Modlitwa różańcowa za Ojczyznę w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości

Zachęcamy do włączenia się w Wielką Modlitwę Różańcową za Ojczyznę w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Modlitwa trwa od 15 sierpnia do 7 października 2018 r.( (54 dni – jak w Nowennie Pompejańskiej). Z różańcem w ręku módlmy się o obfitość Bożego Ducha oraz wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego i zachowanie wiary w kolejnych pokoleniach Narodu Polskiego.

W naszym Sanktuarium :

Codzienna modlitwa różańcowa za Ojczyznę w świątyni przed wystawionym Nświętszym Sakramentem -  cząstka Różańca świętego:

• po porannej Mszy św.,
  • po Koronce do Miłosierdzia Bożego (15.00)
  • o 17.30 (przed wieczorną Mszą św.). Kto nie może w świątyni niech modli się w domu z rodziną lub sam..

Od lat w naszej królewskiej kaplicy jest odmawiany cały różaniec za Ojczyznę w godzinach od 9.00 – 11.00 w poniedziałki prowadzony przez Akcję Katolicką , a w środy przez Legion Maryi. Również można włączyć się w te dni i modlić się za Ojczyznę.

W dniu 7 października weźmiemy udział w procesji różańcowej w intencji Ojczyzny.

Kogo nie stać na trzy części różańca to niech odmawia jedną część lub tylko jedną tajemnicę w           łączności z modlącymi się za Ojczyznę

Świętych męczenników Kosmy i Damiana
Świętych męczenników Wawrzyńca Ruiza i Towarzyszy

Kosmy, Damiana

„Szczęściem jest już chęć otworzenia oczu o poranku.”
Wilhelm Ockham

Prz 30, 5-9