MaryjaW obecnym roku 2017  przypada setna rocznica Objawień Fatimskich. Kościół przygotowywał się do tego wydarzenia przez  trwającą dziewięć lat Nowennę, która rozpoczęła się 13 maja 2009 r., a skończyła się 13 maja 2017.

Setna rocznica ostatniego Objawienia  Fatimskiego przypada 13 października bieżącego roku. Przed tą rocznicą odprawimy Nowennę w naszej parafii, która rozpocznie się 4 października (środa), a zakończy się 12 października w przeddzień ostatniego Objawienia Fatimskiego.

W dniach Nowenny gromadzimy się codziennie o godzinie 21.00 na placu od strony prezbiterium przed Figurą Matki Bożej Fatimskiej umieszczonej nad bramą wejściową do ogrodu parafialnego.

Przebieg Nowenny:

- rozważanie;

- część różańca św.

- procesja ze świecami wokół kościoła.

Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, wspomnienie

Janusza, Konrada

„W ramionach Maryi zginąć nie można.”
św. Sulpicjusz

2 Mch 6, 18-31
Łk 19, 1-10

Tygodnik Katolicki Niedziela

• Biskupi proszą o modlitwę
    Na Jasnej Górze rozpoczynają się dziś doroczne rekolekcje polskich biskupów. Uczestniczyć w nich będzie niemal cały Episkopat, co stanowi swoisty fenomen wśród konferencji biskupich w świecie.
  • Abp Ryś: otwórz dłoń dla ubogich, a także swoje ramiona!
    – Otwórz dłoń dla ubogich, a także swoje ramiona! Spotkaj się z nim, popatrz mu w oczy, podaj mu rękę, a jeśli trzeba przytul go! Otworzyć ramiona i dłoń dla ubogiego – to wymaga męstwa! – mówił arcybiskup Grzegorz Ryś.
  • Nie zgodzę się na to, przeciw czemu protestowałem
    - Jeżeli idee, które przedstawiłem w projektach o SN i KRS zostaną wypaczone w taki sposób, że nie będę w stanie tego zaakceptować, to tego nie zrobię. Zawetuję i te przepisy - mówi Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla poniedziałkowego "DGP".