PARAFIA KATOLICKA ŚW. JÓZEFA RZEMIEŚLNIKA
            SANKTUARIUM ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP
                                     W CZĘSTOCHOWIE

 1. Dziś jest Szósta Niedziela wielkanocna:
  • 10:30 – Pierwsza Komunia Święta;
  • 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego (codziennie);
  • 17:30 – Nabożeństwo majowe;
  • Po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo do św. Ryty z Cascii z poświęceniem róż.

 1. Dziś V Niedziela Wielkanocna. Sumę w każdą niedzielę wielkanocną rozpoczynamy procesją Zmartwychwstania.

 

 1. Mija połowa maja, miesiąca poświęconego szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz. 17.30zapraszamy na nabożeństwo majowe. W czasie nabożeństwa modlimy się o dobre i świete powołania kapłańskie i zakonne. Po litanii do Najświetszej Maryi Panny będzie głoszone Słowo Boże. Dlatego nie będzie homilii na Mszy św. o godz. 17.00 i 18.00. Jak sądze, ci którzy będą na Mszy św. o godz. 17.00 zostaną na nabożeństwie majowym, a ci, którzy mają zamiar uczestniczyć we Mszy św. o godz. 18.00 niech przyjdą wcześniej na nabożeństwo majowe.

 1. Dziś Czwarta Niedziela Wielkanocna zwana Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.

W trosce o powołania kapłańskie, gościmy przedstawicieli kleryków z ks. Rektorem Ryszardem Selejdakiem. Ks. Rektor  głosi homilie na Mszach św.  Oto program:

 • 9.00 – Msza św. z udziałem młodzieży i poźniej spotkanie z klerykami;
 • 10.30 - Msza św. z udziałem z udziałem dzieci;                        

           - po Mszy św. spotkanie kleryków z Liturgiczną Służbą Ołtarza;

 • 12.00 – Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne.

 1. Dzisiaj, 1 maja, III Niedziela Wielkanocna. To także dzień odpustu parafialnego ku czci św. Józefa Rzemieślnika. Niedziele Wielkanocne mają pierwszeństwo przed wszystkimi świetami Pańskimi i uroczystościami. Nie dopuszczają wobec tego Mszy uroczystej Tytułu kościoła – odpustowej. Jednak tego dnia uczestnicząc we Mszy św. Trzeciej Niedzieli Wielkanocnej, w naszym kościdele, zyskujemy odpust z racji Tytułu kościoła pod zwykłymi warunkami:
 • stan łaski uświęcającej;
 • wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;
 • modlitwa w intencjach Ojca świetego.
 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XIV  Tydzień Biblijny.Niech to będzie dla nas motywacją i zachętą do systematycznego czytania Biblii i medytacji nad Słowem Bożym. Zapraszamy do codziennego czytania i słuchania słowa Bożego. Zachęcamy  również wszystkich do wspólnego i indywidualnego gromadzenia się w domach wokół słowa Bożego, które oświeca nasze życie i prowadzi nas do Boga. Jak napisał św. Hieronim: Nieznajomość Pisma świętego jest nieznajomością Chrystusa.
 • Dzisiaj każda Msza św., poza Sumą, ropoczyna się uroczystym czytaniem Pisma świętego.
 • Po Sumie odbędzie się procesja Eucharystyczna wokół kościoła.
 • Uczestnicząc w Narodowym Czytaniu Pisma Świetego, każdy z nas po Komunii sw. otrzyma wyjątkowy dar. Będzie to Chleb z nieba pod postacią Fragmentu Pisma św. Z przygotowanych koszyczków weźmy kartki z zaznaczonym wesetem Ewangelii św. Łukasza i Księgi Hioba. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo sw. i każdy w najgłębszym mskupieniu i powadze niech odczyta sobie otrzymany dzisiaj tekst. Niech on nam posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia – przez cały rok. Zaznaczmy go sobie w księdze Pisma św. Niech będzie dla nas światłem i mocą na drodze osobistego i narodowego życia przez wszystkie dni aż do następnego Narodowego Czytania Pisma Świetego.
 1. Pielgrzymka autokarowa do Medjuguorje od 19 do 27 czerwca 2022 r. Koszt  720 zł i 165 euro. Informacja w zakrystii.
 1. W ramach Tygodnia Biblijnego:
 • w dzisiejszą III Niedzielę Wielkanocną o godz. 17.15 nabożeństwo Drogi Światła i następnie nabożeństwo majowe kuczci najświetszej Maryi Panny;
 • codziennie w czasie nabożeństwa majowego będzie głoszone Słowo Boże.
 • Krąg Biblijny w czwartek o godz. 15.30 na plebanii.
 1. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz.: 17.30zapraszamy na nabożeństwo majowe. Po litanii do Najświetszej Maryi Panny będzie głoszone Słowo Boże. Dlatego nie będzie homilii na Mszy św. o godz. 17.00 i 18.00. Jak sądze, ci którzy będą na Mszy św. o godz. 17.00 zostaną na nabożeństwie majowym, a ci, którzy mają zamiar uczestniczyć we Mszy św. o godz. 18.00 niech przyjdą wcześniej na nabożeństwo majowe.
 1. Jutro tj. 2 maja przypada doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Wywieśmy flagi na balkonach czy też na słupach, które są na naszym osiedlu.
 1. Jutro Msza św. o godz. 18.00 w intencji ks. Piotra Klekocińskiego w 35 r. uodzin.
 1. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego. W naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. 3 maja o godz. 12.00 w intencji maturzystów. Ci, którzy pragną wypraszać łaski na czas matury mogą przed Mszą św. podać w zakrystii swoje imiona. A po Mszy św. otrzymają specjalne błogosławieństwo.
 1. We wtorek, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Tego dnia Msze w naszym kościele wg porządku niedzielnego tj. o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12.00 i 18.00. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.
 1. Pierwsza środa miesiąca.

