Triduum Paschalne - Wielka Sobota (31.03.2018r.)

Zaduszki Artystyczne 2 listopad 2017r.

Powitanie pielgrzymów z Francji przybyłych na Światowe Dni Młodzieży 2016 w Krakowie przez Rodziny z naszego dekanatu.

W ramach cyklu tygodnika NIEDZIELA: „Rzeczpospolita parafialna” przedstawiamy parafię i sanktuarium św. Józefa Rzemieślnika w Częstochowie. (źródło: niedziela.pl)

Fragment programu Kościół w metropoliach wyemitowany przez telewizję TVS w 2010r. O Sanktuarium św. Józefa w Częstochowie opowiada kustosz ks. dr Bronisław Preder.

• 700. rocznica koronacji Łokietka na króla Polski
    700 lat temu po raz pierwszy w Katedrze na Wawelu odbyła się koronacja królewska - Władysława I Łokietka i jego żony Jadwigi kaliskiej.
  • Dawid Kubacki znów najlepszy!
    Dawid Kubacki, który w sobotnim konkursie w Titisee-Neustadt zwyciężył, był także faworytem niedzielnych zawodów. Tym razem również nie zawiódł, zajmując znów pierwsze miejsce.
  • Bóg staje po naszej stronie
    Bóg staje po naszej stronie, czyni się solidarnym z nami, grzesznikami i zbawia świat od zła, biorąc je całkowicie na siebie - mówił o tym papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański” na placu św. Piotra w Watykanie. Pozdrawiając zgromadzonych pielgrzymów, wymienił m.in. Polaków z Bielska-Białej i Poznania.