Proboszcz:

Ks. dr Jacek KAPUŚCIŃSKI  - dyrektor Archiwum Archidiecezji Częstochowskiej,

Ks. Kanonik Bogdan ŻUREK - rezydent

Dotychczasowi proboszczowie:

Ks. Bronisław Preder (1996-2014) - nadał nowy kształt otoczeniu kościoła i doprowadził do podniesienia rangi rakowskiej świątyni do rangi sanktuarium.

Ks. Zenon Raczyński (1983-1996) inicjator odprawiania mszy za Ojczyznę, które gromadziły nie tylko mieszkańców Rakowa, kapelan częstochowskiej "Solidarności", początkowo szykanowany i nie uznawany przez władze, został patronem jednej z ulic na rakowskim osiedlu.

Ks. Franciszek Rąpała (1949-1983) został proboszczem w apogeum stalinizmu, ale parafią kierował, aż przez 34 lata i nadał ostateczny wygląd wnętrzu kościoła.

Ks. Władysław Pająk (1945-1949) kierował parafią W niełatwych, pierwszych latach po II wojnie światowej, gdy nie było jeszcze wiadomo jak ułożą się stosunki pomiędzy Kościołem katolickim a nową władzą, opierającą się na filozofii materialistycznej i negującą rolę religii.

Ks. Klemens Gawlikowski (1933-1945) kontynuował dzieło swego poprzednika, jeśli chodzi o budowę świątyni, a na dodatek przyszło mu działać podczas najcięższej próby - w okresie trwającej ponad 5 lat okupacji hitlerowskiej.

Ks. Stefan Niedźwiedzki (1925-1933) kierował parafią przez 8 lat, W czasie gdy rozpoczęto i przeprowadzono najpoważniejsze prace związane z budową kościoła, a Raków został przyłączony do Częstochowy.

Ks. Lucjan Nawrocki (1910-1925) rozpoczął swą kapłańska posługę W podczęstochowskim jeszcze Rakowie w roku 1907, na zachodnich krańcach zaboru rosyjskiego, a kończył już w niepodległej Polsce - w roku 1925.

• Czary mary czy ciary bez miary?
    Od 22-24 marca na św. Antoniego u Paulinów będzie trwało Triuduum Maryjne z okazji 5. rocznicy ustanowienia Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła.
  • Aktorka zaprasza na Narodowy Marsz Życia
    Znana aktorka Dominika Chorosińska-Figurska zaprasza na ogólnopolski marsz w obronie dzieci przed aborcją oraz demoralizacją dzieci w szkołach, jak w przypadku warszawskiej Karty LGBT.
  • Hiszpania: jutro beatyfikacja kolejnego męczennika wojny domowej – Mariana Mullerata
    W sobotę 23 marca w katedrze w Tarragonie prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Becciu ogłosi błogosławionym świeckiego Katalończyka, lekarza i polityka Mariana Mullerata i Soldevilę. Będzie to druga w tym roku beatyfikacja, tym razem pojedynczej osoby, nawiązująca do prześladowań religijnych w Hiszpanii w latach 1934-39. 9 bm. w Oviedo odbył się podobny obrzęd, podczas którego do chwały ołtarzy wyniesiono 9 miejscowych kleryków zamordowanych w latach 1934-37.