MaryjaW obecnym roku 2017  przypada setna rocznica Objawień Fatimskich. Kościół przygotowywał się do tego wydarzenia przez  trwającą dziewięć lat Nowennę, która rozpoczęła się 13 maja 2009 r., a skończyła się 13 maja 2017.

Setna rocznica ostatniego Objawienia  Fatimskiego przypada 13 października bieżącego roku. Przed tą rocznicą odprawimy Nowennę w naszej parafii, która rozpocznie się 4 października (środa), a zakończy się 12 października w przeddzień ostatniego Objawienia Fatimskiego.

W dniach Nowenny gromadzimy się codziennie o godzinie 21.00 na placu od strony prezbiterium przed Figurą Matki Bożej Fatimskiej umieszczonej nad bramą wejściową do ogrodu parafialnego.

Przebieg Nowenny:

- rozważanie;

- część różańca św.

- procesja ze świecami wokół kościoła.

św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła

Władysława, Cyryla

„Nawet najciemniejsza chmura ma srebrne brzegi.”
przysłowie chińskie

Rdz 16, 1-12. 15. 16
Mt 7, 21-29

• Franciszek zachęcił do odnowienia życia wspólnot chrześcijańskich
    Kontynuując cykl katechez na temat Dziejów Apostolskich papież mówił o przedstawionym w drugim rozdziale tej Księgi obrazie pierwszej wspólnoty wierzących.
  • UE będzie chronić tożsamość kulturową i religijną dzieci
    We wszystkich krajach UE obowiązywać będzie jednolita zasada poszanowania tożsamości kulturowej, religijnej i językowej dziecka, gdy trafi ono do rodziny zastępczej.
  • Sezon pieszych pielgrzymek na Jasną Górę rozpoczęty
    Wraz z latem rozpoczyna się sezon pieszych pielgrzymek na Jasną Górę.