1. Dziś jest Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:
    • Msze św. jak w niedzielę: 7.30, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00; 13.00 i 18.00;
    • 7.10 – Godzinki o .św. Józefie;
    • 15:00 Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego
    • 17:30 NIeszpory na zakończenie Triduum Paschalnego
  2. Drugi dzień Świąt Wielkanocnych
    • Msze św. jak w niedzielę: 7.30, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00; 13.00 i 18.00;
    • 7.10 – Godzinki o św. Józefie;
    • 15.00 – Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego;
    • 17.30 – Różaniec;
    • Taca na KUL i Uniwersytet św. Jana Pawła II. Rektorzy tych uczelni przesyłają serdeczne życzenia dla wszystkich Parafian i podziękowania.
  3. Msze Święte na zewnątrz kościoła
    Wierni, którzy nie będą mogli wejść do kościoła na Msze święte ze względu na ograniczenia epidemiczne, będą mogli uczestniczyć w tym samym czasie we Mszy św., która będzie odprawiana na zewnątrz kościoła. Ołtarz jest znajduje się na balkonie plebanii. Stajemy przy ustawionych krzesłach lub ławkach.
  4. Oktawa Wielkanocna.
    Osiem początkowych dni okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocną. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. W piątek w Oktawie można spożywać pokarmy mięsne.
  5. Trwa Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego od Wielkiego Piątku do soboty przed Świętem Miłosierdzia o godz. 15.00.
  6. Druga Niedziela Wielkanocna to Niedziela Miłosierdzia Bożego.
    • 7:10 Godzinki
    • 12:00 Suma zostanie zakończona procesją Eucharystyczną wokół kościoła;
    • 15:00 Godzina Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem;
    • 17:30 Różaniec.
  7. Sprawy materialne: na potrzeby parafii i sanktuarium wpłynęło 2720 zł. Bóg zapłać.
  8. W ramach Roku św. Józefa w tym tygodniu:
    • w środę o godz. 9.00 i 18.00 Msza św. z nauką dla Mężczyzn i Bractwa św. Józefa;
    • przed Mszami o godz. 8.30 i 17.30 Dróżki św. Józefa;
    • natomiast w sobotę o godz. 12.00 zapraszam na Mszę św. w intencjach polecanych za żywych (intencje podać w zakrystii) przez wstawiennictwo św. Józefa z modlitwą wstawiennicza.
  9. Miesięczne wspomnienie bł. Angeli Truszkowskiej.
    W sobotę, 10 kwietnia, po porannej Mszy św. nabożeństwo do bł. Angeli Truszkowskiej założycielki Sióstr Felicjanek
  10. W przyszłą niedzielę (druga w miesiącu) o godz. 12.00 Msza św. za Ojczyznę

Człowiek Wielkanocy - człowiekiem wiary

Żywego już Pana widziałam, grób pusty... Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja - wyznaje w wielkanocnej sekwencji Maria Magdalena. Grób, pusty grób okazuje się początkiem chrześcijańskiej wiary. Moc pustego grobu, to po prostu moc Tego, który zwyciężył śmierć. Fakt ten staje się wezwaniem do uwierzenia w Jezusa Chrystusa, Bożego Syna. W Ewangelii św. Jana czytamy opis związany z wydarzeniem zmartwychwstania Jezusa: Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli oni obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych ( J 20,3-9 ). Chrystusowy grób rodzi wiarę, wiarę w Życie. Śmierć zwarła się z życiem i w boju, o dziwy, choć poległ Wódz życia, króluje dziś żywy - stwierdza dobitnie sekwencja. Święty Paweł zaś mocno podkreśla, że Jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także nasza wiara (IKor 15,14).

Wielkanoc to Święto zwycięskiej wiary, które spełnia człowieczeństwo: Tym właśnie zwycięstwem, które zwyciężyło świat, jest nasza wiara (IJ5,4). Wierzymy, że w Zmartwychwstałym zwyciężą: światło nad ciemnością, prawda nad fałszem, dobro nad złem, wiara nad zwątpieniem, miłość nad nienawiścią, nadzieja nad rozpaczą. Wierzymy, że w Zmartwychwstałym Jezusie Chrystusie, Zwycięzcy śmierci, została pokonana i nasza śmierć. Zmartwychwstanie to całkowite zwycięstwo nad śmiercią. Zwycięstwo pochłonęło śmierć (I Kor 15,54). W Wielkanoc, chrześcijanie, to zwycięstwo Chrystusa - Życia nad śmiercią świętują na gruncie wiary. Właśnie ona, wielkanocna wiara nadaje optymalnego dynamizmu życiu chrześcijanina!

Niedziela.pl