PARAFIA KATOLICKA ŚW. JÓZEFA RZEMIEŚLNIKA
            SANKTUARIUM ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP
                                     W CZĘSTOCHOWIE

 1. Dzisiaj Czwarta Niedziela Wielkiego Postu. W związku z zagrożeniem epidemicznym jest zwiększona liczba Mszy sw. w niedzielę: 7.30, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 15.00 i 18.00. W kościele może uczestniczyć 50 osób innych prosimy o pozostanie poza kościołem.Nie będzie Mszy św. w kaplicy SPSK. Módlmy się o pokonanie epidemii w kaju i na świecie. Ks. arcybiskup Wacław Depo prosi o umieszczenie w oknach Obrazy Matki Bożej Częstochowskiej.
 1. Codziennie o godz. 20.30 kapłani i osoby życia konsekrowanego – bez udziału wiernych – będą odmawiali w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Prosimy Wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami.
 1. W związku z epidemią koronawirusa Msze św. są recytowane i odbywają się o wyznaczonych porach. Natomiast odwołane są wszystkie nabożeństwa i spotkania grup parafialnych.
 2. Na czas szalejącego koronawirusa nie będzie wyznaczanych mieszkań do Peregrynacji Obrazu św. Józefa. Jednak, gdyby ktoś chciał przyjąć Obraz to jest możliwe, tylko proszę wcześniej zgłosić w zakrystii.
 1. Pod chórem są wyłożone skarbonki wielkopostne. Ofiary z nich będą przekazane na leczenie osób starszych. Zachęcamy by dzieci, ale także i wszyscy wierni zechcieli w ten sposób włączyć się w jałmużnę wielkopostną.
 1. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia - środa, 25 marca.   Msze św.: 7.00, 16.30 (dzieci), 18.00. Na Mszach św. można podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego. Kartki do adopcji są na stolikach.
 2. W dniu 25 marca tego roku przypada szósta rocznica wprowadzenia do naszej świątyni figurki Praskiego Dzieciątka Jezus. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękowali Bogu za dar Boga, który stał się Człowiekiem.
 3. Sprawy materialne parafii:
 • na potrzeby parafii i sanktuarium w ostatnim tygodniu wpłynęło 15 zł
 • na okna 100 zł. Bóg zapłać!
 • 10.Do wieczności odeszli śp.: Jerzy Łukaszuk i Włodzimierz Patrzałek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

 

11. Mateusz Ochman, autor bloga "Bóg, honor & rock’n'roll!:

W czasie pandemii koronawirusa pamiętajmy o sprawach materialnych naszych parafii.Tego, o czym piszę, żaden ksiądz napisać nie może (...). Weźmy się więc za to my - świeccy. Bo wygląda na to, że do naszych parafii idzie chudzina, a każdy katolik pośród wielu pobożnych obowiązków ma również ten, który nazywa się troską o sprawy materialne wspólnoty. (...) Dlatego proponuję, aby to, czego nie wrzucimy na tacę, przelać na konto bankowe swojej parafii. Niech księża wiedzą, że dzieła i koszty parafialne - a tych jest cała masa - będą choć po części zaopatrzone, co pozwoli skupić im się w stu procentach na posłudze duszpasterskiej

Wydaje mi się, i nie mówię tego tylko dlatego, że te słowa ładnie brzmią, że w sytuacji, którą mamy, najważniejszą sprawą jest modlitwa za Kościół, tak w wymiarze globalnym, jak i przede wszystkim za ten lokalny, parafialny. Modląc się, pamiętajmy też o sprawach bardziej przyziemnych. Jestem człowiekiem bezgotówkowym i podczas Mszy św. zazwyczaj trudno jest mi znaleźć w portfelu banknot albo monety, dlatego zamiast wrzucać pieniądze na tacę, zasilam parafię przelewem. I teraz warto o tym pomyśleć. 99 proc. parafii ma swoją stronę internetową, a tam numer konta parafii. I to jest to, co każdy odpowiedzialny katolik zrobić może, a nawet powinien.

 

15 marca 2020 r.

