1. Dziś jest XXX Niedziela Zwykła w ciągu roku.

2. Dziś gościmy Wspólnotę Małych Braci Baranka, którzy w Choroniu budują klasz-tor „ Światłość Najświętszego Oblicza”. Mali Bracia żyją w ubóstwie, aby naśla-dować Ubogiego Pana Jezusa. Mali Bracia pokornie proszą o pomoc, a szczególnie o modlitw, a także o wsparcie materialne.

3. Miesięczne spotkanie Żywego Różańca we wtorek, 29 października.
• 16.30 - zmiana Tajemnic różańcowych i słowo moderatora;
• 17.30 – Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem;
• 18.00 – Msza św. w int. Żywego Różańca i zmarłych członków.

4. 31 października w czwartek o godz.16.30 ostatnie spotkanie na modlitwie ró-żańcowej. Zapraszamy wszystkie dzieci w strojach świętych – aniołowie, postacie biblijne, święcie patronowie (wystarczą emblematy: skrzydła, aureolki). Każdy święty otrzyma upominek. Podobnie, jak w ubiegłym roku wyruszymy na pochód świętych po ulicach naszej parafii.
5. Spowiedź św. miesięczna dla dzieci i młodzieży, która się odbywa się zwykle w pierwszy piątek miesiąca, odbędzie się 31 października (czwartek) przed Uroczy-stością Wszystkich Świętych:
• Szkoła Podstawowa Młodzież Dorośli
• 16.00 - kl. IV i V 17.30 – kl. VIII 6.30 – 7.30
• 16.15 - kl. VI i VII 17.45 – młodzież 16.00 – 18.30
• chorych i starszych wiekiem nie będziemy odwiedzali w pierwszy piątek li-stopada (1 listopada), ale 31 października (czwartek) w tych samych godzi-nach.

6. W poniedziałek, 28 października święto świętych apostołów Szymona i Judy Ta-deusza. Suma odpustowa w naszym dekanacie tego dnia o godz. 18.00. Kościół znajduje się przy ul. Kaczorowskiej na Zawodziu.
7. Uroczystość Wszystkich Świętych i pierwszy piątek, 1 listopada:
• Msze św. : 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00.
• 7.15 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu. NMP;
• 17.00 – Nabożeństwo różańcowe połączone z wypominkami i Msza św.

8. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych i pierwsza sobota, 2 listopada:
• Msze św.: 7.00, 9.00, 16.15 i 18.00.
• 8.30 – procesja z wypominkami jednorazowymi z pięcioma stacjami;
• 16.45 – rozważanie pierwszosobotnie;
• 17.00 – różaniec z wypominkami oktawalnymi i Msza św. za zmarłych.
9. Zaduszki Artystyczne 2 listopada rozpoczną się Mszą św. o godz. 18.00. Szcze-góły na plakatach.

10. Wypominki oktawalne i roczne:
• 17.00 - oktawalne od 1 do 8 listopada połączone z różańcem i następnie Msza św. za zmarłych wspominanych w wypominkach oktawalnych;
• roczne są czytane w każdą niedzielę przed Sumą.

11. Obraz św. Józefa w tym tygodniu mogą przyjąć Wierni z ul. Łukasińskiego 28. W przyszłym tygodniu Wierni z ul. Łukasińskiego 30. Termin przyjęcia proszę uzgodnić w zakrystii.
12. Odpust za zmarłych:
• Wierni, którzy nawiedzą kościół dnia 1 listopada do południa i przez cały na-stępny dzień, mogą dostąpić odpustu zupełnego jeden raz.
• Warunki uzyskania odpustu: Sakrament pokuty i Komunia Święta, odmó-wienie modlitwy „Ojcze nasz” i „Wierzę” oraz modlitwa w int. Ojca Świę-tego, przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust zupełny.
• Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, mogą zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące.
• W kiosku można nabyć książeczkę pt. „Czyściec i pomoc duszom czyśco-wym”. Możemy w niej przeczytać o przeżyciach z duszami czyścowymi i zapoznać się z objawieniem Bożym o czyścu oraz jak możemy pomóc du-szom w czyścu.

13. Pielgrzymka do Fatimy w dniach 17 – 24 kwietnia. Informacja na ulotkach u ks. Piotra.
14. Planowana Pielgrzymka do Medjugorie, miejsca codziennych objawień Matki Bożej w dniach 20 – 28 czerwca. Informacja w zakrystii.
15. Spotkania do bierzmowania dla dorosłych w piątek o godz. 19.00. Nie będzie indywidualnego przygotowywania do tego sakramentu.
16. Sprawy materialne parafii:
• na potrzeby bieżące parafii i sanktuarium wpłynęło 500 zł. Bóg zapłać!
• na okna do kościoła wpłynęło 150 zł. Bóg zapłać!
• w przyszłą niedzielę taca gospodarcza.

