Triduum Paschalne - Wielka Sobota (31.03.2018r.)

Zaduszki Artystyczne 2 listopad 2017r.

Powitanie pielgrzymów z Francji przybyłych na Światowe Dni Młodzieży 2016 w Krakowie przez Rodziny z naszego dekanatu.

W ramach cyklu tygodnika NIEDZIELA: „Rzeczpospolita parafialna” przedstawiamy parafię i sanktuarium św. Józefa Rzemieślnika w Częstochowie. (źródło: niedziela.pl)

Fragment programu Kościół w metropoliach wyemitowany przez telewizję TVS w 2010r. O Sanktuarium św. Józefa w Częstochowie opowiada kustosz ks. dr Bronisław Preder.

• Ewa Kowalewska o waszyngtońskim Marszu dla Życia: tłum radosnych ludzi manifestujących swoje zaangażowanie pro-life
    „Atmosfera tego marszu jest absolutnie unikalna, wręcz niesamowita. To niezapomniane przeżycie znaleźć się w tłumie tak wielu młodych, radosnych ludzi, manifestujących swoje zaangażowanie w obronie życia” - wspomina Ewa H. Kowalewska. Prezes Human Life International w Polsce w waszyngtońskim Marszu dla Życia uczestniczyła trzykrotnie i - jak mówi - „za każdym razem było to coś niepowtarzalnego”.
  • W bazylice mariackiej odprawiono Mszę św. za prezydenta Adamowicza
    W bazylice mariackiej w Gdańsku odprawiono wieczorem Mszę św. w intencji zabitego w niedzielę prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Jeszcze do północy będzie możliwość pożegnania prezydenta. Jutro w tej samej świątyni, po sprawowanej w południe Mszy św., prezydent zostanie pochowany.
  • Papież o zamachu w Bogocie: okrutne i nieludzkie postępowanie
    Najgłębsze ubolewanie z powodu ofiar, które straciły życie w wyniku tak nieludzkiego i okrutnego czynu wyraził Franciszek w depeszy kondolencyjnej przesłanej na ręce arcybiskupa Bogoty kard. Rubena Salazara. 17 stycznia w stolicy Kolumbii doszło do wybuchu samochodu-pułapki na terenie szkoły policyjnej Santander, w którego wyniku zginęło 21 osób, łącznie z zamachowcem, a 68 odniosło rany.