Dziś jest Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:
Msze św. jak w niedzielę: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00; 13.15 (chrzcielna) i 18.00;
07:10 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP;
15:00 – Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego;
17:00 – Różaniec;
17:30 – Nabożeństwo Drogi Zmartwychwstania.

Drugi Dzień Świat wielkanocnych:
Msze św. jak w niedzielę: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00;
07:10 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP;
15:00 – Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego;
17:00 – Różaniec;
17:30 – Nabożeństwo Drogi Zmartwychwstania.
Taca na KUL i Uniwersytet św. Jana Pawła II. Rektorzy tych uczelni przesyłają serdeczne życzenia dla wszystkich Parafian i podziękowania.
Osiem początkowych dni okresu Wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. W piątek w Oktawie można spożywać pokarmy mięsne.
Suma (godz. 12.00) w Niedziele Wielkanocne (poza drugą) rozpoczyna się procesją Zmartwychwstania wokół kościoła.
Trwa Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego od Wielkiego Piątku do soboty przed Świętem Miłosierdzia o godz. 15.00.
Nabożeństwo Drogi Zmartwychwstania przez cała Oktawę Wielkanocną i przez wszystkie niedziele wielkanocne godz. 17.30. Oktawa Zmartwychwstania kończy się Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
Druga Niedziela Wielkanocna to Niedziela Miłosierdzia Bożego- 28 kwietnia:

07:10 – Godzinki o Niepokalanym poczęciu NMP;
12:00 – Suma zostanie zakończona procesją Eucharystyczną wokół kościoła;
15:00 – Godzina Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem;
17:30 - Nabożeństwo Drogi Zmartwychwstania;
Ofiary do puszek na Caritas
W piątek, 26 kwietnia 2019 r. o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Anonimowych Jedzeniocholików w salce na plebanii. Zapraszamy.
Obraz św. Józefa w tym tygodniu będzie nawiedzał ul. Mireckiego 27, a od 1 maja ul. Mireckiego 29.

Nie odbędzie się Pielgrzymka do Dzieciątka Jezus ze względu na małą ilość zapisanych.
Młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania 22 czerwca 2019 r. Przyjęcie tego sakramentu poprzedzone będzie Nowenną do Ducha Świętego . Egzamin dla kandydatów 27 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00.
Sprawy materialne:

na potrzeby parafii i sanktuarium wpłynęło 250 zł. Bóg zapłać.
na okna wpłynęło 1100 zł. Bóg zapłać!
W tym tygodniu troskę o piękno kościoła powierzamy Wiernym z ul. Mireckiego 9. Sprzątamy w sobotę od godz. 9:00. Dziękuję tym, którzy w minionym tygodniu sprzątali kościół
Przyjmijcie od nas duszpasterzy serdeczne życzenia: Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, pełnych wiary, nadziei i miłości oraz miłych spotkań w gronie rodzinnym. Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie Waszą nadzieją i Wam błogosławi.

Papież na Wigilii Paschalnej: Bóg usuwa kamień śmierci, grzechu, nieufności …
Wielkanoc to święto usuwania kamieni. Bóg usuwa najtwardsze kamienie, o które rozbijają się nadzieje i oczekiwania: śmierć, grzech, lęk, światowość. Ludzkie dzieje nie kończą się na kamieniu nagrobnym, ponieważ dzisiaj odkrywają „żywy kamień” - Jezusa zmartwychwstałego. Papież Franciszek przypomniał o tym podczas Liturgii Wigilii Paschalnej. W homilii mówił o kamieniach, które przeszkadzają w zobaczeniu Zmartwychwstałego.

Papież przywołał postać kobiet, które szły do grobu, aby namaścić ciało Jezusa z obawą, że ich pragnienie zniweczy kamień tarasujący wejście. Takich kamieni – dodał – nie brakuje i w naszym życiu. Mogą nimi być kamienie nieufności.

Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych, nie wolno grzebać nadziei

Innym kamieniem, który zamyka nasze serca jest grzech. Papież zaznaczył, że jest nim szukanie życia wśród umarłych, stąd nieraz nad światło Jezusa przedkładamy blask pieniędzy, kariery, przyjemności, pychy. Franciszek przypomniał, że kobiety u grobu Jezusa, kiedy usłyszały głos aniołów bały się nawet podnieść wzrok. Wolimy bowiem pozostawać w naszych ograniczeniach i lękach, bo wtedy to my jesteśmy najważniejsi i nasze serce nie otwiera się na Jezusa. On się jednak tym nie zraża i ciągle wzywa do spojrzenia w niebo, bo dla niego zostaliśmy stworzeni.

• Św. Pius X
    Święty Pius X nazywał się wcześniej Józef Sarto. Urodził się 2 czerwca 1835 r. we wsi Riese, położonej między Vicenzą a Trewirem, jako syn krawcowej i listonosza.
  • Solidarność chrześcijańska wyrazem natury Kościoła
    O solidarności chrześcijańskiej wyrażającej naturę Kościoła mówił Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie. Papież kontynuował cykl katechez na temat Księgi Dziejów Apostolskich, a jego słów w auli Pawła VI wysłuchało dzisiaj około 7 tys. wiernych.
  • Oświadczenie w sprawie fałszywych informacji dotyczących metropolity krakowskiego
    "Prosimy o niepublikowanie oraz niepowielanie fałszywych informacji na temat rzekomych słów Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego" - czytamy w przesłanym KAI oświadczeniu Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej. Oświadczenie wydane zostało w związku z licznymi fałszywymi informacjami dotyczącymi metropolity krakowskiego pojawiającymi się i rozpowszechnianymi w mediach społecznościowych. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej podaje również adresy stron internetowych, które są autoryzowanym źródłem informacji nt. nauczania i posługi abp. Marka Jędraszewskiego.