Triduum Paschalne - Wielka Sobota (31.03.2018r.)

Zaduszki Artystyczne 2 listopad 2017r.

Powitanie pielgrzymów z Francji przybyłych na Światowe Dni Młodzieży 2016 w Krakowie przez Rodziny z naszego dekanatu.

W ramach cyklu tygodnika NIEDZIELA: „Rzeczpospolita parafialna” przedstawiamy parafię i sanktuarium św. Józefa Rzemieślnika w Częstochowie. (źródło: niedziela.pl)

Fragment programu Kościół w metropoliach wyemitowany przez telewizję TVS w 2010r. O Sanktuarium św. Józefa w Częstochowie opowiada kustosz ks. dr Bronisław Preder.

• Nauczyciel wiary
    Za takiego człowieka uchodził św. Ojciec Pio, którego liturgiczne wspomnienie obchodzimy 23 września. To jedna z największych kościelnych osobowości XX wieku.
  • Agonia św. ojca Pio. Jak cierpiał wielki święty?
    Ojciec Pio za życia cierpiał przede wszystkim z oskarżeń, które wysuwano przeciwko niemu. Często płakał z tego powodu. Jego beatyfikacja stała się możliwa dzięki Janowi Pawłowi II. Kapucyna i Papieża Polaka łączyła wyjątkowo bliska więź – mówi uznany włoski dziennikarz Renzo Allegri, autor książki „Zniszczyć Świętego. Śledztwo w sprawie prześladowania ojca Pio”.
  • Pprezydent Duda odwiedził polski kościół pw. św. Stanisława BM
    W środę popołudniu prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką i członkami delegacji, towarzyszącymi mu podczas oficjalnej wizyty we Włoszech i Watykanie, odwiedził rzymski kościół pw. św. Stanisława BM – centrum duszpasterstwa Polaków w Rzymie i najstarszy ośrodek polskiego duszpasterstwa emigracyjnego.