Nabożeństwo do Przeczystego Serca Józefa jest ściśle związane z łaską miłości do Jezusa i Maryi, dlatego przez pięć pierwszych śród miesiąca należy, będąc w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą wynagradzającą za wszelkie zniewagi wobec Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi.

 1. Pierwszy czwartek miesiąca, 5 maja. Na Mszach św., Koronce do Miłosierdzia Bożego (15.00) i różańcu po porannej Mszy sw. i po Koronce modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po wieczornej Mszy św. Godzina Święta.
 1. 12. Pierwszy piątek miesiąca, 6 maja, spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa.
 • Msze św.: 7.00 – dorośli;     16.30 – dzieci;       18.00 – młodzież i dorośli
 • Spowiedź św.:     
 • Szkoła Podstawowa                                   Młodzież                                          Dorośli                                                                                                                             17.30 – kl. VIII                                                 
 •   16.15 – kl. VI, VII,                                   16.00 – kl. IV i V                         6.30 – 7.30 i 16.00 – 18.30              

                                                                                      i młodzież  

        UWAGA: Kandydaci do bierzmowania przystępują do spowiedzi, i uczestniczą we Mszy św. o godz. 16.30 lub 18.00.

 1. Pierwsza sobota miesiąca, 7 maja.

7.00 – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi z aktem wynagradzającym;

16.30 - Msza św.; 17.15 – Nabożeństwo pierwszosobotnie; 18.00 – Msza św.

 1. Objazd chorych i osób starszych ze Spowiedzią i Komunią Św. w piątek od godz. 8.30. Zadbajmy, aby chorzy nie odchodzili do wieczności bez sakramentów świętych. One są nam dane jako pomoc w drodze do wieczności, szczególnie sakrament namaszczenia chorych. On też może ulżyć w cierpieniu. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 2. W trosce o powołania kapłańskie, w niedzielę 8 maja 2022 r. przybędą do nas przedstawiciele kleryków z ks. Rektorem Ryszardem Selejdakiem na tzw. „Niedzielę Powołań”. Ks. Rektor będzie głosił homilie na Mszach św. Oto program:
 • 9.00 – Msza św. z udziałem młodzieży i poźniej spotkanie z klerykami;
 • 10.30 - Msza św. z udziałem z udziałem dzieci;

           - po Mszy św. spotkanie kleryków z Liturgiczną Służbą Ołtarza;

 • 12.00 – Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne.
 1. Spotkanie Rady duszpasterskiej w piątek, 6 maja 2022 r. o godz. 19.00 na plebanii
 2. Msza św. za Ojczyznę w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
 3. Rocznica Pierwszej Komunii św. 29 maja.
 4. W tym tygodniu patronują nam:
 • we wtorek 3 maja – N. M. P., Królowa Polski, główna patronka Polski;
 • w środę 4 maja – św. Florian, męczennik - odpust w sąsiedniej Parafii;
 • w piątek 6 maja – święci apostołowie Filip i Jakub;
 • w niedzielę, 8 maja odpust w Parafii św. Stanisława, b-pa i męczennika.
 1. Parafia św. Antoniego z Padwy organizuje 2-dniową pielgrzymkę w dniach 10 i 11 czerwca 2022 r. do Radecznicy – Sanktuarium św. Antoniego i miejsce jego objawienia w Polsce. Szczegółły na tablicy ogłoszeń.
 2. Rekolekcje rozeznawania powołania do zycia konsekrowanego w świecie w Domu Rekolekcyjnym przy ul. Noskowskiego 13 w dniach 28 i 29 maja 2022 r. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.
 3. Sprawy materialne:
 • na potrzeby parafii i sanktuarium wpłynęło 2770 zł (w tym 200 zł – na remont salki i 2200 zł z 25 kwietnia). Bóg zapłać.
 • Zbiórka na Caritas tydzień temu 753 zł. Bóg zapłać!
 • Na kwiaty w skrzyńce przy wystawioinym krzyżu w Wielkim Poście 2442 zł.
 • Na Grób Pański w Jerozolimie w Wielki Piątek 2035 zł. Bóg zapłać!
 • Dzisiaj taca gospodarcza na okna.

Zostało zainstalowane okno w zakrystii. Koszt całości 9000 zł (6000 zł + 2000 zł przedpłata).

 • Spłata długu 18700 zł. Dług został w całości spłacony.
 1. Serdeczne podziękowani:
 • Chórowi Parafialnemu za uświetnienie Uroczystości w ub. Niedzielę.
 • Orkiestrze Dętęj z Dźbowa za udział w Wigilii Paschalnej.
 • Genowefie Ciuraszkiewicz, Małgorzacie Chałupka i Józefowi Ryguła za bezinteresowną prace przy i w kościele.
 1. Dzisiaj po porannej Mszy św. poświecenie figury św. Józefa z Dzieciatkiem, która jest umieszczona przy bramie wjazdowej, na miejsce zniszconej przez zrąb czasu figury. Figurę ofiarowała pewna Osoba jako wotum wdzięczności za łaski otrzymane za wstawiennictwem św. Józefa. Bóg zapłać!
 2. Do wieczności odeszła śp. Izabela Lewandowska. Wieczny odpoczynek racz jej…

 

24 kwietnia 2022 r.

 1. Druga Niedziela Wielkanocna to Niedziela Miłosierdzia Bożego - 24 kwietnia:
 • 12.00 – Eucharystia dziękczynna w 25 – lecie powstania Legionu Maryi w naszej parafii.; po Sumie procesja Eucharystyczna wokół kościoła;
 • 15.00 – Godzina Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem w kościele;
 • 17.30 – Nabożeństwo Drogi Zmartwychwstania.
 • Dziś zbiórka ofiar do puszek na „Miejsca, które są domem” prowadzone przez Caritas.

Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski”.

2.Niedziela Miłosierdzia Bożego.  

Niedziela Miłosierdzia Bożego, rozpoczyna w Kościele Katolickim 78Tydzień Miłosierdzia. Celem jego jest  budzenie wrażliwości na potrzeby naszych bliźnich, zwłaszcza chorych i ubogich. Obchody tego tygodnia są okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia, czynionego na co dzień. Są też zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia. W tym roku i w czasie epidemii, mamy szczególną okazję do tego. Przez cały ten tydzień o godz. 15.00 odmawiać będziemy Koronkę do Bożego Miłosierdzia o oddalenie o pokuj na Ukrainie.

