Boże Ciało

15 czerwca 2017r.

Msze św. 7:30, 9:00 i 16:00

Po Mszy św. o godzinie 16:00 przejdzie procesja Bożego Ciała ulicami:

Okrzei, Łukasińskiego, Prusa, Pasażem ks. Zenona Raczyńskiego i ul. Okrzei

Ołtarze:

I - ul. Łukasińskiego 47 - przygotowuje Odnowa w Duchu Świętym i Parafianie z sąsiadujących bloków.

II - Pasaż ks. Zenona Raczyńskiego (blok Mireckiego 3) - przygotowuje Legion Maryi i Parafianie z sąsiadujących bloków.

III - Pasaż ks. Zenona Raczyńskiego (blok Mireckiego 11) - przygotowuje Oaza Rodzin i Parafianie z sąsiadujących bloków.

IV - przy figurze Matki Bożej Fatimskiej (między plebanią a szkołą) - przygotowuje Akcja Katolicka.

Uczestnicząc w Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) zastanówmy się, czy jest to dla nas okazja do pełnego spotkania z Jezusem Eucharystycznym, czy tylko jesteśmy widzami przechodzącymi obok Zbawiciela ukrytego pod postacią eucharystyczną? Prośmy o wiarę, abyśmy potrafili pojąć, że w kawałku chleba przychodzi do nas Bóg, abyśmy w codzienności nie byli sami, ale abyśmy umocnieni  byli Jego obecnością. Niech nasze umysły i serca nigdy nie przestaną odczuwać zadziwienia i miłości wobec Najświętszej Eucharystii, Chrystusa obecnego z nami, Chrystusa - rękojmi naszej przyszłej chwały.

Niech udział w Uroczystości będzie manifestacją naszej wiary i miłości wobec Jezusa Chrystusa, gdyż nigdy nie dość starań i czci, jakie mamy okazywać Najświętszej Eucharystii, ponieważ w niej zawarta jest łaska naszego zbawienia.

Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe

Joanny, Aleksandra

„Nie opieraj się na własnych siłach, ale zasadź mocno podstawy swej nadziei w Bogu.”
Tomasz à Kempis

Iz 40, 25-31
Mt 11, 28-30

• Ks. Ślusarczyk: przepraszam i proszę o modlitwę
    Dziękuję za wyrazy solidarności i przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zawiedzeni – napisał ks. Franciszek Ślusarczyk w przekazanym oświadczeniu. Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia zdecydował o nieprzyjmowaniu święceń biskupich.
  • Kraków: biskup nominat Franciszek Ślusarczyk zrezygnował z przyjęcia święceń
    Biskup-nominat Franciszek Ślusarczyk, "po refleksji i modlitwie zdecydował o nieprzyjmowaniu święceń biskupich i złożył na ręce Ojca Świętego dymisję z tego urzędu" – poinformował dziś metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. 60-letni ks. Ślusarczyk Od 2014 roku jest rektorem Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
  • Przewodniczący KEP napisał list do Ministra Zdrowia
    „Szanowny Panie Ministrze, w imieniu własnym oraz społeczności chorych na rdzeniowy zaniki mięśni w Polsce, proszę o możliwe jak najszybsze doprowadzenie do refundacji leku oraz o wsparcie dla wszystkich chorych na SMA, którzy czekają na leczenie” – napisał w liście przesłanym 12 grudnia do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.