 1. Dzisiaj Trzecia Niedziela Wielkiego Postu. W związku z zagrożeniem epidemicznym jest zwiększona liczba Mszy sw. w niedzielę: 7.30, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 15.00 i 18.00. W kościele może uczestniczyć 50 osób innych prosimy o pozostanie poza kościołem.Nie będzie Mszy św. w kaplicy SPSK. Módlmy się o pokonanie epidemii w kaju i na świecie. Ks. arcybiskup Wacław Depo prosi o umieszczenie w oknach Obrazy Matki Bozej Częstochowskiej.
 2. Trwa Nowenna do św.Józefa przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, którą odprawiamy codziennie na zakończenie wieczornej Mszy św. udając się ze świecami i modlitwą w procesji Dróżkami Smutku i Radości św. Józefa.
 3. Codziennie o godz. 20.30 kapłani i osoby życia konsekrowanego – bez udziału wiernych – będą odmawiali w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Prosimy Wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami.
 4. 4. Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny we czwartek, 19 marca. W naszej świątyni odpust sanktauryjny. Tego dnia nasza świątynia jest kościołem stacyjnym. W Rzymie stacja w kościele św. Kosmy i Damiana. Rzym kocha bliźnięta; miasto oddawało cześć bogom-bliźniakom, zostało założone przez bliźnięta; ziarna chrześcijańskich narodzin do nowego życia zasiali bliźnięta męczennicy. 
 • Msze św.: 7.00, 9.00, 16.30 (dzieci);
 • 00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.;
 • 00 - Suma odpustowa a na zakończenie procesja wokół kościoła z Naj- świętszym Sakramentem.
 1. W związku z Koronawirusem odwołane są wszystkie spotkania grup parafialnych.
 2. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać Mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy.
 • Droga Krzyżowa w piątek: 30 – dzieci, 17.30 - młodzieży i dorosłych;
 • Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę o godz. 30.
 1. Obraz św. Józefa z Jezusem mogą przyjąć Wierni z ul. Limanowskiego 41/43. W przyszłym tygodniu ul. Liman. 45 i 46. Dzień przyjęcia proszę zgłosić w zakrystii.
 2. Pod chórem są wyłożone skarbonki wielkopostne. Ofiary z nich będą przekazane na leczenie osób starszych. Zachęcamy by dzieci, ale także i wszyscy wierni zechcieli w ten sposób włączyć się w jałmużnę wielkopostną
 3. W przyszła niedziele po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. z poświęceniem róż.
 4. Akcja Katolicka:
 • po Mszach św. zbiera ofiary na paczki wielkanocne dla rodzin ubogich – tydzień temu zebrano 489,47 zł. Bóg zapłać!
 • produkty żywnościowe dla ubogich można składać przy Ołtarzu Matki Bożej.
 1. Sprawy materialne parafii:

 

15 marca 2020 r.

 1. Dzisiaj Trzecia Niedziela Wielkiego Postu. W związku z zagrożeniem epidemicznym  jest zwiększona liczba Mszy sw. w niedzielę: 7.30, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 15.00 i 18.00. W kościele może uczestniczyć 50 osób innych prosimy o pozostanie poza kościołem.Nie będzie Mszy św. w kaplicy SPSK. Módlmy się o pokonanie epidemii w kaju i na świecie. Ks. arcybiskup Wacław Depo prosi o umieszczenie w oknach Obrazy Matki Bozej Częstochowskiej.
 2. Trwa Nowenna do św.Józefa przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, którą  odprawiamy codziennie na zakończenie wieczornej Mszy św. udając się ze świecami i modlitwą w procesji Dróżkami Smutku i Radości św. Józefa.
 3. Codziennie o godz. 20.30 kapłani  i osoby życia konsekrowanego – bez udziału wiernych – będą odmawiali w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Prosimy  Wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami.
 4. 4Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny we czwartek, 19 marca. W naszej świątyni odpust sanktauryjny. Tego dnia nasza świątynia jest kościołem stacyjnym. W Rzymie stacja w kościele św. Kosmy i Damiana. Rzym kocha bliźnięta; miasto oddawało cześć bogom-bliźniakom, zostało założone przez bliźnięta; ziarna chrześcijańskich narodzin do nowego życia zasiali bliźnięta męczennicy. 
 • Msze św.: 7.00, 9.00, 16.30 (dzieci);
 • 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.;
 • 18.00 - Suma odpustowa a na zakończenie procesja wokół kościoła z Naj- świętszym Sakramentem.
 1. W związku z  Koronawirusem odwołane są wszystkie spotkania grup parafialnych.
 2. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać Mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy.
 • Droga Krzyżowa w piątek: 16.30 – dzieci,  17.30 - młodzieży i dorosłych;
 • Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę o godz. 17.30.
 1. Obraz św. Józefa z Jezusem mogą przyjąć Wierni z ul. Limanowskiego  41/43.  W przyszłym tygodniu ul. Liman.  45 i 46. Dzień przyjęcia proszę zgłosić w zakrystii.
 2. Pod chórem są wyłożone skarbonki wielkopostne. Ofiary z nich będą przekazane na leczenie osób starszych. Zachęcamy by dzieci, ale także i wszyscy wierni zechcieli w ten sposób włączyć się w jałmużnę wielkopostną
 3. W przyszła niedziele po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. z poświęceniem róż.
 4. Akcja Katolicka:
 • po Mszach św. zbiera ofiary na paczki wielkanocne dla rodzin ubogich – tydzień temu zebrano 489,47 zł. Bóg zapłać!
 • produkty żywnościowe dla ubogich można składać przy Ołtarzu Matki Bożej.
 1. Sprawy materialne parafii:
 • na potrzeby parafii i sanktuarium w ostatnim tygodniu wpłynęło 4300 zł (w tym 3380 za garaże)

            na okna 100 zł. Bóg zapłać!

 

8 marca   2019 r.

 

 1. Dziś jest Druga Niedziela Wielkiego Postu:
 • Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
 • Dzień Kobiet. Módlmy się za Kobiety, aby były podobne do tych, które towarzyszyły Jezusowi, a po Jego Zmartwychwstaniu roznosiły Dobrą Nowiunę, że Jezus żyje. To one stały się pierwszymi głosicielami Zmartwychwstałego Jezusa.
 • 00Msza św. za Ojczyznę;
 • 00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego;
 • 30 – Gorzkie Żale;
