zmartwychwstanie

Anioł zaś przemówił do niewiast: Wy się nie bójcie! Gdyż wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział. Chodźcie, zobaczcie miejsce, gdzie leżał. A idźcie szybko i powiedzcie Jego uczniom: Powstał z martwych i oto udaje się przed wami do Galilei. Tam Go ujrzycie.

Mt 28,5-6

„Także dla każdego z nas u początku drogi z Jezusem jest jakaś «Galilea». «Pójść do Galilei» oznacza coś pięknego, oznacza dla nas odkrycie na nowo naszego chrztu jako żywego źródła, zaczerpnięcie nowej energii u korzeni naszej wiary i naszego dświadczenia chrześcijańskiego. Powrót do Galilei oznacza przede wszystkim powrót tam, do tego palącego punktu, w którym Boża łaska dotknęła mnie na początku drogi. To od tej iskry mogę rozpalić ogień na dzisiaj, na każdy dzień, i nieść ciepło i światło moim braciom i siostrom. Od tej iskry rozpala się pokorna radość, taka radość, która nie uwłacza cierpieniu i rozpaczy, radość dobra i łagodna”.

(Papież Franciszek)

Drodzy Parafianie i Goście, życzymy Wam powrotów do własnej „Galilei” i odnalezienia radości i pokoju, które przyniósł Zmartwychwstały Pan. Niech  radość wielkanocnego poranka rozpromienia Wasze oblicza, usuwając w cień wszystko, co tę radość przysłaniało.

Leona, Czesława

Myśl dnia
Dążyć do celów, nawet najwyższych, należy w sposób spokojny i umiarkowany.
Cyceron
Czytania