PARAFIA KATOLICKA ŚW. JÓZEFA RZEMIEŚLNIKA
            SANKTUARIUM ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP
                                     W CZĘSTOCHOWIE

26 maja 2019 r.

 

 1. Dziś jest Szósta Niedziela wielkanocna:
 • 10.00 – Pierwsza Komunia Święta;
 • 12.00Rocznica Pierwszej Komunii Świętej;
 • 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego (codziennie);
 • 17.30 – Nabożeństwo majowe;
 1. Od dzisiejszej niedzieli do środy przypadają tzw. dni krzyżowe. Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Módlmy się za rolników, którzy ponieśli olbrzymie straty w swoich gospodarstwach na wskutek nawałnic i trąb powietrznych.
 2. Dzień Matki obchodzimy w dzisiaj, 26 maja. Na Mszach św. i nabożeństwach modlimy się za mamy żyjące i za mamy , które już są po drugiej stronie.
 3. Nabożeństwo majowe codziennie do piątku i od soboty do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
 4. Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy w środę, 29 maja.
 5. W piątek (31 maja) rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Jego Zesłania na Apostołów i Kościół, która będzie odprawiana w czasie nabożeństwa o godz. 17.30.

     Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego jest najstarszym zgromadzeniem modlitewnym. Jest to modlitwa zalecona przez samego Pana Jezusa w dniu wniebowstąpienia. Pisze św. Łukasz: "Jezus podczas wspólnego posiłku kazał apostołom nie odchodzić z Jerozolimy, ale oczekiwać obietnicy Ojca: 'Słyszeliście o niej ode Mnie - mówił - Jan chrzcił wodą, ale wy wkrótce zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym'. Potem wyprowadził ich ku Betanii i podniósłszy ręce błogosławił ich. A kiedy ich błogosławił, rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba. Oni zaś oddali Mu pokłon i z wielką radością wrócili do Jerozolimy, gdzie stale przebywali w świątyni, wielbiąc i błogosławiąc Boga" (Dz 1,4-5; Łk 24,50-53).

Można przypuszczać, że w samych początkach Kościoła wierni przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez dziewięć dni poprzez modlitwę.

 1. Próba dla kandydatów do bierzmowania z kl. III gimn. w środę o godz. 18.45
 2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII w czwartek o godz. 18.45.
 3. Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w piątek, 31 maja:
 • 16.45 – zmiana tajemnic różańcowych i słowo moderatora;
 • 17.30 – nabożeństwo majowe.

 Poczujmy się zaproszeni do wspólnoty Żywego Rżańca.

 1. Święcenia:
 • diakonatu 1 czerwca o godz. 10.00 w Archikatedrze. Świecenia przyjmie kleryk Szymon Całus.
 • prezbiteratu 8 czerwca o godz. 10.00 w Archikatedrze.
 1. Obraz św. Józefa w tym tygodniu mogą nadal przyjąć Wierni z ul. Mireckiego 4 Termin przyjęcia obrazu trzeba uzgodnić w zakrystii.

12.Wspomnienie św. Justyna, męczennika w sobotę, 1 czerwca. W tym dniu przypada święto imienin Siostry Justyny, zakrystianki. Msza św. w intencji siostry zostanie odprawiona w niedzielę, 2 czerwca o godz. 12.00.

 1. Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w piątek, 31 maja.

Święto Nawiedzenia św. Elżbiety przez Maryję to rozważanie tajemnicy spotkania dwóch matek, dwóch kobiet w stanie błogosławionym.  

W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w [pokoleniu] Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę. Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona okrzyk i powiedziała: «Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie. Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana». Łk 1 39-45

 1. Pierwsza sobota miesiąca, 1 czerwca:

7.00 – Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi z aktem wynagradzającym:

16.30 – Msza św.;

17.15 - Rozważanie pierwszosobotnie i nabożeństwo różańcowe;

18.00 – Msza św.

 1. Za tydzień w niedzielę, 2 czerwca Parafialny Dzień Dziecka.

Najważniejsza to tego dnia to Msza św. bo to przecież Dzień Pański.

Natomiast o godz. 14.00 rozpoczną się zabawy, konkursy, loteria i …, no i zobaczymy co to będzie?

Powita nas orkiestra dęta …

Bawimy się na całego w ogrodach parafialnych … Coś smacznego też się znajdzie …. Uśmiechnij się!!!

