MaryjaW obecnym roku 2017  przypada setna rocznica Objawień Fatimskich. Kościół przygotowywał się do tego wydarzenia przez  trwającą dziewięć lat Nowennę, która rozpoczęła się 13 maja 2009 r., a skończyła się 13 maja 2017.

Setna rocznica ostatniego Objawienia  Fatimskiego przypada 13 października bieżącego roku. Przed tą rocznicą odprawimy Nowennę w naszej parafii, która rozpocznie się 4 października (środa), a zakończy się 12 października w przeddzień ostatniego Objawienia Fatimskiego.

W dniach Nowenny gromadzimy się codziennie o godzinie 21.00 na placu od strony prezbiterium przed Figurą Matki Bożej Fatimskiej umieszczonej nad bramą wejściową do ogrodu parafialnego.

Przebieg Nowenny:

- rozważanie;

- część różańca św.

- procesja ze świecami wokół kościoła.

Franciszka, Zdzisława

„Przywykliśmy szukać daleko na widnokręgu tego, co leży u naszych stóp.”
Kornel Makuszyński

2 Sm 7, 4 - 17
Mk 4, 1 - 20

• Ewangeliczne Błogosławieństwa wskazują, że tylko Bóg może zaspokoić ludzkie serce
    Papież rozpoczął nowy cykl katechez, którego tematem będą ewangeliczne Błogosławieństwa.
  • Odpust zupełny dla wiernych pielgrzymujących do kościołów związanych ze św. Janem Pawłem II
    Na prośbę abp. Marka Jędraszewskiego, z okazji jubileuszu 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, Penitencjaria Apostolska udzieliła odpustu zupełnego wiernym pielgrzymującym do kościołów związanych ze św. Janem Pawłem II w archidiecezji krakowskiej.
  • Kard. Wyszyński swym pasterskim posługiwaniem kształtował ducha naszego narodu
    Prymas Tysiąclecia ze Stolicy Prymasów w Gnieźnie wielokrotnie nam przypominał, że mamy kochać Naród - mówił abp. Wojciech Polak podczas homilii na Mszy św. sprawowanej w ramach przygotowania do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego