1. Dziś V Niedziela Wielkanocna. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z kl. III gimnazjum dzisiaj po Sumie
  2. Nabożeństwo majowe codziennie o godz.: 17:30. Zgodnie z zaleceniem księdza arcybiskupa od dzisiaj przez 8 kolejnych dni będzie odmawiany Akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
  3. Wpomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy w środe, 22 maja. Na Mszy św. o godz. 18:00, poświęcenie róż.
  4. Spotkanie akcji katolickiej w poniedziałęk 20 maja po Mszy św. o godz. 17:00 i nabożeństwie majowym.
  5. W sobotę - 25 maja - na Mszy św. o godz. 18:00 Nowenna do Dzieciątka Jezus. Serdecznie zapraszamy!
  6. W niedzielę, 26 maja szczególny dzień, jakim jest Dzień matki. Prawdopodobnie tylko w Polsce dziękujemy mamom właśnie 26 maja. Na mnóstwo sposobów wyrażamy wdzięczność i szacunek swoim mamom za trud wychowania i wsparcie w dotychczasowym życiu. Pamiętajmy nie tylko o żyjących, ale i za te mamy, które są juz po drugiej stronie. Modlimy się za nasze mamy w czasie Mszy św. i nabożeństw.
  7. Grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii św. w niedzielę, 26 maja o godzinie 10:00. Zatem, ci któzy zwykle uczestniczą we Mszy św. o godzinie 10:30 proszeni są o przyjście półgodziny wcześniej lub uczestniczenie we Mszy św. o innej godzinie.
    • Spowiedź św. dal dzieci, rodziców w sobotę o godzinie 9:00. Rodzina dalsza i rodzeństwo mogą również przystąpić do spowiedzi w inny dzień tygodnia rano lub wieczorem (6:30 - 7:30 i 17:00 - 18:30)
    • Próba dla dzieci I Komunijnych we wtorek, czwartek o godz. 18:40
  8. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej  26 maja 2019r. o godz. 12:00. Próba dla dzieci rocznicowych w poniedziałek o godz. 18:40. Spowiedź dzieci rocznicowych w sobotę o godz. 10:00
  9. Spotkanie jedzenioholików w piątek po Mszy św. wieczornej.
  10. Próba dla kandydatów do bierzmowania w środę po Mszy św. wieczornej
  11. Porady prawne w kancelarii parafialnej w czwartek, 23 maja o godzinie 16:30. Porad udziela p. Mecenas Jarzy Kościelniak
  12. Obraz św. Józefa w tym tygodniu mogą przyjąć Wierni z ul. Mireckiego 4. Termin przyjęcia obrazu trzeba uzgodnić w zakrystii.
  13. Sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9:00 podejmą mieszkańcy ul. Mireckiego 19 (mieszkania od nr 31 do 66)
  14. Sprawy materialne parafii: na kościół wpłynęło 260zł, na okna do kościoła 250zł. Serdeczne Bóg zapłać.

1. Trzecią Niedzielą Wielkanocną Kościół w Polsce już po raz XI przeżywa jako Niedzielę Biblijną pod hasłem „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego”(1 P 1,12) Jest to również trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Dlatego Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 dzisiaj rozpoczynają się uroczystym czytaniem Pisma świętego. Natomiast dłuższe czytanie Pisma św. będzie między Mszą św. o godz. 10.30 i 12.00 (od 11.20 – 12.00).

Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Niedziela ta również otwiera Tydzień Biblijny który potrwa do 11 maja.

1. Druga Niedziela Wielkanocna to Niedziela Miłosierdzia Bożego - 28 kwietnia:
    • 12.00 – Suma zostanie zakończona procesją Eucharystyczną wokół kościoła;
    • 15.00 – Godzina Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem w kościele;
    • 17.00 – Różaniec;
    • 17.30 - Nabożeństwo Drogi Zmartwychwstania;
  2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia.
  3. Zbiórka ofiar do puszek po Mszach św., które zostaną przeznaczone na dofinansowanie programów edukacyjnych dla dzieci w Syrii.

Dziś jest Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:
Msze św. jak w niedzielę: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00; 13.15 (chrzcielna) i 18.00;
07:10 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP;
15:00 – Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego;
17:00 – Różaniec;
17:30 – Nabożeństwo Drogi Zmartwychwstania.

• Obok siebie i razem
    Miłość wbrew wszystkiemu, bezinteresowność, oddanie. Upór, walka i zarządzanie niczym menedżer. A czasem nieumiejętność życia, frustracja. Z olbrzymim wpływem na innych. Ma niejedno oblicze. Matka
  • Instrukcja obsługi
    26 maja 2019 r. odbędą się w Polsce czwarte już od chwili naszego wstąpienia do Unii Europejskiej wybory do Parlamentu Europejskiego. Zebraliśmy najważniejsze inforamacje na ten temat.
  • Sutanna utkana przez mamę
    Do kapłaństwa Bóg wybiera, kogo chce. Ale wybrany nie jest znikąd, ma swoją historię: mamę, tatę i dom. Korzenie i źródło. Jeśli korzeń był mocny – byle wiatr go nie wyrwie. Jeśli źródło czyste – łatwo napoi innych. O rodzinnych domach oraz swoich mamach Agnieszce Bugale opowiadają bp Antoni Długosz i ks. Marek Dziewiecki.