Modlitwa różańcowa dookoła Polski

RDG Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nie raz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi, jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową. Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej. Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.

7 października, w Święto Matki Bożej Różańcowej, cała Polska zostanie otoczona modlitwą różańcową. Modlitwa różańcowa na granicach jest odpowiedzią na prośbę Matki Bożej o codzienne odmawianie różańca, które wyraziła 140 lat temu w Gietrzwałdzie, a następnie w Fatimie.

Z naszej parafii na modlitwę "Różaniec do granic” udamy się autokarem do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej. Wyjazd o godz. 6.15. Zapisy w zakrystii.

Program:

•        10.30 Modlitwa i konferencja wprowadzająca
  •        11.00 Eucharystia
  •        12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  •        Po nabożeństwie eucharystycznym czas na posiłek i przejście (przejazd) na miejsce modlitwy różańcowej.
  •        14.00 Modlitwa różańcowa
  •        15.30 Modlitwa na zakończenie

Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, wspomnienie

Janusza, Konrada

„W ramionach Maryi zginąć nie można.”
św. Sulpicjusz

2 Mch 6, 18-31
Łk 19, 1-10

Tygodnik Katolicki Niedziela

• Biskupi proszą o modlitwę
    Na Jasnej Górze rozpoczynają się dziś doroczne rekolekcje polskich biskupów. Uczestniczyć w nich będzie niemal cały Episkopat, co stanowi swoisty fenomen wśród konferencji biskupich w świecie.
  • Abp Ryś: otwórz dłoń dla ubogich, a także swoje ramiona!
    – Otwórz dłoń dla ubogich, a także swoje ramiona! Spotkaj się z nim, popatrz mu w oczy, podaj mu rękę, a jeśli trzeba przytul go! Otworzyć ramiona i dłoń dla ubogiego – to wymaga męstwa! – mówił arcybiskup Grzegorz Ryś.
  • Nie zgodzę się na to, przeciw czemu protestowałem
    - Jeżeli idee, które przedstawiłem w projektach o SN i KRS zostaną wypaczone w taki sposób, że nie będę w stanie tego zaakceptować, to tego nie zrobię. Zawetuję i te przepisy - mówi Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla poniedziałkowego "DGP".