 1.  Dzisiaj spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych. O godz. 10.30 udział we Mszy św. i po niej spotkanie w Sali pod plebanią.
 1. Suma (godz. 12.00) w Niedziele Wielkanocne rozpoczyna się procesją Zmartwychwstania wokół kościoła. Proszę mężczyzn do niesienia chorągwi.
 1. Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w sobotę, 3o kwietnia:
 • 16.15 - zmiana Tajemnic różańcowych i słowo moderatora;
 • 17.00 - Msza św. w intencji Żywego Różańca i zmarłych członków.
 • 17.30 – Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem;
 1. Pielgrzymka autokarowa do Medjuguorje od 19 do 27 czerwca 2022 r. Koszt 720 zł i 165 euro. Informacja w zakrystii.
 1. Bezpłatne porady prawne w poniedziałek, 25 kwietnia 2022 r o godz. 16.30 w kancelarii parafialnej. Porad udziela p. Mecenas Jerzy Kościelniak.
 1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania:
 • VII, VIII i kl. I średnie w środę o godz. 18.45;
 1. W przyszłą niedziele odpust parafialny. Na zakończenie Sumy procesja Eucharystyczna wokł kościoła. Na Sumie homilię będzie głosił ks. pofesor Krzysztof Bełkot.
 2. Krąg Biblijny w czwartek o godz. 15.30 na plebanii.
 1. Sprawy materialne:
 • na potrzeby parafii i sanktuarium wpłynęło 200 zł. Bóg zapłać.
 • taca gospodarcza w przyszła niedziele na okna.
 • zbiórka z poświęcenia pokarmów na remont salki nad zakrystią wyniosła 4950 zł.

 

12.Serdeczne podziękowania:

 • wykonawcom „Ciemnicy” i „Grobu Pańskiego”: ks. Piotrowi, ks. Jackowi, Paniom i Panom: Kościelnemu Piotrowi, Ewie i Andrzejowi Słuszniak, Małgorzacie i Leszkowi Majchrzyk, Dagmarze Kurek, Mai Kurek, Sewerynowi Szewczykowskiemu, Mateuszowi Ociepie, Jakubowi Głuchowskiemu, Małgorzacie Broncel-Stochel Iwykonanie styropianowego grobu), Janinaie Grewenda (zakupienie kwatów do grobu), Alinie Wojtasik (pomoc przy ułożeniu kwiatów);
 • Scholi zorganizowanej przez p. Bartosza Majchrzyka; ministrantom, lektorom za służbę, komentatorom i wszystkim włączającym się w Triduum Paschalne;
 • sprzątającym: Małgorzacie Chałupka, Genowefie Ciuraszkiewicz, Urszuli Szewczyk; wykonującemu różne prace przy kościele p. Józefowi Ryguła;
 • Bractwu św. Józefa za udział w Triduum Paschalne; Gwardii św. Józefa, którzy trzymali straż przy Grobie; Wiernym za pobożny udział w Triduum Paschalnym.
 1. Dyrekcja Technikum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Św. Józefa w Częstochowie, ogłasza nabór na nowy rok szkolny 2022/2023 do klas I, o profilu: technik usług fryzjerskich z innowacją pedagogiczną w zakresie kosmetologii; technik programista; technik grafiki i poligrafii cyfrowej z elementami reklamy; technik informatyk. Szczegółowe informacje na stronie www.technikumczestochowa.spsk.pl oraz w sekretariacie przy ul. Okrzei 41.

     Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, ogłasza nabór na rok szkolny 2022-2023 do klas 0 – VIII. Szkoła mieści się przy ulicy Łukasińskiego 24, tel.: 34 3142086. Posiadamy dużą ofertę bezpłatnych zajęć dodatkowych, m.in. język obcy od klasy pierwszej (język angielski, język niemiecki, język włoski), robotyka, nauka gry na instrumentach muzycznych, szachy, basen, zajęcia sportowe na hali żużlowej.

     W roku szkolnym 2022/2023 otwieramy klasę pierwszą z profilem matematycznym. Trwają też zapisy do przedszkola SPSK mieszczącego się na ulicy Sieroszewskiego 16. Przyjmujemy dzieci od 2,5 roku do 6 lat.

