Modlitwa różańcowa za Ojczyznę w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości

Zachęcamy do włączenia się w Wielką Modlitwę Różańcową za Ojczyznę w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Modlitwa trwa od 15 sierpnia do 7 października 2018 r.( (54 dni – jak w Nowennie Pompejańskiej). Z różańcem w ręku módlmy się o obfitość Bożego Ducha oraz wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego i zachowanie wiary w kolejnych pokoleniach Narodu Polskiego.

W naszym Sanktuarium :

Codzienna modlitwa różańcowa za Ojczyznę w świątyni przed wystawionym Nświętszym Sakramentem -  cząstka Różańca świętego:

• po porannej Mszy św.,
  • po Koronce do Miłosierdzia Bożego (15.00)
  • o 17.30 (przed wieczorną Mszą św.). Kto nie może w świątyni niech modli się w domu z rodziną lub sam..

Od lat w naszej królewskiej kaplicy jest odmawiany cały różaniec za Ojczyznę w godzinach od 9.00 – 11.00 w poniedziałki prowadzony przez Akcję Katolicką , a w środy przez Legion Maryi. Również można włączyć się w te dni i modlić się za Ojczyznę.

W dniu 7 października weźmiemy udział w procesji różańcowej w intencji Ojczyzny.

Kogo nie stać na trzy części różańca to niech odmawia jedną część lub tylko jedną tajemnicę w           łączności z modlącymi się za Ojczyznę

Pelagii, Feliksa

„Czego nie otworzysz kluczem, otworzysz cierpliwością.”
przysłowie polskie

Mi 7, 14-15. 18-20
Łk 15, 1-3. 11-32

• Czary mary czy ciary bez miary?
    Od 22-24 marca na św. Antoniego u Paulinów będzie trwało Triuduum Maryjne z okazji 5. rocznicy ustanowienia Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła.
  • Aktorka zaprasza na Narodowy Marsz Życia
    Znana aktorka Dominika Chorosińska-Figurska zaprasza na ogólnopolski marsz w obronie dzieci przed aborcją oraz demoralizacją dzieci w szkołach, jak w przypadku warszawskiej Karty LGBT.
  • Hiszpania: jutro beatyfikacja kolejnego męczennika wojny domowej – Mariana Mullerata
    W sobotę 23 marca w katedrze w Tarragonie prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Becciu ogłosi błogosławionym świeckiego Katalończyka, lekarza i polityka Mariana Mullerata i Soldevilę. Będzie to druga w tym roku beatyfikacja, tym razem pojedynczej osoby, nawiązująca do prześladowań religijnych w Hiszpanii w latach 1934-39. 9 bm. w Oviedo odbył się podobny obrzęd, podczas którego do chwały ołtarzy wyniesiono 9 miejscowych kleryków zamordowanych w latach 1934-37.