MaryjaW obecnym roku 2017  przypada setna rocznica Objawień Fatimskich. Kościół przygotowywał się do tego wydarzenia przez  trwającą dziewięć lat Nowennę, która rozpoczęła się 13 maja 2009 r., a skończyła się 13 maja 2017.

Setna rocznica ostatniego Objawienia  Fatimskiego przypada 13 października bieżącego roku. Przed tą rocznicą odprawimy Nowennę w naszej parafii, która rozpocznie się 4 października (środa), a zakończy się 12 października w przeddzień ostatniego Objawienia Fatimskiego.

W dniach Nowenny gromadzimy się codziennie o godzinie 21.00 na placu od strony prezbiterium przed Figurą Matki Bożej Fatimskiej umieszczonej nad bramą wejściową do ogrodu parafialnego.

Przebieg Nowenny:

- rozważanie;

- część różańca św.

- procesja ze świecami wokół kościoła.

św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła
św. Apolinarego, biskupa i męczennika

Daniela, Wawrzyńca

„Człowiek bez wiary jest jak podróżny bez celu, jak ktoś, kto walczy bez nadziei na zwycięstwo.”
św. Augustyn

Mi 2, 1-5
Mt 12, 14-21

• W Afryce jedność wydaje się niemożliwa
    W Etiopii obradują biskupi wschodniej Afryki. Jednym z kluczowym problemów tego kontynentu jest budowanie harmonijnego współistnienia pomimo wielkich różnic kulturowych i etnicznych.
  • Bielsko-Biała: „Tornister pełen uśmiechów” także dla polonijnych dzieci ze Wschodu
    Caritas diecezji bielsko-żywieckiej raz 10. rozpoczęła ogólnopolską akcję „Tornister pełen uśmiechu” na nowy rok szkolny 2018/2019. Przedsięwzięcie ma na celu przygotowanie wyprawki szkolnej dziecku z rodziny wielodzietnej lub o niższym statusie materialnym. Część plecaków z wyposażeniem Caritas zamierza przekazać polonijnym dzieciom z Ukrainy, które będą gościć w sierpniu na koloniach w Bielsku-Białej.
  • Kościół katolicki w Niemczech: więcej wystąpień, ale też więcej nowych członków
    Po raz pierwszy od 2014 roku liczba wystąpień z Kościoła katolickiego w Niemczech znowu nieco się zwiększyła. W 2017 wystąpiło z niego 167.504 katolików, o 5 411 więcej niż w 2016, poinformowała 20 lipca w Bonn Konferencja Biskupów Niemieckich. Według episkopatu, choć liczba wystąpień nadal utrzymuje się na wysokim poziomie, to jednak jest znacznie niższa od dotychczasowego „negatywnego rekordu” z 2014, kiedy to z Kościoła wystąpiło 217 716 katolików. Należy zaznaczyć, że w Niemczech odejście z Kościoła nie jest równoznaczne z apostazją, czyli „wyrzeczeniem się wiary”, lecz oznacza zaniechanie płacenia obowiązkowego podatku kościelnego.