Triduum Paschalne - Wielka Sobota (31.03.2018r.)

Zaduszki Artystyczne 2 listopad 2017r.

Powitanie pielgrzymów z Francji przybyłych na Światowe Dni Młodzieży 2016 w Krakowie przez Rodziny z naszego dekanatu.

W ramach cyklu tygodnika NIEDZIELA: „Rzeczpospolita parafialna” przedstawiamy parafię i sanktuarium św. Józefa Rzemieślnika w Częstochowie. (źródło: niedziela.pl)

Fragment programu Kościół w metropoliach wyemitowany przez telewizję TVS w 2010r. O Sanktuarium św. Józefa w Częstochowie opowiada kustosz ks. dr Bronisław Preder.

• Papież zjadł obiad z 1,5 tys. ubogich

Po Mszy św., odprawionej z okazji tego Dnia w bazylice św. Piotra i po odmówieniu modlitwy Anioł Pański Ojciec Święty udał się do Auli, gdzie czekali na niego potrzebujący i towarzyszący im wolontariusze.
  • Karolina od czystych serc

Czyż święci są po to, ażeby zawstydzać? Tak. Mogą być i po to. Czasem konieczny jest taki zbawczy wstyd, ażeby zobaczyć człowieka w całej prawdzie.
  • Ubodzy są cenni w oczach Boga, ponieważ nie mówią językiem "ja"

Ubodzy są cenni w oczach Boga, ponieważ nie mówią językiem "ja": nie utrzymują się samodzielnie, potrzebują ludzi, którzy wezmą ich za rękę.