Modlitwa różańcowa dookoła Polski

RDG Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nie raz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi, jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową. Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej. Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.

7 października, w Święto Matki Bożej Różańcowej, cała Polska zostanie otoczona modlitwą różańcową. Modlitwa różańcowa na granicach jest odpowiedzią na prośbę Matki Bożej o codzienne odmawianie różańca, które wyraziła 140 lat temu w Gietrzwałdzie, a następnie w Fatimie.

Z naszej parafii na modlitwę "Różaniec do granic” udamy się autokarem do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej. Wyjazd o godz. 6.15. Zapisy w zakrystii.

Program:

•        10.30 Modlitwa i konferencja wprowadzająca
  •        11.00 Eucharystia
  •        12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  •        Po nabożeństwie eucharystycznym czas na posiłek i przejście (przejazd) na miejsce modlitwy różańcowej.
  •        14.00 Modlitwa różańcowa
  •        15.30 Modlitwa na zakończenie

Jana, Brunona

„Nawet bardzo mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje.”
Ezop

Iz 55, 10 - 11
Rz 8, 18 - 23
Mt 13, 1 - 23

• Zabobony grzech czy głupota?
    Wydawać by się mogło, że z codziennego języka znika słowo „zabobony”. Nie jest ono w powszechnym użyciu, a młodsze pokolenie być może nawet nie wie, co w ogóle oznacza. A może marginalizowanie nazwy, kiedyś powszechnej, tym bardziej wskazuje na zagrożenia kryjące się za tym, co ona za sobą niesie? Czym zatem są zabobony?
  • Złodzieje dusz
  • Co święci mówią Europie?
    Benedykt z Nursji, Cyryl i Metody, Brygida Szwedzka, Katarzyna ze Sieny i Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein). Dlaczego właśnie ci święci zostali wybrani, by patronować Europie? Co takiego wnieśli swoim życiem i dziełami w dzieje naszego kontynentu?