15. 60. 63 (Ez 16, 59-63)
Iz 12
Mt 19, 3-12

• Irlandia: Kościół w kryzysie
    Okazją do krótkiej wizyty papieża w Irlandii (25-26 sierpnia) jest IX Światowe Spotkanie Rodzin, odbywające się w Dublinie. Oprócz stolicy Franciszek odwiedzi także narodowe sanktuarium maryjne w Knock. Przyjeżdża do Kościoła pogrążonego w kryzysie, spowodowanym nadużyciami seksualnymi duchownych, dramatycznym spadkiem powołań kapłańskich, a także osłabieniem samej wiary, związanym z sekularyzacją. Najnowszym tego przejawem był wynik referendum, w którym dwie trzecie głosujących opowiedziało się za otwarciem drogi do legalizacji aborcji w arcykatolickiej niegdyś Irlandii.
  • Światowe Spotkania Rodzin – cenna inicjatywa św. Jana Pawła II
    Przed IX Światowym Spotkaniem Rodzin, jakie w dniach 21-26 sierpnia odbędzie się w Dublinie, przypominamy historię tej inicjatywy św. Jana Pawła II oraz tematykę jej kolejnych edycji.
  • Komunikat Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka ws. tragicznego wypadku w Darłówku
    Bp. Edward Dajczak, ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej wydał komunikat dotyczący tragicznego wypadku w Darłówku. We wtorek troje dzieci porwało morze. Rodzeństwo pochodziło z Sulmierzyc w województwie wielkopolskim.