Boże Ciało

15 czerwca 2017r.

Msze św. 7:30, 9:00 i 16:00

Po Mszy św. o godzinie 16:00 przejdzie procesja Bożego Ciała ulicami:

Okrzei, Łukasińskiego, Prusa, Pasażem ks. Zenona Raczyńskiego i ul. Okrzei

Ołtarze:

I - ul. Łukasińskiego 47 - przygotowuje Odnowa w Duchu Świętym i Parafianie z sąsiadujących bloków.

II - Pasaż ks. Zenona Raczyńskiego (blok Mireckiego 3) - przygotowuje Legion Maryi i Parafianie z sąsiadujących bloków.

III - Pasaż ks. Zenona Raczyńskiego (blok Mireckiego 11) - przygotowuje Oaza Rodzin i Parafianie z sąsiadujących bloków.

IV - przy figurze Matki Bożej Fatimskiej (między plebanią a szkołą) - przygotowuje Akcja Katolicka.

Uczestnicząc w Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) zastanówmy się, czy jest to dla nas okazja do pełnego spotkania z Jezusem Eucharystycznym, czy tylko jesteśmy widzami przechodzącymi obok Zbawiciela ukrytego pod postacią eucharystyczną? Prośmy o wiarę, abyśmy potrafili pojąć, że w kawałku chleba przychodzi do nas Bóg, abyśmy w codzienności nie byli sami, ale abyśmy umocnieni  byli Jego obecnością. Niech nasze umysły i serca nigdy nie przestaną odczuwać zadziwienia i miłości wobec Najświętszej Eucharystii, Chrystusa obecnego z nami, Chrystusa - rękojmi naszej przyszłej chwały.

Niech udział w Uroczystości będzie manifestacją naszej wiary i miłości wobec Jezusa Chrystusa, gdyż nigdy nie dość starań i czci, jakie mamy okazywać Najświętszej Eucharystii, ponieważ w niej zawarta jest łaska naszego zbawienia.

św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, wspomnienie

Henryka, Mariusza

„Miłość rodzi się w sercu, wyraża się słowem, ale żyje czynem.”
św. Józef Sebastian Pelczar

1 Sm 24, 3-21
Mk 3, 13-19

Tygodnik Katolicki Niedziela

• Franciszek podziękował za gościnę w Chile
    Na zakończenie Mszy św. na Campo Lobito w Iquique Franciszek podziękował Kościołowi, władzom, służbom bezpieczeństwa i tysiącom wolontariuszy za zaproszenie i za okazaną mu gościnę w Chile.
  • Franciszek w Chile
    Msza św. dla ludów tubylczych z udziałem 400 tys. wiernych, obiad z przedstawicielami mieszkańców regionu Araukania w Temuco, spotkanie z młodzieżą w sanktuarium Matki Bożej w Maipu praz wizyta na Chilijskim Papieskim Uniwersytecie Katolickim złożyły się na trzeci dzień wizyty apostolskiej Franciszka w Chile, 17 stycznia.
  • Pamięci Helenki Kmieć
    Jak informują kapłani z parafii pw. św. Barbary w Libiążu, od połowy stycznia br. w mieście są organizowane wydarzenia związane w 1. rocznicą śmierci śp. Helenki Kmieć.