Dziękujemy wszystkim za udział w nabożeństwie, szczególnie biskupowi pomocniczemu naszej archidiecezji Bp. Andrzejowi Przybylskiemu, który przewodniczył naszej modlitwie.

Koronka na ulicach miast świata to coroczne wydarzenie, które w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny skupia tysiące ludzi na całym świecie. Od dziewięciu lat 28 września spotykamy się o godzinie 15.00 na skrzyżowaniach i placach naszych miast i miasteczek, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

ulicemiast   W tym roku towarzyszą nam intencje:

1. Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: Powiedz moim kapła-nom, że zatwardziali grzesznicy kruszyć się będą pod ich słowami, kiedy będą mówić o niezgłębionym miłosierdziu moim, o litości, jaką mam dla nich w sercu swoim. Kapła-nom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i na-maszczę ich słowa, i poruszę serca, do których przemawiać będą. (Dz. 1521).
  2. O pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów!
  3. Za Pana Prezydenta Andrzeja Dudę i cały Rząd polski.
  4.  Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

W naszej parafii spotkamy się na wspólnej modlitwie na Pasażu ks. Zenona Raczyńskiego koło Carrefour,  oczywiście tuż przed godziną 15.00 Serdecznie zapraszamy!

Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, wspomnienie

Janusza, Konrada

„W ramionach Maryi zginąć nie można.”
św. Sulpicjusz

2 Mch 6, 18-31
Łk 19, 1-10

Tygodnik Katolicki Niedziela

• Biskupi proszą o modlitwę
    Na Jasnej Górze rozpoczynają się dziś doroczne rekolekcje polskich biskupów. Uczestniczyć w nich będzie niemal cały Episkopat, co stanowi swoisty fenomen wśród konferencji biskupich w świecie.
  • Abp Ryś: otwórz dłoń dla ubogich, a także swoje ramiona!
    – Otwórz dłoń dla ubogich, a także swoje ramiona! Spotkaj się z nim, popatrz mu w oczy, podaj mu rękę, a jeśli trzeba przytul go! Otworzyć ramiona i dłoń dla ubogiego – to wymaga męstwa! – mówił arcybiskup Grzegorz Ryś.
  • Nie zgodzę się na to, przeciw czemu protestowałem
    - Jeżeli idee, które przedstawiłem w projektach o SN i KRS zostaną wypaczone w taki sposób, że nie będę w stanie tego zaakceptować, to tego nie zrobię. Zawetuję i te przepisy - mówi Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla poniedziałkowego "DGP".