Dziękujemy wszystkim za udział w nabożeństwie, szczególnie biskupowi pomocniczemu naszej archidiecezji Bp. Andrzejowi Przybylskiemu, który przewodniczył naszej modlitwie.

Koronka na ulicach miast świata to coroczne wydarzenie, które w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny skupia tysiące ludzi na całym świecie. Od dziewięciu lat 28 września spotykamy się o godzinie 15.00 na skrzyżowaniach i placach naszych miast i miasteczek, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

ulicemiast   W tym roku towarzyszą nam intencje:

1. Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: Powiedz moim kapła-nom, że zatwardziali grzesznicy kruszyć się będą pod ich słowami, kiedy będą mówić o niezgłębionym miłosierdziu moim, o litości, jaką mam dla nich w sercu swoim. Kapła-nom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i na-maszczę ich słowa, i poruszę serca, do których przemawiać będą. (Dz. 1521).
  2. O pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów!
  3. Za Pana Prezydenta Andrzeja Dudę i cały Rząd polski.
  4.  Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

W naszej parafii spotkamy się na wspólnej modlitwie na Pasażu ks. Zenona Raczyńskiego koło Carrefour,  oczywiście tuż przed godziną 15.00 Serdecznie zapraszamy!

św. Filipa Neri, prezbitera, wspomnienie
Dzień Matki

Eweliny, Filipa

„Serce matki to przepaść, na dnie której zawsze znajdzie się przebaczenie.”
Honoriusz Balzak

Jk 5, 13-20
Mk 10, 13-16

• Dziś święcenia kapłańskie w całej Polsce
    26 maja w wielu polskich diecezjach biskupi udzielili diakonom święceń prezbiteratu. Do tego dnia kandydaci do kapłaństwa przygotowywali się przez formację w Wyższych Seminariach Duchownych. Dziś neoprezbiterzy otrzymali dekrety przydzielające ich do posługi w poszczególnych parafiach.
  • Jasna Góra: 38. ogólnopolska pielgrzymka katolickiego stowarzyszenia „Civitas Christiana”
    Przez wstawiennictwo sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego uczestnicy 38. ogólnopolskiej pielgrzymki katolickiego stowarzyszenia „Civitas Christiana” dziękowali za 100–lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Pielgrzymka była okazją do wkroczenia wraz z patronem stowarzyszenia Prymasem Tysiąclecia na Maryjne drogi wolności, podjęcia na nowo próby odczytania Maryjnego programu dla Kościoła w Polsce oraz sposobnością do modlitwy w intencjach Ojczyzny.
  • Abp Paglia: wynik irlandzkiego referendum to owoc hiper-indywidualizmu
    Konieczne jest przeciwdziałanie kulturze hiper-indywidualizmu, prowadzącej do myślenia jedynie o korzyściach indywidualnych, za które niekiedy płaci się wysoką cenę – tak skomentował wyniki referendum w Irlandii abp Vincenzo Paglia. Prezes Papieskiej Akademii Pro Vita w wypowiedzi dla Radia Watykańskiego odniósł się do faktu, że 68 proc. uczestników opowiedziało się za depenalizacją aborcji.