Modlitwa różańcowa za Ojczyznę w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości

Zachęcamy do włączenia się w Wielką Modlitwę Różańcową za Ojczyznę w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Modlitwa trwa od 15 sierpnia do 7 października 2018 r.( (54 dni – jak w Nowennie Pompejańskiej). Z różańcem w ręku módlmy się o obfitość Bożego Ducha oraz wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego i zachowanie wiary w kolejnych pokoleniach Narodu Polskiego.

W naszym Sanktuarium :

Codzienna modlitwa różańcowa za Ojczyznę w świątyni przed wystawionym Nświętszym Sakramentem -  cząstka Różańca świętego:

• po porannej Mszy św.,
  • po Koronce do Miłosierdzia Bożego (15.00)
  • o 17.30 (przed wieczorną Mszą św.). Kto nie może w świątyni niech modli się w domu z rodziną lub sam..

Od lat w naszej królewskiej kaplicy jest odmawiany cały różaniec za Ojczyznę w godzinach od 9.00 – 11.00 w poniedziałki prowadzony przez Akcję Katolicką , a w środy przez Legion Maryi. Również można włączyć się w te dni i modlić się za Ojczyznę.

W dniu 7 października weźmiemy udział w procesji różańcowej w intencji Ojczyzny.

Kogo nie stać na trzy części różańca to niech odmawia jedną część lub tylko jedną tajemnicę w           łączności z modlącymi się za Ojczyznę

6 Niedziela Wielkanocy
Dzień Matki

Eweliny, Filipa

„Nic nie musisz zrobić, aby być kochanym – miłość matki nie jest obwarowana żadnym warunkiem.”
Erich Fromm

Dz 15, 1-2. 22-29
Ap 21, 10-14. 22-23
J 14, 23-29

• Obok siebie i razem
    Miłość wbrew wszystkiemu, bezinteresowność, oddanie. Upór, walka i zarządzanie niczym menedżer. A czasem nieumiejętność życia, frustracja. Z olbrzymim wpływem na innych. Ma niejedno oblicze. Matka
  • Instrukcja obsługi
    26 maja 2019 r. odbędą się w Polsce czwarte już od chwili naszego wstąpienia do Unii Europejskiej wybory do Parlamentu Europejskiego. Zebraliśmy najważniejsze inforamacje na ten temat.
  • Sutanna utkana przez mamę
    Do kapłaństwa Bóg wybiera, kogo chce. Ale wybrany nie jest znikąd, ma swoją historię: mamę, tatę i dom. Korzenie i źródło. Jeśli korzeń był mocny – byle wiatr go nie wyrwie. Jeśli źródło czyste – łatwo napoi innych. O rodzinnych domach oraz swoich mamach Agnieszce Bugale opowiadają bp Antoni Długosz i ks. Marek Dziewiecki.