29 marca 2020 r.

1. Dzisiaj Piąta Niedziela Wielkiego Postu. W związku z zagrożeniem epidemicznym jest zwiększona liczba Mszy św.: 7.30, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 15.00 i 18.00. Od przyszłej niedzieli wracamy do poprzedniego porządku Mszy św: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. W kościele może uczestniczyć 5 osób innych prosimy o pozostanie poza kościołem. Nie będzie Mszy św. w kaplicy SPSK. Módlmy się o ustanie epidemii w kraju i na świecie. Ks. arcybiskup Wacław Depo prosi o umieszczenie w oknach Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

2. W dzisiejszą niedzielę miały rozpocząć się rekolekcje, mimo że ich nie ma, porządek Mszy św. w poniedziałek, wtorek i środę będzie tak, jak zostało wyznaczone na ten czas (9.00, 16.30, 18.00).

3. Spowiedź święta w dni powszednie w poniedziałek, wtorek i środę od 8.00 do 9.00 oraz od 17.00 do 17.45, a w czwartek, piątek i sobotę od 16.00 do 17.00. Na początku do spowiedzi może wejść tylko 5 osób, następna wchodzi po wyjściu jednej z nich. Bezpośrednio po spowiedzi można podejść do Komunii św. i niezwłocznie opuścić kościół, a adorację przyjętego Jezusa odbyć w domu.

4. W pierwszy piątek, zgodnie z zarządzeniem Arcybiskupa, nie odwiedzamy chorych. Jednak ci oraz inni, którzy potrzebują spowiedzi mogą poprosić indywidualnie.

5. Codziennie o godz. 20.30 kapłani i osoby życia konsekrowanego – bez udziału wiernych – będą odmawiali w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Prosimy Wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami.

6. W związku z epidemią koronawirusa Msze św. są recytowane i odbywają się o wyznaczonych porach. Natomiast odwołane są wszystkie nabożeństwa i spotkania grup parafialnych.

7. Na czas szalejącego koronawirusa nie będzie wyznaczanych mieszkań do Peregrynacji Obrazu św. Józefa. Jednak, gdyby ktoś chciał przyjąć Obraz to jest możliwe, tylko proszę wcześniej zgłosić w zakrystii.

8. Pod chórem są wyłożone skarbonki wielkopostne. Ofiary z nich będą przekazane na leczenie osób starszych. Zachęcamy by dzieci, ale także i wszyscy wierni zechcieli w ten sposób włączyć się w jałmużnę wielkopostną.

9. Sprawy materialne parafii:

Na potrzeby parafii i sanktuarium w ostatnim tygodniu wpłynęło 1360 zł

Na okna 50 zł. Bóg zapłać!

KOMUNIKAT ABP. WACŁAWA DEPO W SPRAWIE UROCZYSTOŚCI PIERWSZEJ KOMUNII ŚW.

Uroczystości Pierwszych Komunii Świętych oraz liturgie z udzielaniem sakramentu Bierzmowania młodzieży będą mogły być sprawowane dopiero po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół i parafii. Rodzicom zwracającym się z pytaniami o to, czy uroczystości te odbędą się w zaplanowanym wcześniej terminie, należy udzielać odpowiedzi, że do chwili zniesienia przez władze państwowe ograniczeń nie można udzielić żadnej wiążącej odpowiedzi. Z racji na zawieszenie katechezy parafialnej przygotowującej do Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania, rodzice przejmują obowiązek kontynuacji przygotowania swoich dzieci poprzez wspólną modlitwę w rodzinie, wyjaśnianie prawd wiary i katechezę domową, uzupełniającą katechizację szkolną realizowaną w sposób zdalny. Można ich wesprzeć poprzez udostępnianie stosownych materiałów, np. drogą elektroniczną;

• Nasz pierwszy święty
    Jest nim św. Wojciech, patron Polski, który został wyniesiony do chwały ołtarzy w niecałe 2 lata po męczeńskiej śmierci.
  • To nauczyciel wierności, wrażliwości na drugiego i prostoty życia
    Św. Wojciech może nam się wydawać postacią odległą, ale jest bliski współczesnemu człowiekowi – podkreśla w rozmowie z KAI abp Wojciech Polak. Zdaniem Prymasa Polski św. Wojciech może nas nauczyć wierności w codziennych wyborach, prostoty życia, wrażliwości na człowieka i wiary, że ze wszystkiego Bóg potrafi wyprowadzić dobro.
  • Czy słowo Boże może wychowywać?
    Odpowiedź wydaje się oczywista. Z jednym zastrzeżeniem: że nie jest to byle jakie wychowanie i nie do byle czego.