 1. W dniach 1-7 maja obchodzony będzie Tydzień Biblijny rozpoczynający się Narodowym Czytaniem Pisma Świętego – inicjatywa, która ma inspirować do częstszego indywidualnego i wspólnotowego sięgania po Słowo Boże. Tematem tegorocznego Tygodnia są słowa „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”, które będą rozważane w wybranych fragmentach Ewangelii wg św. Łukasza. – Aktualny kontekst wojenny mówi nam dużo o potrzebie sięgania po Słowo Boże, aby kształtować w sobie ducha solidarności, braterstwa, ofiarności, a przede wszystkim ducha pokoju.
 2. Do wieczności odeszli śp.: Izabela Bik i Edward Olborski. Wieczny odpoczynek…

17 kwietnia 2022 r.

 1. Dziś jest Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 17 kwietnia 2022 r.:
 • Msze św. jak w niedzielę: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00; 13.15 (chrzcielna)  i 18.00;
 • 7.10 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP;
 • 12.00 – Suma rozpocznie się procesją Zmartwychwstania;
 • 15.00 – Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego;
 • 17.30 – Nabożeństwo Drogi Zmartwychwstania.
 1. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych, 18 kwietnia 2022 r.:
 • Msze św. jak w niedzielę: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00;
 • 7.10 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP;
 • 15.00 – Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego;
 • 317.– Nabożeństwo Drogi Zmartwychwstania.
 • Taca na KUL i Uniwersytet św. Jana Pawła II. Rektorzy tych uczelni przesyłają serdeczne życzenia dla wszystkich Parafian i podziękowania.
 1. Osiem początkowych dni okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. W piątek w Oktawie można spożywać pokarmy mięsne.
 1. Suma (godz. 12.00) w Niedziele Wielkanocne (poza drugą) rozpoczyna się procesją Zmartwychwstania wokół kościoła.
 1. Trwa Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego od Wielkiego Piątku do soboty przed Świętem Miłosierdzia o godz. 15.00.
 1. Nabożeństwo Drogi Zmartwychwstania przez cała Oktawę Wielkanocną i przez wszystkie niedziele wielkanocne o godz. 17.30. Oktawa Zmartwychwstania kończy się Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
 1. Druga Niedziela Wielkanocna to Niedziela Miłosierdzia Bożego   - 24 kwietnia:
 • 7.10 – Godzinki o Niepokalanym poczęciu NMP;
 • 12.00 – po Sumie procesja Eucharystyczna wokół kościoła;
 • 15.00 – Godzina Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem;
 • 17.30 - Nabożeństwo Drogi Zmartwychwstania.
 1. Krąg Biblijny w czwartek o godz. 15.30 na plebanii. Zapraszamy do poznawania Słowa Bożego.
 1. Nabożeństwo do św. Rity i poświecenie róż w piątek, 22 kwietnia, po Mszy św. wieczornej.
 1. W przyszłą niedzielę, 24 kwietnia, o godz. 12.00 Msza św. dziękczynna w 25 lecie powstania Leginu Maryi w naszej parafii.
 1. W przyszłą niedzielę spotkanie Rodziców dzieci komunijnych. Najpierw o 10.30 Msza św. i następnie spotkanie w sali pod kościołem.
 1. Sprawy materialne:
 2. na potrzeby parafii i sanktuarium wpłynęło:

           1400 zł – ofiary indywidualne;

            750 zł – na cele charytatywne. Bóg zapłać.

 1. Parafia przygotowała i rozdała 50 paczek dla ubogich na wartość  8100 zł. Na ten cel ofiary pochodziły: 2790 zł – p. Dominik Kokoszka: 681 zł ze zbiórek adwentowych (pozostało); 1255 zł ze skrzynki na biednych; pozostałe z tacy.

            Dziękuję za przygotowanie paczek p. Robertowi Marcinakowi i p. Krystianowi Beleć. Dziękuję Paniom z Akcji Katolickiej za rozdanie paczek.

 1. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w Triduum Paschalne. Szczegółowe podziękowania w przyszła niedzielę.

 

Z homilii papieża Franciszka w Wigilię Paschalną 2022 r.

„Rozgwieżdżone noce ukraińskie, drogie sercu.

O spokoju i dobroczynna ciszo” (M. Bułhakow La guardia bianca, Milano 2012, 392).

