Modlitwa różańcowa za Ojczyznę w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości

Zachęcamy do włączenia się w Wielką Modlitwę Różańcową za Ojczyznę w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Modlitwa trwa od 15 sierpnia do 7 października 2018 r.( (54 dni – jak w Nowennie Pompejańskiej). Z różańcem w ręku módlmy się o obfitość Bożego Ducha oraz wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego i zachowanie wiary w kolejnych pokoleniach Narodu Polskiego.

W naszym Sanktuarium :

Codzienna modlitwa różańcowa za Ojczyznę w świątyni przed wystawionym Nświętszym Sakramentem -  cząstka Różańca świętego:

• po porannej Mszy św.,
  • po Koronce do Miłosierdzia Bożego (15.00)
  • o 17.30 (przed wieczorną Mszą św.). Kto nie może w świątyni niech modli się w domu z rodziną lub sam..

Od lat w naszej królewskiej kaplicy jest odmawiany cały różaniec za Ojczyznę w godzinach od 9.00 – 11.00 w poniedziałki prowadzony przez Akcję Katolicką , a w środy przez Legion Maryi. Również można włączyć się w te dni i modlić się za Ojczyznę.

W dniu 7 października weźmiemy udział w procesji różańcowej w intencji Ojczyzny.

Kogo nie stać na trzy części różańca to niech odmawia jedną część lub tylko jedną tajemnicę w           łączności z modlącymi się za Ojczyznę

Świętych męczenników Jana de Brébeuf i Izaaka Jogues’a, prezbiterów, i Towarzyszy św. Pawła od Krzyża, prezbitera

Jana, Pawła

„Tylko taka moc posiada wartość, która umożliwia dobre uczynki.”
Oscar Wilde

Rz 4, 13. 16-18
Łk 12, 8-12

• Ksiądz Jerzy Popiełuszko - globalny święty

Gdy media całego świata informowały w październiku 1984 r., że w Polsce agenci komunistycznej bezpieki zamordowali katolickiego kapłana, nikt nie przypuszczał, że jest to początek niezwykłego fenomenu - obok św. Jana Pawła II i św. Faustyny Kowalskiej ks. Jerzy Popiełuszko jest polskim świętym globalnym. Do jego grobu spontanicznie pielgrzymowało ponad 23 mln osób, w tym papieże, prezydenci i premierzy, politycy i ludzie kultury oraz zwyczajni ludzie ze wszystkich kontynentów. Relikwie męczennika czczone są w ponad tysiącu kościołach na całym świecie, w krajach tak odległych jak Uganda, Boliwia, Peru. W sobotę 19 października przypada 35. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
  • Kelly jest zdrowa, ale chce eutanazji, czuje się brzydka

W Belgii na oczach mediów rozgrywa się kolejny dramat cywilizacji śmierci. Od siedmiu miesięcy o eutanazję ubiega się tam cierpiąca na depresję 23-letnia Kelly z uniwersyteckiego miasta Leuven. Jej historia przypomina przypadek 17-letniej Noe Pothoven z sąsiedniej Holandii, która w maju tego roku skorzystała z prawa do eutanazji.
  • Z potrzeby serca – kult ks. Jerzego Popiełuszki w liczbach

Od 1984 roku grób księdza Jerzego Popiełuszki odwiedziło blisko 23 mln. osób, natomiast muzeum Męczennika, znajdujące się przy parafii św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu zwiedziło ok. 65 tysięcy osób. Relikwie w ponad tysiącu miejsc na świecie, dziesiątki ulic i pomników... W sobotę 19 października przypada 35. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, duchownego, który przyciąga ludzi z całego świata – wierzących i niewierzących