Boże Ciało

15 czerwca 2017r.

Msze św. 7:30, 9:00 i 16:00

Po Mszy św. o godzinie 16:00 przejdzie procesja Bożego Ciała ulicami:

Okrzei, Łukasińskiego, Prusa, Pasażem ks. Zenona Raczyńskiego i ul. Okrzei

Ołtarze:

I - ul. Łukasińskiego 47 - przygotowuje Odnowa w Duchu Świętym i Parafianie z sąsiadujących bloków.

II - Pasaż ks. Zenona Raczyńskiego (blok Mireckiego 3) - przygotowuje Legion Maryi i Parafianie z sąsiadujących bloków.

III - Pasaż ks. Zenona Raczyńskiego (blok Mireckiego 11) - przygotowuje Oaza Rodzin i Parafianie z sąsiadujących bloków.

IV - przy figurze Matki Bożej Fatimskiej (między plebanią a szkołą) - przygotowuje Akcja Katolicka.

Uczestnicząc w Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) zastanówmy się, czy jest to dla nas okazja do pełnego spotkania z Jezusem Eucharystycznym, czy tylko jesteśmy widzami przechodzącymi obok Zbawiciela ukrytego pod postacią eucharystyczną? Prośmy o wiarę, abyśmy potrafili pojąć, że w kawałku chleba przychodzi do nas Bóg, abyśmy w codzienności nie byli sami, ale abyśmy umocnieni  byli Jego obecnością. Niech nasze umysły i serca nigdy nie przestaną odczuwać zadziwienia i miłości wobec Najświętszej Eucharystii, Chrystusa obecnego z nami, Chrystusa - rękojmi naszej przyszłej chwały.

Niech udział w Uroczystości będzie manifestacją naszej wiary i miłości wobec Jezusa Chrystusa, gdyż nigdy nie dość starań i czci, jakie mamy okazywać Najświętszej Eucharystii, ponieważ w niej zawarta jest łaska naszego zbawienia.

29 Niedziela zwykła
Dzień Misyjny

Jakuba, Urszuli

„Nigdy nie będzie szczęśliwy ten, kogo dręczy myśl, że ktoś jest od niego szczęśliwszy.”
Seneka

Iz 53, 10-11