W ten sposób wielki pisarz przywołał piękno rozgwieżdżonych nocy. Tymczasem wojenne noce są przeorane świetlistymi smugami śmierci. W tę noc, bracia i siostry, pozwólmy się wziąć za rękę niewiastom z Ewangelii, aby wraz z nimi odkryć jutrzenkę Bożego światła jaśniejącą w ciemnościach świata. Niewiasty te, gdy noc już słabła, a bezdźwięcznie wschodził pierwszy brzask świtu, poszły do grobu, by namaścić ciało Jezusa. I tam przeżyły wstrząsające doświadczenie: najpierw odkryły, że grób jest pusty; potem zobaczyły dwie postaci w olśniewających szatach, które oznajmiły im, że Jezus zmartwychwstał; i natychmiast pobiegły, aby oznajmić to pozostałym uczniom (por. Łk 24, 1-10). Widzą, słuchają, głoszą: poprzez te trzy działania my także wchodzimy w Paschę Pana.

Niewiasty widzą. Pierwsze przepowiadanie Zmartwychwstania nie jest powierzone formule, którą trzeba zrozumieć, lecz znakowi, który należy kontemplować. Na cmentarzu, przy grobie, gdzie wszystko powinno być uporządkowane i spokojne, kobiety „kamień zastały odsunięty od grobu. A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa” (w. 2-3). Pascha zaczyna się więc od obalenia naszych schematów. Dociera z darem zaskakującej nadziei. Ale nie jest łatwo ją przyjąć. Czasami - musimy to przyznać - ta nadzieja nie znajduje miejsca w naszych sercach. Podobnie jak u niewiast z Ewangelii, także i w nas przeważają pytania i wątpliwości, a naszą pierwszą reakcją w obliczu nieoczekiwanego znaku jest lęk, „twarz pochylona ku ziemi” (por. w. 4-5)

10 kwietnia 2022 r.

 1. Niedziela Palmowa Męki Pańskiej.
  Poświęcenie palm pod krzyżem misyjnym przed każdą Mszą św.
  15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego;
  17.30 – Gorzkie Żale.

 2. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek, 11 kwietnia, po Mszy św. o godz. 17.00.
 3. ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

  WIELKI CZWARTEK, 14 kwietnia 2022 r.

  19:00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej;
  20:00 – Czuwanie młodzieży;
  21:00 – I Róża
  22:00 – II Róża
  23:00 – III Róża
  24:00 – IV Róża
  WIELKI PIĄTEK, 15 kwietnia 2022 r.
  0:00 – V i VI Róża
  1:00 – VII i VIII Róża
  2:00 – X Róża
  3:00 – XI i XII Róża
  4:00 – XIII i XIV Róża
  5:00 – XV – Róża
  6:00 – XVI Róża
  7:00 – XVII Róża
  8:00 - Legion Maryi
  9:00 - adoracja indywidualna
  10:00 - Szkoła Podstawowa
  11:00 -
  12:00 - 15:00 – adoracja indywidualna
  15:00 – Nowenna do Miłosierdzia Bożego
  16:00 - Legion Maryi
  17:00 - Rada Duszpasterska i Akcja Katolicka
  18:30 - Droga Krzyżowa
  19:00 - Liturgia Męki Pańskiej
  21:00 - Adoruje młodzież;
  22:00 - Małżeństwa Domowego Kościoła;
  23:00 - Odnowa w Duchu Świętym
  WIELKA SOBOTA, 16 kwietnia 2022 r.
  0.00 – ul. Mireckiego 2, 3, 4, 5
  1.00 – ul. Mireckiego 7, 9, 11
  2.00 – ul. Mireckiego 19, 20, 21
  3.00 – ul. Mireckiego 22, 23, 24, 26 a i b
  4.00 – ul. Łukasińskiego i al. Pokoju 16
  5.00 – ul. Zamenhoffa
  6.00 – ul. Lenarto-wicza, Kasprowicza, Prusa, Rapackiego, Kunickiego;
  7.00 – ul. Mireckiego 25, 27, 29;
  8.00 – ul. Limanowskiego, Okrzei, Perla, Wyspiańskiego, Syrokomli, Towińskie-go.

