pobrane 1DOBA EUCHARYSTYCZNA

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu

z  9 na 10 lutego br.(z  piątku na sobotę).

"Szczegółowy plan adoracji"

Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

Małgorzaty, Piotra

„Nie możecie podać sobie rąk, jeśli macie zaciśnięte pięści.”
Mahatma Gandhi

Hbr 4, 1-5. 11
Mk 2, 1-12

• Ewa Kowalewska o waszyngtońskim Marszu dla Życia: tłum radosnych ludzi manifestujących swoje zaangażowanie pro-life
    „Atmosfera tego marszu jest absolutnie unikalna, wręcz niesamowita. To niezapomniane przeżycie znaleźć się w tłumie tak wielu młodych, radosnych ludzi, manifestujących swoje zaangażowanie w obronie życia” - wspomina Ewa H. Kowalewska. Prezes Human Life International w Polsce w waszyngtońskim Marszu dla Życia uczestniczyła trzykrotnie i - jak mówi - „za każdym razem było to coś niepowtarzalnego”.
  • W bazylice mariackiej odprawiono Mszę św. za prezydenta Adamowicza
    W bazylice mariackiej w Gdańsku odprawiono wieczorem Mszę św. w intencji zabitego w niedzielę prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Jeszcze do północy będzie możliwość pożegnania prezydenta. Jutro w tej samej świątyni, po sprawowanej w południe Mszy św., prezydent zostanie pochowany.
  • Papież o zamachu w Bogocie: okrutne i nieludzkie postępowanie
    Najgłębsze ubolewanie z powodu ofiar, które straciły życie w wyniku tak nieludzkiego i okrutnego czynu wyraził Franciszek w depeszy kondolencyjnej przesłanej na ręce arcybiskupa Bogoty kard. Rubena Salazara. 17 stycznia w stolicy Kolumbii doszło do wybuchu samochodu-pułapki na terenie szkoły policyjnej Santander, w którego wyniku zginęło 21 osób, łącznie z zamachowcem, a 68 odniosło rany.