Czas który koi  rany, utula ból i budzi w sercu nadzieje…

Serdecznie zapraszamy 15 października 2017 r.

Rodziny dotknięte  dramatem  straty dziecka /w wyniku choroby, poronienia, przedwczesnego porodu, wypadku, czy aborcji/, ich bliskich, przyjaciół i wszystkich tych, którzy chcieliby podzielić się z nimi swoją modlitwą na Dzień Dziecka Utraconego.

banerDDUplan2017 small

Bo "Nie ma stópki zbyt małej, by nie pozostawiła na tym świecie śladu"

autor nieznany

Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

Małgorzaty, Piotra

„Nie możecie podać sobie rąk, jeśli macie zaciśnięte pięści.”
Mahatma Gandhi

Hbr 4, 1-5. 11
Mk 2, 1-12

• W bazylice mariackiej odprawiono Mszę św. za prezydenta Adamowicza
    W bazylice mariackiej w Gdańsku odprawiono wieczorem Mszę św. w intencji zabitego w niedzielę prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Jeszcze do północy będzie możliwość pożegnania prezydenta. Jutro w tej samej świątyni, po sprawowanej w południe Mszy św., prezydent zostanie pochowany.
  • Papież o zamachu w Bogocie: okrutne i nieludzkie postępowanie
    Najgłębsze ubolewanie z powodu ofiar, które straciły życie w wyniku tak nieludzkiego i okrutnego czynu wyraził Franciszek w depeszy kondolencyjnej przesłanej na ręce arcybiskupa Bogoty kard. Rubena Salazara. 17 stycznia w stolicy Kolumbii doszło do wybuchu samochodu-pułapki na terenie szkoły policyjnej Santander, w którego wyniku zginęło 21 osób, łącznie z zamachowcem, a 68 odniosło rany.
  • Sekretarz Generalny Rady Europy: głos Papieża bardzo ważny
    Głos Papieża jest bardzo ważny. Nie boi się mówić o problemach, o których wielu przywódców politycznych nie chce słyszeć – stwierdził sekretarz generalny Rady Europy, którego Franciszek przyjął na audiencji.