Triduum Paschalne - Wielka Sobota (31.03.2018r.)

Zaduszki Artystyczne 2 listopad 2017r.

Powitanie pielgrzymów z Francji przybyłych na Światowe Dni Młodzieży 2016 w Krakowie przez Rodziny z naszego dekanatu.

W ramach cyklu tygodnika NIEDZIELA: „Rzeczpospolita parafialna” przedstawiamy parafię i sanktuarium św. Józefa Rzemieślnika w Częstochowie. (źródło: niedziela.pl)

Fragment programu Kościół w metropoliach wyemitowany przez telewizję TVS w 2010r. O Sanktuarium św. Józefa w Częstochowie opowiada kustosz ks. dr Bronisław Preder.

• Boże nakazy trzeba przestrzegać całym sercem
    By żyć jako chrześcijanie trzeba iść drogą miłości, która oznacza, że Boże nakazy trzeba przestrzegać nie tylko formalnie, ale całym sercem – powiedział Ojciec Święty w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”. W swoim rozważaniu papież odniósł się do czytanego dziś fragmentu Ewangelii z „Kazania na górze” (Mt 5, 17-37) mówiącego o wymaganiach Nowego Przymierza.
  • Ten wybór jest oczywisty!
    Pobożność i bezbożność – za tymi słowami ukrywają się fundamentalny wybór i przepastnie różne postrzeganie rzeczywistości.
  • Czym jest sprawiedliwość w Ewangelii?
    Z ust Jezusa słyszymy dziś nieco zagadkowe ostrzeżenie: „Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego”.