 1. We wtorek, 10 marca, rozpoczynamy dziewięciodniową Nowennę do św. Józefa, którą będziemy odprawiać codziennie na zakończenie wieczornej Mszy św. udając się ze świecami i modlitwą w procesji Dróżkami Smutku i Radości św. Józefa. W czasie nabożeństwa będą przedstawiane prośby i dziękczynienia, które można składać do skrzynki przed Mszą św. Nowenna poprzedza odpust sanktuaryjny ku czci św. Józefa, Oblubieńca NMP obchodzony 19 marca.
 1. We wtorek, 10 marca, po porannej Mszy św. nabożeństwo do bł. Angeli Truszkowskiej założycielki Sióstr Felicjanek. Po Mszy św. można uczcić relikwie bł. Angeli;
 1. 4. Nabożeństwa wielkopostne:
 • Droga Krzyżowa w piątek: 30 – dzieci, 17.30 - młodzieży i dorosłych;
 • Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę o godz. 17.30.
 • Nie pozwólmy, aby Chrystus był opuszczony na Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej.
 1. Spotkania biblijne w Kręgu Biblijnym będą się odbywać w każdy piątek po wieczornej Mszy sw. Pierwsze takie spotkanie odbyło się na plebanii w miniony piątek. Obecnych było 15 osób. Każdy może na nie przyjść, kto odczuwa potrzebę głębszego poznawania Słowa Bożego, zawartego w Piśmie Świętym. Nie ma więc potrzeby zapisywania się do grupy, sczy tałej obecności na spotkaniach itp.
 1.  W tym tygodniu troskę o piękno kościoła powierzamy Wiernym z ul. Kasprowiczaprzątamy w sobotę od godz. 9.00 lub tak, jak się umówią sprzątający. Dziękuję tym, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół.
 1. Obraz św. Józefa z Jezusem mogą przyjąć Wierni z ul. Limanowskiego od 3i 35/37 3. W przyszłym tygodniu ul. Limanowskiego 41/43. Dzień przyjęcia proszę zgłosić w zakrystii.
 1. Akcja Katolicka:
 • po Mszach św. zbiera ofiary na paczki wielkanocne dla rodzin ubogich;
 • produkty żywnościowe dla ubogich można składać przy Ołtarzu Matki Bożej;
 • w kiosku do nabycia paschaliki;
 • można kupić cukierki „Osiołki św. Józefa”
 • Rozprowadza tygodnik „Niedziela”, w nim: "Od epidemii wybaw nas, panie". Czy świat oszalał? Kto najwięcej zyskuje, a kto traci na powszechnej panice wywołanej koronawirusem? Jak powinien zachowywać się człowiek wierzący w czasach zarazy? "Rozczarowanie". Czy współczesny człowiek jest rozczarowany wiarą, często wymyśloną przez siebie? Druga część cyklu wielkopostnych rekolekcji na łamach "Niedzieli" , które prowadzi ks. Krzysztof Pawlina, rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie.
 • Już za tydzień wyjątkowy dodatek na Wielki Post: "Dobra Spowiedź" , a w nim m.in.: wyjaśnienie warunków dobrej spowiedzi, rachunek sumienia, modlitwy, przejmujące świadectwo
 1. 9. Pielgrzymka autokarowa do Medjugorie w XXXIX rocznicę objawień w dniach 20 – 28 czerwca 2020 r. Szczegóły na plakacie oraz na ulotkach w zakrystii.
 1. Sprawy materialne parafii:
 • Na potrzeby parafii i sanktuarium w ostatnim tygodniu wpłynęło 4130 zł (w tym 1958 – ofiary za świece wotywne, 980 ze skarbonki na biednych, 337 ze skarbonki na Sanktuarium i 160 ze skarbonki na kwiaty, 695 ofiary indywidualne) i 1620 zł z stycznia i lutego, które nie były wliczone. Razem 5750 zł. Bóg zapłać!    
 • Na tapczany dla chłopców Niższego Seminarium Duchownego zebrano do puszek 850 zł. Bóg zapłać!
 1. Serdecznie dziękuję Panu Jerzemu Ochalskiemu za ofiarowane żarówki do dwóch bocznych żyrandoli.
 1. Dyrekcja Technikum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Św. Józefa w Częstochowie ogłasza nabór na nowy rok szkolny 2020/2021 do klas o profilu: - technik usług fryzjerskich z elementami kosmetologii - technik reklamy     - technik programista - technik grafiki i poligrafii cyfrowej - technik informatyk.

