MaryjaW obecnym roku 2017  przypada setna rocznica Objawień Fatimskich. Kościół przygotowywał się do tego wydarzenia przez  trwającą dziewięć lat Nowennę, która rozpoczęła się 13 maja 2009 r., a skończyła się 13 maja 2017.

Setna rocznica ostatniego Objawienia  Fatimskiego przypada 13 października bieżącego roku. Przed tą rocznicą odprawimy Nowennę w naszej parafii, która rozpocznie się 4 października (środa), a zakończy się 12 października w przeddzień ostatniego Objawienia Fatimskiego.

W dniach Nowenny gromadzimy się codziennie o godzinie 21.00 na placu od strony prezbiterium przed Figurą Matki Bożej Fatimskiej umieszczonej nad bramą wejściową do ogrodu parafialnego.

Przebieg Nowenny:

- rozważanie;

- część różańca św.

- procesja ze świecami wokół kościoła.

Sabiny, Iwony

„Kwiat, który się otwiera, nie czyni przy tym hałasu.”
Wilhelm Raabe

Ef 5, 21 - 33
Łk 13, 18 - 21

• Przesłanie abp Depo ws. aktów profanacji kościołów
    Starajmy się być razem na modlitwie i upraszać dary Ducha Świętego dla dobrego rozeznawania naszych dróg i naszej odpowiedzialności za życie - powiedział metropolita częstochowski abp Wacław Depo w obliczu profanacji kościołów przez zwolenników aborcji, po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego z 22 X 2020 r.
  • Apel o szacunek dla świątyń i siebie nawzajem
    O szacunek dla siebie nawzajem i szacunek dla świętych miejsc zaapelował w poniedziałek prymas Polski abp Wojciech Polak. Jego apel ma związek z trwającymi od ubiegłego tygodnia w całym kraju protestami po wyroku Trybunału Konstytucyjnego.
  • Polityka jest nie tylko sztuką, ale także dziełem miłosierdzia
    Polityka jest nie tylko sztuką, ale dla chrześcijan również dziełem miłosierdzia, uszlachetnia i często prowadzi do ofiary z własnego życia – powiedział Franciszek do premiera Hiszpanii Pedro Sáncheza Péreza-Castejóna, którego przyjął w Watykanie 24 października. Przypomniał, że posłannictwem polityka jest „działanie na rzecz postępu kraju, umacniania jedności narodu i wzrastania ojczyzny“. Rozmawiano też o pilnych potrzebach sanitarnych w związku z obecną pandemią koronawirusa, o integracji europejskiej i migracji.