MaryjaW obecnym roku 2017  przypada setna rocznica Objawień Fatimskich. Kościół przygotowywał się do tego wydarzenia przez  trwającą dziewięć lat Nowennę, która rozpoczęła się 13 maja 2009 r., a skończyła się 13 maja 2017.

Setna rocznica ostatniego Objawienia  Fatimskiego przypada 13 października bieżącego roku. Przed tą rocznicą odprawimy Nowennę w naszej parafii, która rozpocznie się 4 października (środa), a zakończy się 12 października w przeddzień ostatniego Objawienia Fatimskiego.

W dniach Nowenny gromadzimy się codziennie o godzinie 21.00 na placu od strony prezbiterium przed Figurą Matki Bożej Fatimskiej umieszczonej nad bramą wejściową do ogrodu parafialnego.

Przebieg Nowenny:

- rozważanie;

- część różańca św.

- procesja ze świecami wokół kościoła.

św. Filipa Neri, prezbitera, wspomnienie
Dzień Matki

Eweliny, Filipa

„Serce matki to przepaść, na dnie której zawsze znajdzie się przebaczenie.”
Honoriusz Balzak

Jk 5, 13-20
Mk 10, 13-16

• Dziś święcenia kapłańskie w całej Polsce
    26 maja w wielu polskich diecezjach biskupi udzielili diakonom święceń prezbiteratu. Do tego dnia kandydaci do kapłaństwa przygotowywali się przez formację w Wyższych Seminariach Duchownych. Dziś neoprezbiterzy otrzymali dekrety przydzielające ich do posługi w poszczególnych parafiach.
  • Jasna Góra: 38. ogólnopolska pielgrzymka katolickiego stowarzyszenia „Civitas Christiana”
    Przez wstawiennictwo sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego uczestnicy 38. ogólnopolskiej pielgrzymki katolickiego stowarzyszenia „Civitas Christiana” dziękowali za 100–lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Pielgrzymka była okazją do wkroczenia wraz z patronem stowarzyszenia Prymasem Tysiąclecia na Maryjne drogi wolności, podjęcia na nowo próby odczytania Maryjnego programu dla Kościoła w Polsce oraz sposobnością do modlitwy w intencjach Ojczyzny.
  • Abp Paglia: wynik irlandzkiego referendum to owoc hiper-indywidualizmu
    Konieczne jest przeciwdziałanie kulturze hiper-indywidualizmu, prowadzącej do myślenia jedynie o korzyściach indywidualnych, za które niekiedy płaci się wysoką cenę – tak skomentował wyniki referendum w Irlandii abp Vincenzo Paglia. Prezes Papieskiej Akademii Pro Vita w wypowiedzi dla Radia Watykańskiego odniósł się do faktu, że 68 proc. uczestników opowiedziało się za depenalizacją aborcji.