Dziękujemy wszystkim za udział w nabożeństwie, szczególnie biskupowi pomocniczemu naszej archidiecezji Bp. Andrzejowi Przybylskiemu, który przewodniczył naszej modlitwie.

Koronka na ulicach miast świata to coroczne wydarzenie, które w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny skupia tysiące ludzi na całym świecie. Od dziewięciu lat 28 września spotykamy się o godzinie 15.00 na skrzyżowaniach i placach naszych miast i miasteczek, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

ulicemiast   W tym roku towarzyszą nam intencje:

1. Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: Powiedz moim kapła-nom, że zatwardziali grzesznicy kruszyć się będą pod ich słowami, kiedy będą mówić o niezgłębionym miłosierdziu moim, o litości, jaką mam dla nich w sercu swoim. Kapła-nom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i na-maszczę ich słowa, i poruszę serca, do których przemawiać będą. (Dz. 1521).
  2. O pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów!
  3. Za Pana Prezydenta Andrzeja Dudę i cały Rząd polski.
  4.  Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

W naszej parafii spotkamy się na wspólnej modlitwie na Pasażu ks. Zenona Raczyńskiego koło Carrefour,  oczywiście tuż przed godziną 15.00 Serdecznie zapraszamy!

św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła
św. Apolinarego, biskupa i męczennika

Daniela, Wawrzyńca

„Człowiek bez wiary jest jak podróżny bez celu, jak ktoś, kto walczy bez nadziei na zwycięstwo.”
św. Augustyn

Mi 2, 1-5
Mt 12, 14-21

• W Afryce jedność wydaje się niemożliwa
    W Etiopii obradują biskupi wschodniej Afryki. Jednym z kluczowym problemów tego kontynentu jest budowanie harmonijnego współistnienia pomimo wielkich różnic kulturowych i etnicznych.
  • Bielsko-Biała: „Tornister pełen uśmiechów” także dla polonijnych dzieci ze Wschodu
    Caritas diecezji bielsko-żywieckiej raz 10. rozpoczęła ogólnopolską akcję „Tornister pełen uśmiechu” na nowy rok szkolny 2018/2019. Przedsięwzięcie ma na celu przygotowanie wyprawki szkolnej dziecku z rodziny wielodzietnej lub o niższym statusie materialnym. Część plecaków z wyposażeniem Caritas zamierza przekazać polonijnym dzieciom z Ukrainy, które będą gościć w sierpniu na koloniach w Bielsku-Białej.
  • Kościół katolicki w Niemczech: więcej wystąpień, ale też więcej nowych członków
    Po raz pierwszy od 2014 roku liczba wystąpień z Kościoła katolickiego w Niemczech znowu nieco się zwiększyła. W 2017 wystąpiło z niego 167.504 katolików, o 5 411 więcej niż w 2016, poinformowała 20 lipca w Bonn Konferencja Biskupów Niemieckich. Według episkopatu, choć liczba wystąpień nadal utrzymuje się na wysokim poziomie, to jednak jest znacznie niższa od dotychczasowego „negatywnego rekordu” z 2014, kiedy to z Kościoła wystąpiło 217 716 katolików. Należy zaznaczyć, że w Niemczech odejście z Kościoła nie jest równoznaczne z apostazją, czyli „wyrzeczeniem się wiary”, lecz oznacza zaniechanie płacenia obowiązkowego podatku kościelnego.