                                

 1. Sprawy materialne:
 • na potrzeby parafii i sanktuarium wpłynęło 200 zł. Bóg zapłać.
 • na okna 100 zł. Bóg zapłać!

 

 1. Sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9.00 podejmą mieszkańcy ul. Mireckiego 19 (31 – 66).

 

 

19.05.2019 r.

 1. Dziś V Niedziela Wielkanocna. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z kl. III gimnazjum dzisiaj po Sumie
 2. Nabożeństwo majowe codziennie o godz.: 17:30. Zgodnie z zaleceniem księdza arcybiskupa od dzisiaj przez 8 kolejnych dni będzie odmawiany Akt wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
 3. Wpomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy w środe, 22 maja. Na Mszy św. o godz. 18:00, poświęcenie róż.
 4. Spotkanie akcji katolickiej w poniedziałęk 20 maja po Mszy św. o godz. 17:00 i nabożeństwie majowym.
 5. W sobotę - 25 maja - na Mszy św. o godz. 18:00 Nowenna do Dzieciątka Jezus. Serdecznie zapraszamy!
 6. W niedzielę, 26 maja szczególny dzień, jakim jest Dzień matki. Prawdopodobnie tylko w Polsce dziękujemy mamom właśnie 26 maja. Na mnóstwo sposobów wyrażamy wdzięczność i szacunek swoim mamom za trud wychowania i wsparcie w dotychczasowym życiu. Pamiętajmy nie tylko o żyjących, ale i za te mamy, które są juz po drugiej stronie. Modlimy się za nasze mamy w czasie Mszy św. i nabożeństw.
 7. Grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii św. w niedzielę, 26 maja o godzinie 10:00. Zatem, ci któzy zwykle uczestniczą we Mszy św. o godzinie 10:30 proszeni są o przyjście półgodziny wcześniej lub uczestniczenie we Mszy św. o innej godzinie.
  • Spowiedź św. dal dzieci, rodziców w sobotę o godzinie 9:00. Rodzina dalsza i rodzeństwo mogą również przystąpić do spowiedzi w inny dzień tygodnia rano lub wieczorem (6:30 - 7:30 i 17:00 - 18:30)
  • Próba dla dzieci I Komunijnych we wtorek, czwartek o godz. 18:40
 8. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej  26 maja 2019r. o godz. 12:00. Próba dla dzieci rocznicowych w poniedziałek o godz. 18:40. Spowiedź dzieci rocznicowych w sobotę o godz. 10:00
 9. Spotkanie jedzenioholików w piątek po Mszy św. wieczornej.
 10. Próba dla kandydatów do bierzmowania w środę po Mszy św. wieczornej
 11. Porady prawne w kancelarii parafialnej w czwartek, 23 maja o godzinie 16:30. Porad udziela p. Mecenas Jarzy Kościelniak
 12. Obraz św. Józefa w tym tygodniu mogą przyjąć Wierni z ul. Mireckiego 4. Termin przyjęcia obrazu trzeba uzgodnić w zakrystii.
 13. Sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9:00 podejmą mieszkańcy ul. Mireckiego 19 (mieszkania od nr 31 do 66)
 14. Sprawy materialne parafii: na kościół wpłynęło 260zł, na okna do kościoła 250zł. Serdeczne Bóg zapłać.

 

 

Wiadomości Niedzieli

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl
 • Św. Pius X
  Święty Pius X nazywał się wcześniej Józef Sarto. Urodził się 2 czerwca 1835 r. we wsi Riese, położonej między Vicenzą a Trewirem, jako syn krawcowej i listonosza.
 • Solidarność chrześcijańska wyrazem natury Kościoła
  O solidarności chrześcijańskiej wyrażającej naturę Kościoła mówił Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie. Papież kontynuował cykl katechez na temat Księgi Dziejów Apostolskich, a jego słów w auli Pawła VI wysłuchało dzisiaj około 7 tys. wiernych.
 • Oświadczenie w sprawie fałszywych informacji dotyczących metropolity krakowskiego
  "Prosimy o niepublikowanie oraz niepowielanie fałszywych informacji na temat rzekomych słów Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego" - czytamy w przesłanym KAI oświadczeniu Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej. Oświadczenie wydane zostało w związku z licznymi fałszywymi informacjami dotyczącymi metropolity krakowskiego pojawiającymi się i rozpowszechnianymi w mediach społecznościowych. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej podaje również adresy stron internetowych, które są autoryzowanym źródłem informacji nt. nauczania i posługi abp. Marka Jędraszewskiego.