       Szczegółowe informacje na stronie technikumczestochowa.spsk.pl oraz w sekretariacie przy ul. Okrzei 41 tel. 34 323 66 63. Dyrekcja ogłasza również nabór do katolickiej szkoły podstawowej im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy do klas 0 – VIII mieszczącej się przy ul. Łukasińskiego 24. Zapraszamy.

 1. Dziękuje Seniorom za wypełnione ankiety związanej z powstaniem Klubu Seniora przy naszej parafii. Można jeszcze wziąć do wypełnienia ankiety, które znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 2. Do wieczności odeszli śp. Jan Puchał i Stanisława Rolak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

1marca 2020 r.

1. Dzisiaj, 1 marca, Pierwsza Niedziela wielkiego Postu:

• Adoracja Najświętszego Sakramentu po Komunii św. na Mszy św. o 7.30, 9.00, 12.00 i 18.00;
• 10.20 - Droga Betlejemska przed Mszą św. ;
• 17.30 - Gorzkie Żale.

2. Taca gospodarcza przeznaczona na zmechanizowanie dzwonów. Koszt ok. 20000 zł

3. Zbiórka ofiar do puszek na tapczany dla chłopców Niższego Seminarium Duchownego. Bóg zapłać tym, którzy złożą ofiarę.

4. 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to święto państwowe, które ma na celu uczczenie żołnierzy antykomunistycznego podziemia. Upamiętnia tych, którzy od 1944 do 1963 roku walczyli o prawo do samostanowienia polskiego społeczeństwa, stawiając zbrojny opór sowieckiej okupacji i narzuconej przez Moskwę władzy komunistycznej.
Święto jest obchodzone w rocznicę stracenia przez bezpiekę, 1 marca 1951 roku, siedmiu przywódców IV Zarządu "Wolność i Niezawisłość". Zostało ustanowione specjalną ustawą, której projekt złożył w 2010 roku prezydent Lech Kaczyński. W uzasadnieniu prezydent napisał, że dzień ten ma być "wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie ojczyzny".
5. Twórcy projektu „Żołnierze Warszyca – czas nadziei” zwracają się z prośbą do wszystkich wiernych o pomoc w poszukiwaniu grobów żołnierzy konspiracyjnego wojska polskiego. W dobie terroru ukrywano ich i zmieniano ich tożsamość. Wielu żołnierzybyło przez swoich bliskich chowanych w ciszy i czasami po kryjomu. O wielu wiemy bardzo niewiele lub nic. Pragniemy uczcić pamięć o nich i oddać im cześć. Dlatego prosimy o informację na temat miejsc pochówków, i jeśli to możliwe, to również o kontakt z żyjącą rodziną.

6. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek, 2 marca, po Mszy św. o g. 17.00.

7. Modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za wstawiennictwem św. Michała Archanioła przed Najświętszym Sakramentem we wtorek, 5 marca o godz. 17.30.

8. Spotkanie Bractwa św. Józefa w środę, 4 marca, po Mszy św. o godz. 18.00.

9. W środę, 4 marca, święto św. Kazimierza, królewicza.

10. Godzina święta przed pierwszym piątkiem miesiąca w czwartek po wieczornej Mszy św.

11. Pierwszy piątek miesiąca, 6 marca - dzień wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa ranionego naszymi grzechami.
• Msze św.: 7.00 – dorośli; 16.30 – dzieci; 18.00 – młodzież i dorośli
• Spowiedź św.
Szkoła Podstawowa Młodzież Dorośli
16.00 - kl. IV i V 17.30 – gimnazjum 6.30 – 7.30
16.15 - kl. VI i VII 17.50 – młodzież 16.00 - 18.30

• Chorych odwiedzamy z sakramentami w I- szy piątek od godz. 8:00.

12. Pierwsza sobota miesiąca, 7 października:
7.00 – Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi z aktem wynagradzającym
16.30 – Msza św.;
17.15 - Rozważanie pierwszosobotnie i nabożeństwo różańcowe;
18.00 – Msza św.

13. Nabożeństwa wielkopostne:
• Droga Krzyżowa w piątek: 16.30 – dzieci, 17.30 - młodzieży i dorosłych;
• Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30.

14. Obraz św. Józefa z Jezusem mogą przyjąć Wierni z ul. Limanowskiego od 3 do 32. Dzień przyjęcia proszę zgłosić w zakrystii.
„Nie zamykajmy serc, Zbawienia nadszedł czas. Gdy Chrystus puka do Twych drzwi Może ostatni już raz”.

15. Bezpłatne porady prawne w kancelarii parafialnej we wtorek o godz. 16.30. Porad udziela p. Mecenas Jerzy Kościelniak

16. Akcja Katolicka i Rada Duszpasterska we wszystkie niedziele Wielkiego Postu, po Mszach św., zbiera do puszek ofiary na paczki wielkanocne dla rodzin niezamożnych. Za składane ofiary serdecznie dziękujemy. Również można składać do kosza produkty do paczek dla ubogich na Świeta Wielkanocne

17. Caritas zaprasza do udziału w jałmużnie wielkopostnej. Jałmużna Wielkopostna jest ekumeniczną akcją charytatywną. To zazwyczaj niewielkie datki zbierane przez dzieci, młodzież i ich rodziców. Z założenia pieniądze te mają pochodzić z odmówienia sobie słodyczy oraz innych drobnych przyjemności, przeznaczając środki na pomoc osobom starszym i chorym. Jałmużnę wielkopostną składamy do skarbonek wielkopostnych, które możemy zabrać ze stolika pod chórem.

18. Kościoły stacyjne miasta Częstochowy nawiązują do tradycji Kościoła rzymskiego z IV-V wieku. Zwyczaj stacji wielkopostnych, celebrowanych każdego dnia w innej świątyni miasta. Lista kościołów stacyjnych jest wywieszona w gablotce i jest dostępna w internecie na stronie Archidiecezji Częstochowskiej.

19. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. I średniej w sobotę, 7 marca o godz. 8.30.

20. W sobotę, 7 marca, różaniec dla mężczyzn z procesją na Jasną Górę. Nabożeństwo rozpocznie się Mszą św.w kościele św. Zygmunta o godz. 11.15.

21. W przyszłą niedzielę, 8 marca:
• Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
• po porannej Mszy św. nabożeństwo do bł. Angeli Truszkowskiej założycielki Sióstr Felicjanek. Po Mszy św. można uczcić relikwie bł. Angeli.
• Dzień Kobiet;
• 12.00 – Msza św. za Ojczyznę;
• taca na Wyższe Seminarium Duchowne ( w każdą II niedzielę miesiąca);

22. Z wizytą duszpasterską zostaliśmy przyjęci w 1548 rodzinach. Nieobecnych 1023 rodziny. Odmówiło w tym lub poprzednich latach 377 rodzin. My duszpasterze z całego serca dziękujemy za wspaniałą atmosferę w każdej wizytowanej rodzinie. Bóg zapłać!

23. Sprawy materialne parafii:
• na potrzeby parafii i sanktuarium wpłynęło 2031 zł ( w tym 1271 zł – ofiary za świeczki, 560 zł - za cukierki „Osiołki św. Józefa”;
• ofiary z kolędy na potrzeby parafii 34550 zł
• na na okna wpłynęło 250 zł. Bóg zapłać!

24. W kiosku jest do nabycia nowy numer czasopisma "Miłujcie się". Polecamy także nowy numer tygodnika "Niedziela".

25. Pierwsze spotkanie biblijne w Kręgu Biblijnym odbędzie się 6 marca (piątek) o godz. 19.00. Następne spotkania ustalimy wspólnie co do dnia i godziny. Mają one mieć charakter otwarty. Zawsze może na nie przyjść każdy, kto odczuwa potrzebę głębszego poznawania Słowa Bożego, zawartego w Piśmie Świętym. Nie ma więc potrzeby zapisywania się do grupy, stałej obecności na spotkaniach itp. Spotkania biblijne również są przewidziane w Parafialnym Klubie Seniora. Zapraszam!

26. W tym tygodniu troskę o piękno kościoła powierzamy Wiernym z ul. KunickiegoSprzątamy w sobotę od godz. 9.00 lub tak, jak się umówią sprzątający. Dziękuję tym, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół.

27. Dyrekcja Technikum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Św. Józefa w Częstochowie ogłasza nabór na nowy rok szkolny 2020/2021 do klas o profilu: - technik usług fryzjerskich z elementami kosmetologii - technik reklamy - technik programista - technik grafiki i poligrafii cyfrowej - technik informatyk.
Szczegółowe informacje na stronie technikumczestochowa.spsk.pl oraz w sekretariacie przy ul. Okrzei 41 tel. 34 323 66 63. Dyrekcja ogłasza również nabór do katolickiej szkoły podstawowej im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy do klas 0 – VIII mieszczącej się przy ul. Łukasińskiego 24. Zapraszamy.

28. Do wieczności odszedł śp. Jarosław Powroźnik. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

Radio Watykańskie

Wiadomości Niedzieli

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl
 • Nasz pierwszy święty
  Jest nim św. Wojciech, patron Polski, który został wyniesiony do chwały ołtarzy w niecałe 2 lata po męczeńskiej śmierci.
 • To nauczyciel wierności, wrażliwości na drugiego i prostoty życia
  Św. Wojciech może nam się wydawać postacią odległą, ale jest bliski współczesnemu człowiekowi – podkreśla w rozmowie z KAI abp Wojciech Polak. Zdaniem Prymasa Polski św. Wojciech może nas nauczyć wierności w codziennych wyborach, prostoty życia, wrażliwości na człowieka i wiary, że ze wszystkiego Bóg potrafi wyprowadzić dobro.
 • Czy słowo Boże może wychowywać?
  Odpowiedź wydaje się oczywista. Z jednym zastrzeżeniem: że nie jest to byle jakie wychowanie i nie do byle czego.