17. W naszym kościele w ramach testu wprowadzono nowy System Świeczników Wotywnych ze względu, że są najczystsze, bezpieczne, niewydzielające sadzy i nie generują odpadów, co sprawia, że nie negatywnego wpływu na wnętrze ko-ścioła i jest przyjazne środowisku.
Światło, w tym światło świec, od zawsze było uznawane za święte, symbolizuje obecność samego Chrystusa. Zapalamy świece jako wotum, które jest wyrazem naszej ufności i gorącej modlitwy. Płomień świecy zawsze dąży ku górze, a wraz znim podążają do kochającego Boga nasze prośby i dziękczynienia oraz nasze mo-dlitwy za zmarłych, których grobów nie możemy nawiedzić. Zapalamy świece w kościele, aby ich płomyki jakby przedłużały nasze modlitwy – wychodzimy z ko-ścioła, a świeczka jeszcze przez długi czas przypomina nasze modlitwy zanoszone w tym świętym miejscu miejscu.
18. W tym tygodniu troskę o piękno kościoła powierzamy Wiernym z ul. Limanow-skiego 6. Sprzątamy w sobotę od godz. 9:00.
19. Polecamy tygodnik katolicki Niedziela, a w nim: :Kim są święci”,, „Dlaczego czcić świętych”, „Dusze czyścowe zawsze pomogą”, „Szatan posługuje się kłamstwem”, …

Jak pomóc duszom czyśćcowym?
Należy pamiętać o najprzedniejszych dobrych uczynkach jak: modlitwa, post, jał-mużna, które wymieniamy w pacierzu. Szczególną wartość ma tu Najświętsza Ofiara Mszy św. Dlaczego? Zauważmy, iż podczas wszystkich nabożeństw i modlitw pry-watnych to człowiek zwraca się do Boga, ale na Mszy św. przede wszystkim sam Jezus Chrystus modli się do swego Ojca, składa Ofiarę ze swego życia. Tak więc mo-je modlitwy dołączają się do Ofiary Zbawiciela a przecież inna jest skuteczność mo-dlitwy kiedy grzeszny człowiek zwraca się do Boga w jakiejś intencji, a inna gdy zwraca się sam Chrystus, Syn Boży. Stąd też tak ważne by za życia nie zaniedbywać Mszy św., by jej nie lekceważyć a pobożnie w niej uczestniczyć. Z im większą czcią uczestniczymy w niej za życia, tym bardziej pomaga nam po śmierci!

Polska mistyczka Wanda Malczewska, kandydatka na ołtarze – w czasie jednej ze swoich wizji doświadczyła kontaktów z duszami czyśćcowymi.
Owo spotkanie tak relacjonuje: „Dziś w nocy, gdy się przebudziłam usłyszałam głos płaczliwy: – Zmiłujcie się nad nami przynajmniej wy, krewni i przyjaciele nasi, gdyż bar-dzo cierpimy w więzieniu czyśćcowym. Wy żyjący nie macie pojęcia, jakie tu męki pono-simy. (...) My sami nic zrobić nie możemy, ale wy możecie za nas zrobić dużo...”.
W myśl słów sługi Bożej Wandy Malczewskiej, każdy z nas żywych może coś uczynić dla tych, których Pan Bóg odwołał już do wieczności. Ale co?
Można zamówić Mszę św., wypominki oktawalne lub roczne.
Czym są owe wypominki? Po co je mamy zamawiać? Jaki jest cel ich wygłaszania? Otóż, wypominki są modlitwą za zmarłych z naszych rodzin: rodziców, krewnych, przyjaciół współmałżonków, dzieci. Wypominki oktawalne od 1 do 8 listopada ( w czasie modlitwy różańcowej są wyczytywane imiona i nazwiska zmarłych zgłoszonych i następnie od-prawiona Msza św. za zmarłych wspominanych w wypominkach oktawalnych). Wypo-minki roczne w każdą niedzielę przed Sumą wymieniane są imiona i nazwiska zmarłych połączone z modlitwą o radość życia wiecznego).
Książę izraelski Juda za poległych swoich żołnierzy złożył ofiarę przebłagalną w świątyni,
aby zostali uwolnieni od grzechu
Skąd wzięła się taka forma modlitewna? Sięgnijmy do Starego Testamentu, gdzie w Drugiej Księdze Machabejskiej przeczytamy, iż książę izraelski Juda za poległych swoich żołnierzy złożył ofiarę przebłagalną w świątyni, aby zostali uwolnieni od grzechu. Jak powie dalej Słowo Boże: bardzo pięknie i szlachetnie uczynił, myślał bowiem o zmar-twychwstaniu (2 Mch 12, 43-46). Tyle Biblia. W tradycji Kościoła, tj. w katechizmie ostatnim uczynkiem co do duszy jest modlitwa za żywych i umarłych, a polskie powie-dzenie dopełni tego i powie: obowiązkiem żywych jest modlitwa za zmarłych.
Skąd wzięła się ta modlitwa? Odpowiedź oparta jest na Piśmie Świętym i na czcigodnej Tradycji Kościoła, który modli się za tych, którzy zakończyli już doczesne pielgrzymowa-nie. Ich dusze, które są w ręku Boga, mogą potrzebować naszego wsparcia modlitew-nego, by pomóc im w ich zbawieniu. To jest także swoista współpraca dwu Kościołów – Kościoła pielgrzymującego – nas, którzy idziemy przez ziemię – z Kościołem triumfują-cym – tymi, którzy przeszli już do wieczności.

Po co zamawiać wypominki? W naszej ojczyźnie, co niezaprzeczalnie widzi każdy, jest wielki szacunek i cześć dla przodków, dla zmarłych. Miłością i szacunkiem otaczamy ich groby: wystawiamy piękne, monumentalne pomniki z kamienia, który jest trwały i moc-ny jak nasza miłość i pamięć o zmarłych. Stawiamy kwiaty jako wyraz naszej miłości, zapalamy znicze jako symbol naszej pamięci. I to jest to wszystko, co czynimy dla uczczenia naszych zmarłych w sposób materialny.