PARAFIA KATOLICKA ŚW. JÓZEFA RZEMIEŚLNIKA
            SANKTUARIUM ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP
                                     W CZĘSTOCHOWIE

 1. Trzecią Niedzielą Wielkanocną Kościół w Polsce już po raz XI przeżywa jako Niedzielę Biblijną pod hasłem „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego”(1 P 1,12) Jest to również trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Dlatego Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 dzisiaj rozpoczynają się uroczystym czytaniem Pisma świętego. Natomiast dłuższe czytanie Pisma św. będzie między Mszą św. o godz. 10.30 i 12.00 (od 11.20 – 12.00).

  Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Niedziela ta również otwiera Tydzień Biblijny który potrwa do 11 maja.

  Po Mszy. św. zapraszamy do zabrania z koszyczka karteczki z siglami z Pisma św. Po powrocie do Waszych domów, otwórzcie rodzinne Pismo Święte i każdy w największym skupieniu i powadze niech odczyta otrzymany dzisiaj tekst. Niech on Wam posłuży do medytacji w codziennej modlitwie i będzie światłem i mocą na drodze na drodze naszego osobistego życia.

  W naszej parafii w Tygodniu Biblijnym podejmujemy następujące inicjatywy:

  • Poniedziałek, 6 maja po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Krąg Biblijny. Prosimy przyjść ze swoim Pismem Świętym.
  • Wtorek, 7 maja na Mszy św. w czasie homilii: Jak moc Ducha przemienia grzesznika w „człowieka nowego”.
  • Środa, 8 maja na Mszy św. w czasie homilii: Czuwać przy Słowie Pana.
  • Czwartek, 9 maja o 18.30 (bezpośrednio po Mszy św.) celebracja Słowa Bożego. Na celebrację oprócz dorosłych przychodzi młodzież przygotowująca się do bierzmowania.
  • Piątek, 10 maja o 17.30 nabożeństwo Drogi Światła.
  • Sobota, 11 maja na Mszy św. o godz. 17.00 w czasie homilii: „Do kogo pójdziemy, Ty masz Słowa życia wiecznego” (J 6, 55.60-69).
 2. W niedziele wielkanocne Suma(12.00) rozpoczyna się procesją wokół kościoła. Bardzo proszę mężczyzn do chorągwi a niewiasty do szarf i do feretronów.
 3. Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba w poniedziałek, 6 maja.
 4. We wtorek, 7 maja wspomnienie Matki Bożej Łaskawej.
 5. Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski w środę, 8 maja.
 6. W piątek, 10 listopada, po porannej Mszy św. nabożeństwo do bł. Angeli Truszkowskiej założycielki Sióstr Felicjanek. Po Mszy św. można uczcić relikwie bł. Angeli przez ucałowanie.
 7. W przyszłą niedzielę Msza św. za Ojczyznę o godz. 12.00. W Głosie św. Józefa” jeszcze raz możemy przeczytać o obowiązkach wobec Ojczyzny.
 8. W naszej parafii rozpoczęły się Warsztaty Pisania Ikon.  Uczestnicy z wielką radością i zapałem zaczęli malować ikonę Chrystusa - Mandylion. Można jeszcze dołączyć do grupy  po uprzednim skontaktowania się z Jadwigą tel.600076499
 9. Wystawa Ikon Jadwigi Marii Kowalskiej w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1) od 4 do 14 maja. Zapraszamy.
 10. Obraz św. Józefa w tym tygodniu mogą przyjąć Wierni z ul. Mireckiego od nr 19 do 29, którzy z różnych powodów nie przyjęli. Trzeba zgłosić się do zakrystii. Od przyszłego tygodnia Obraz będzie peregrynował po ul. Mireckiego 2.
  Obrazki pamiątkowe z racji nawiedzenia rodzin ze św. Józefem do nabycia w kiosku. Jeżeli ktoś sobie życzy to może być wpis pamiątkowy z tyłu obrazku.
 11. Sprawy gospodarcze:
  • Na potrzeby parafii i sanktuarium wpłynęło 1150 zł. Bóg zapłać!
  • Na okna: 900 zł. Bóg zapłać!
  • Dzisiaj taca gospodarcza.
  • Prace do wykonania na kościele: 8 okien owalnych, 2 kona w salce nad zakrystią, 1 w zakrystii,1 na zapleczu zakrystii i małe okna w basztach, remont dachu na kościele, bowiem przecieka w 7 miejscach, wykonanie rynien, spustów i zmiana blachy na gzymsach. Koszt tego ostatniego został wyceniony na 40 tyś zł. Co do dalszych prac podejmę decyzję w najbliższym czasie. Prace uzależnione są od ofiar Wiernych. Nadmienię, że jeszcze nie spłaciliśmy za okna wykonane w ub. roku.
  • Akcja Katolicka informuje, że na paczki wielkanocne zebrano 2457,88 zł.  Przygotowano i wydano 44 paczki (łącznie z produktami złożonymi do kosza).
 12. W tym tygodniu troskę o piękno kościoła powierzamy Wiernym z ul. Mireckiego 11 (31-60). Sprzątamy w sobotę od godz. 9:00. Dziękuję tym, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół.

 

Wiadomości Niedzieli

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl
 • Św. Pius X
  Święty Pius X nazywał się wcześniej Józef Sarto. Urodził się 2 czerwca 1835 r. we wsi Riese, położonej między Vicenzą a Trewirem, jako syn krawcowej i listonosza.
 • Solidarność chrześcijańska wyrazem natury Kościoła
  O solidarności chrześcijańskiej wyrażającej naturę Kościoła mówił Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie. Papież kontynuował cykl katechez na temat Księgi Dziejów Apostolskich, a jego słów w auli Pawła VI wysłuchało dzisiaj około 7 tys. wiernych.
 • Oświadczenie w sprawie fałszywych informacji dotyczących metropolity krakowskiego
  "Prosimy o niepublikowanie oraz niepowielanie fałszywych informacji na temat rzekomych słów Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego" - czytamy w przesłanym KAI oświadczeniu Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej. Oświadczenie wydane zostało w związku z licznymi fałszywymi informacjami dotyczącymi metropolity krakowskiego pojawiającymi się i rozpowszechnianymi w mediach społecznościowych. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej podaje również adresy stron internetowych, które są autoryzowanym źródłem informacji nt. nauczania i posługi abp. Marka Jędraszewskiego.