MaryjaW obecnym roku 2017  przypada setna rocznica Objawień Fatimskich. Kościół przygotowywał się do tego wydarzenia przez  trwającą dziewięć lat Nowennę, która rozpoczęła się 13 maja 2009 r., a skończyła się 13 maja 2017.

Setna rocznica ostatniego Objawienia  Fatimskiego przypada 13 października bieżącego roku. Przed tą rocznicą odprawimy Nowennę w naszej parafii, która rozpocznie się 4 października (środa), a zakończy się 12 października w przeddzień ostatniego Objawienia Fatimskiego.

W dniach Nowenny gromadzimy się codziennie o godzinie 21.00 na placu od strony prezbiterium przed Figurą Matki Bożej Fatimskiej umieszczonej nad bramą wejściową do ogrodu parafialnego.

Przebieg Nowenny:

- rozważanie;

- część różańca św.

- procesja ze świecami wokół kościoła.

św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, wspomnienie

Henryka, Mariusza

„Miłość rodzi się w sercu, wyraża się słowem, ale żyje czynem.”
św. Józef Sebastian Pelczar

1 Sm 24, 3-21
Mk 3, 13-19

Tygodnik Katolicki Niedziela

• Franciszek podziękował za gościnę w Chile
    Na zakończenie Mszy św. na Campo Lobito w Iquique Franciszek podziękował Kościołowi, władzom, służbom bezpieczeństwa i tysiącom wolontariuszy za zaproszenie i za okazaną mu gościnę w Chile.
  • Franciszek w Chile
    Msza św. dla ludów tubylczych z udziałem 400 tys. wiernych, obiad z przedstawicielami mieszkańców regionu Araukania w Temuco, spotkanie z młodzieżą w sanktuarium Matki Bożej w Maipu praz wizyta na Chilijskim Papieskim Uniwersytecie Katolickim złożyły się na trzeci dzień wizyty apostolskiej Franciszka w Chile, 17 stycznia.
  • Pamięci Helenki Kmieć
    Jak informują kapłani z parafii pw. św. Barbary w Libiążu, od połowy stycznia br. w mieście są organizowane wydarzenia związane w 1. rocznicą śmierci śp. Helenki Kmieć.