ddu 15102019

17:30 Różaniec w intencji rodziców po stracie
18:00 Eucharystia
18:45 Świadectwo rodziców po stracie dziecka

Zakończymy adoracją, podczas której, każdy rodzic będzie mógł zapalić przy ołtarzu światełko pamięci symbolizujące jego utracone Dziecko.

Patronat honorowy nad Dniem Dziecka Utraconego w naszej Archidiecezji objął Ks. Abp dr Wacław Depo

"Nie ma stópki zbyt małej, by nie pozostawiła na tym świecie śladu"

św. Pio z Pietrelciny, prezbitera, wspomnienie pierwszy dzień jesieni

Bogusława, Tekli

„Modlitwa to pokarm dający radość, to pożywienie wnoszące pokój, to treść naszego życia pozwalająca zobaczyć, kim naprawdę jesteśmy.”
Matka Elvira

Prz 30, 5 - 9
Łk 9, 1 - 6

• Nauczyciel wiary
    Za takiego człowieka uchodził św. Ojciec Pio, którego liturgiczne wspomnienie obchodzimy 23 września. To jedna z największych kościelnych osobowości XX wieku.
  • Agonia św. ojca Pio. Jak cierpiał wielki święty?
    Ojciec Pio za życia cierpiał przede wszystkim z oskarżeń, które wysuwano przeciwko niemu. Często płakał z tego powodu. Jego beatyfikacja stała się możliwa dzięki Janowi Pawłowi II. Kapucyna i Papieża Polaka łączyła wyjątkowo bliska więź – mówi uznany włoski dziennikarz Renzo Allegri, autor książki „Zniszczyć Świętego. Śledztwo w sprawie prześladowania ojca Pio”.
  • Chrońcie dzieci nienarodzone i religijne mniejszości
    O kontynuacji wysiłków na rzecz ochrony dzieci nienarodzonych zapewnił prezydent USA Donald Trump we wtorkowym przemówieniu do Zgromadzenia Ogólnego ONZ. W nagranym wcześniej w Białym Domu wystąpieniu prezydent wskazał też na, jego zdaniem, realne problemy świata, którym należy stawić dziś czoła: walkę z terroryzmem, handel ludźmi i niewolnictwo seksualne, prześladowania religijne oraz czystki etniczne mniejszości religijnych.