Boże Ciało

15 czerwca 2017r.

Msze św. 7:30, 9:00 i 16:00

Po Mszy św. o godzinie 16:00 przejdzie procesja Bożego Ciała ulicami:

Okrzei, Łukasińskiego, Prusa, Pasażem ks. Zenona Raczyńskiego i ul. Okrzei

Ołtarze:

I - ul. Łukasińskiego 47 - przygotowuje Odnowa w Duchu Świętym i Parafianie z sąsiadujących bloków.

II - Pasaż ks. Zenona Raczyńskiego (blok Mireckiego 3) - przygotowuje Legion Maryi i Parafianie z sąsiadujących bloków.

III - Pasaż ks. Zenona Raczyńskiego (blok Mireckiego 11) - przygotowuje Oaza Rodzin i Parafianie z sąsiadujących bloków.

IV - przy figurze Matki Bożej Fatimskiej (między plebanią a szkołą) - przygotowuje Akcja Katolicka.

Uczestnicząc w Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) zastanówmy się, czy jest to dla nas okazja do pełnego spotkania z Jezusem Eucharystycznym, czy tylko jesteśmy widzami przechodzącymi obok Zbawiciela ukrytego pod postacią eucharystyczną? Prośmy o wiarę, abyśmy potrafili pojąć, że w kawałku chleba przychodzi do nas Bóg, abyśmy w codzienności nie byli sami, ale abyśmy umocnieni  byli Jego obecnością. Niech nasze umysły i serca nigdy nie przestaną odczuwać zadziwienia i miłości wobec Najświętszej Eucharystii, Chrystusa obecnego z nami, Chrystusa - rękojmi naszej przyszłej chwały.

Niech udział w Uroczystości będzie manifestacją naszej wiary i miłości wobec Jezusa Chrystusa, gdyż nigdy nie dość starań i czci, jakie mamy okazywać Najświętszej Eucharystii, ponieważ w niej zawarta jest łaska naszego zbawienia.

Czesława, Agnieszki

„Wygoda, bogactwa i pochwały nie przynoszą prawdziwej radości. Daje je zrobienie czegoś wartościowego.”
Wilfred Grenfell

Dz 9, 1-20
J 6, 52-59

• Kandydaci do kapłaństwa odzwierciedlają nasze społeczeństwo
    Kandydaci do kapłaństwa w sensie psychologicznym i socjologicznym odzwierciedlają nasze społeczeństwo i Kościół w Polsce - mówi KAI ks. Wojciech Wójtowicz, przewodniczący Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych.
  • Trwają zapisy na XI Zjazd Gnieźnieński
    Już można się zapisać na XI Zjazd Gnieźnieński, który odbędzie się od 21 do 23 września pod hasłem: „Europa ludzi wolnych. Inspirująca moc chrześcijaństwa”.
  • Finał KFK 2018
    Trzydziestu uczniów z okręgów wrocławskiego, świdnickiego i legnickiego wzięło udział w finałowym, wojewódzkim etapie trzeciej edycji Konkursu Filozofii Klasycznej.