  Adoracja i poświęcenie pokarmów: 10:00, 11:00, 12.00, 13.00 i 14.00

  W czasie poświęcenia pokarmów będzie zbierana taca na remont salki nad zakrystią. Za dary serca serdeczne Bóg zapłać.
  15.00 – Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  16.00 – 21.00 – adoracja indywidualna.
  21.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczyna się poświęceniem ognia przed kościołem, a kończy się procesją rezurekcyjną; przychodzimy ze świecami.

 4. Spowiedź św. w Wielkim Tygodniu:
  Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielka Środa: 6.30 – 7.30 i 17.00 – 18.30
  Wielki Czwartek od godz. 18.00 do Wielkiej Soboty do godz. 18.00

 5. Chorych i starszych wiekiem będziemy odwiedzać z posługą sakramentalną w Wielką Środę od godz. 8:30. Proszę o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii.

 6. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 17 kwietnia 2022 r:
  • Msze św.: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 ( chrzty) i 18:00;
  • 17.30 – Droga Zmartwychwstania

 7. Poniedziałek Wielkanocny 18 kwietnia 2022 r.
  • Msze św.: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00; 17:30 – Droga Zmartwychwstania

 8. Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego od Wielkiego Piątku do soboty przed Świętem Miłosierdzia o godz. 15:00

 9. Paczki dla potrzebujących zgłoszonych wydawane będą w Wielką Środę o godz. 16:00. w salce na plebanii.
 10. Pielgrzymka autokarowa do Medjuguorje od 19 do 27 czerwca 2022 r. Koszt 720 zł  i 165 euro. Informacja w zakrystii.
 11. Dyrekcja Technikum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Św. Józefa w Częstochowie, ogłasza nabór na nowy rok szkolny 2022/2023 do klas I, o profilu: technik usług fryzjerskich z innowacją pedagogiczną w zakresie kosme-tologii; technik programista; technik grafiki i poligrafii cyfrowej z elementami re-klamy; technik informatyk. Szczegółowe informacje na stronie www.technikumczestochowa.spsk.pl oraz w sekretariacie przy ul. Okrzei 41, tel.: 34 3236663.
  Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, ogłasza nabór na rok szkolny 2022-2023 do klas 0 – VIII. Szkoła mieści się przy ulicy Łukasińskiego 24, tel.: 34 3142086. Posiadamy dużą ofertę bezpłat-nych zajęć dodatkowych, m.in. język obcy od klasy pierwszej (język angielski, język niemiecki, język włoski), robotyka, nauka gry na instrumentach muzycz-nych, szachy, basen, zajęcia sportowe na hali żużlowej.
  W roku szkolnym 2022/2023 otwieramy klasę pierwszą z profilem matema-tycznym. Trwają też zapisy do przedszkola SPSK mieszczącego się na ulicy Siero-szewskiego 16. Przyjmujemy dzieci od 2,5 roku do 6 lat.

 12. Sprawy materialne parafii.
  a/ Na potrzeby parafii i sanktuarium wpłynęło:
  1370 zł – ofiary indywidualne;
  400 zł – Żywy Różaniec;
  100 zł – Żywy Różaniec na kwiaty;
  512 zł - skrzynka na kwiaty;
  891 zł – skrzynka na biednych;
  612 zł – skrzynka na Sanktuarium;
  1174 zł – ze świec wotywnych;
  310 zł – z drzewka wotywnego;
  100 zł – na okna;
  5056 zł - taca gospodarcza na okna;
  b/ Niektóre wydatki w marcu:
  5300 zł – ofiara na rzecz Apostołów Jezusa Ukrzyżowanego (taca z rekolek-cji);
  2497 zł – ogrzewanie kościoła;
  2397 zł – oświetlenie kościoła;
  6110 zł – pracownicy świeccy;
  500 zł – wywóz śmieci;
  750 zł – wywóz liści i gałęzi;
  800 zł – wywóz gruzu;
  150 zł zakup ziemi pod kwiaty;
  3600 zł - węgiel
  1030 zł – pralka do bielizny kościelnej;
  1680 zł – kuchnia ceramiczna;
  1150 zł – kwiaty sadzone i w doniczkach.

 13.  Pomódlmy się za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej śp.: Ryszarda Wosika, Stanisława Szostka, Mieczysławę Stachurską i Emilię Błach i zmarłych z naszych rodzin, oraz za poległych na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Radio Watykańskie

Niedziela.pl