PARAFIA KATOLICKA ŚW. JÓZEFA RZEMIEŚLNIKA
            SANKTUARIUM ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP
                                     W CZĘSTOCHOWIE

 1. Trzecią Niedzielą Wielkanocną Kościół w Polsce już po raz XI przeżywa jako Niedzielę Biblijną pod hasłem „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego”(1 P 1,12) Jest to również trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Dlatego Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 dzisiaj rozpoczynają się uroczystym czytaniem Pisma świętego. Natomiast dłuższe czytanie Pisma św. będzie między Mszą św. o godz. 10.30 i 12.00 (od 11.20 – 12.00).

  Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Niedziela ta również otwiera Tydzień Biblijny który potrwa do 11 maja.

  Po Mszy. św. zapraszamy do zabrania z koszyczka karteczki z siglami z Pisma św. Po powrocie do Waszych domów, otwórzcie rodzinne Pismo Święte i każdy w największym skupieniu i powadze niech odczyta otrzymany dzisiaj tekst. Niech on Wam posłuży do medytacji w codziennej modlitwie i będzie światłem i mocą na drodze na drodze naszego osobistego życia.

  W naszej parafii w Tygodniu Biblijnym podejmujemy następujące inicjatywy:

  • Poniedziałek, 6 maja po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Krąg Biblijny. Prosimy przyjść ze swoim Pismem Świętym.
  • Wtorek, 7 maja na Mszy św. w czasie homilii: Jak moc Ducha przemienia grzesznika w „człowieka nowego”.
  • Środa, 8 maja na Mszy św. w czasie homilii: Czuwać przy Słowie Pana.
  • Czwartek, 9 maja o 18.30 (bezpośrednio po Mszy św.) celebracja Słowa Bożego. Na celebrację oprócz dorosłych przychodzi młodzież przygotowująca się do bierzmowania.
  • Piątek, 10 maja o 17.30 nabożeństwo Drogi Światła.
  • Sobota, 11 maja na Mszy św. o godz. 17.00 w czasie homilii: „Do kogo pójdziemy, Ty masz Słowa życia wiecznego” (J 6, 55.60-69).
 2. W niedziele wielkanocne Suma(12.00) rozpoczyna się procesją wokół kościoła. Bardzo proszę mężczyzn do chorągwi a niewiasty do szarf i do feretronów.
 3. Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba w poniedziałek, 6 maja.
 4. We wtorek, 7 maja wspomnienie Matki Bożej Łaskawej.
 5. Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski w środę, 8 maja.
 6. W piątek, 10 listopada, po porannej Mszy św. nabożeństwo do bł. Angeli Truszkowskiej założycielki Sióstr Felicjanek. Po Mszy św. można uczcić relikwie bł. Angeli przez ucałowanie.
 7. W przyszłą niedzielę Msza św. za Ojczyznę o godz. 12.00. W Głosie św. Józefa” jeszcze raz możemy przeczytać o obowiązkach wobec Ojczyzny.
 8. W naszej parafii rozpoczęły się Warsztaty Pisania Ikon.  Uczestnicy z wielką radością i zapałem zaczęli malować ikonę Chrystusa - Mandylion. Można jeszcze dołączyć do grupy  po uprzednim skontaktowania się z Jadwigą tel.600076499
 9. Wystawa Ikon Jadwigi Marii Kowalskiej w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1) od 4 do 14 maja. Zapraszamy.
 10. Obraz św. Józefa w tym tygodniu mogą przyjąć Wierni z ul. Mireckiego od nr 19 do 29, którzy z różnych powodów nie przyjęli. Trzeba zgłosić się do zakrystii. Od przyszłego tygodnia Obraz będzie peregrynował po ul. Mireckiego 2.
  Obrazki pamiątkowe z racji nawiedzenia rodzin ze św. Józefem do nabycia w kiosku. Jeżeli ktoś sobie życzy to może być wpis pamiątkowy z tyłu obrazku.
 11. Sprawy gospodarcze:
  • Na potrzeby parafii i sanktuarium wpłynęło 1150 zł. Bóg zapłać!
  • Na okna: 900 zł. Bóg zapłać!
  • Dzisiaj taca gospodarcza.
  • Prace do wykonania na kościele: 8 okien owalnych, 2 kona w salce nad zakrystią, 1 w zakrystii,1 na zapleczu zakrystii i małe okna w basztach, remont dachu na kościele, bowiem przecieka w 7 miejscach, wykonanie rynien, spustów i zmiana blachy na gzymsach. Koszt tego ostatniego został wyceniony na 40 tyś zł. Co do dalszych prac podejmę decyzję w najbliższym czasie. Prace uzależnione są od ofiar Wiernych. Nadmienię, że jeszcze nie spłaciliśmy za okna wykonane w ub. roku.
  • Akcja Katolicka informuje, że na paczki wielkanocne zebrano 2457,88 zł.  Przygotowano i wydano 44 paczki (łącznie z produktami złożonymi do kosza).
 12. W tym tygodniu troskę o piękno kościoła powierzamy Wiernym z ul. Mireckiego 11 (31-60). Sprzątamy w sobotę od godz. 9:00. Dziękuję tym, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół.

 

Wiadomości Niedzieli

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl
 • Ksiądz Jerzy Popiełuszko - globalny święty

  Gdy media całego świata informowały w październiku 1984 r., że w Polsce agenci komunistycznej bezpieki zamordowali katolickiego kapłana, nikt nie przypuszczał, że jest to początek niezwykłego fenomenu - obok św. Jana Pawła II i św. Faustyny Kowalskiej ks. Jerzy Popiełuszko jest polskim świętym globalnym. Do jego grobu spontanicznie pielgrzymowało ponad 23 mln osób, w tym papieże, prezydenci i premierzy, politycy i ludzie kultury oraz zwyczajni ludzie ze wszystkich kontynentów. Relikwie męczennika czczone są w ponad tysiącu kościołach na całym świecie, w krajach tak odległych jak Uganda, Boliwia, Peru. W sobotę 19 października przypada 35. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 • Kelly jest zdrowa, ale chce eutanazji, czuje się brzydka

  W Belgii na oczach mediów rozgrywa się kolejny dramat cywilizacji śmierci. Od siedmiu miesięcy o eutanazję ubiega się tam cierpiąca na depresję 23-letnia Kelly z uniwersyteckiego miasta Leuven. Jej historia przypomina przypadek 17-letniej Noe Pothoven z sąsiedniej Holandii, która w maju tego roku skorzystała z prawa do eutanazji.
 • Z potrzeby serca – kult ks. Jerzego Popiełuszki w liczbach

  Od 1984 roku grób księdza Jerzego Popiełuszki odwiedziło blisko 23 mln. osób, natomiast muzeum Męczennika, znajdujące się przy parafii św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu zwiedziło ok. 65 tysięcy osób. Relikwie w ponad tysiącu miejsc na świecie, dziesiątki ulic i pomników... W sobotę 19 października przypada 35. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, duchownego, który przyciąga ludzi z całego świata – wierzących i niewierzących