PARAFIA KATOLICKA ŚW. JÓZEFA RZEMIEŚLNIKA
            SANKTUARIUM ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP
                                     W CZĘSTOCHOWIE

 1. Dziś jest XXIV Niedziela Zwykła w ciągu roku:
  7:10 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP (w niedziele i święta);
  15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego (codziennie);
  17:30 – Różaniec

   

 2. Dzisiaj rozpoczynamy IX Tydzień Wychowania (15 – 21 września 2019 r.)
  Mottem tegorocznego, IX Tygodnia Wychowania są słowa skierowane do Jezusa przez Jego przyszłych uczniów: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?” (J 1, 38).
  Tydzień Wychowania będzie szczególnym czasem modlitwy za dzieci młodzież.
  W tej intencji modlimy się na Mszach św.(7.00, 16.30 – poniedziałek, wtorek i środa, 17.00 i 18.00), w czasie Godziny Miłosierdzia(15.00) i modlitwy różańcowej (17.30).
  W ramach Tygodnia Wychowania obchodzimy Triduum ku czci św. Stanisława Kostki, którego Święto obchodzimy 18 września:
  • Dla dzieci o godz. 16.00:
  16 września – spotkanie filmotekowe;
  17 września - niespodzianka
  18 września – Msza św.
  • Dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania obowiązkowy udział we Mszy św. 18 września(środa) o godz. 18.00, w dniu Święta św. Stanisława Kostki.

 3. Koncerty naszym kościele odbędzie się 23 września 2019 r. o godz. 19.15.
  W programie znajdą się perły polskiej i europejskiej muzyki a cappella. Wykonawca-mi koncertu będzie Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum pod dyrekcją maestro Janusza Siadlaka, a historyczne prowadzenie zapewni dyrektor Ośrodka Dokumentacji Dziejów Częstochowy dr. Juliusz Sętowski.
  „Muzyka w Świątyniach” to wyjątkowa, mistyczna podróż w czasie, odbywająca się przy kojących dźwiękach sakralnej muzyki chóralnej. Każdy z koncertów – unikatowy i niepowtarzalny, przenosić będzie publiczność w świat historii, która namacalna jest we wnętrzach niezwykłych częstochowskich Świątyń. Ta nieco-dzienna wędrówka przybliży mieszkańcom Częstochowy wydarzenia z przeszłości, które kształtowały nasze dzieje, zwróci uwagę na skarby architektury obok któ-rych na co dzień przechodzimy obojętnie. Specjalnie zaprojektowane oświetlenie wydobędzie warte uwagi detale i stworzy dla publiczności wyjątkowo otoczenie, które pozwoli na nowo spojrzeć na wiekowe zabytki naszego miasta.
  Zapraszam serdecznie.

 4. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek, 16 września, po Mszy św. o godz. 17.00.

 5. 17 września przypada 80. rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Ucz-cijmy modlitewnie tę rocznice.

 6. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w 20 września o godz. 19.00.

 7. W przyszłą niedzielę na Mszach św. Słowo Bożę będzie głosił ks. prałat Stani-sław Gębka i zbierał ofiary dla Sióstr Karmelitanek apostołujących w Kazachstanie.

 8. Za dwa tygodnie, 29 września będzie rozprowadzał misyjne kalendarze na rok 2020 o. Andrzej Noga, oblat.

Radio Watykańskie

Wiadomości Niedzieli

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl
 • Przesłanie abp Depo ws. aktów profanacji kościołów
  Starajmy się być razem na modlitwie i upraszać dary Ducha Świętego dla dobrego rozeznawania naszych dróg i naszej odpowiedzialności za życie - powiedział metropolita częstochowski abp Wacław Depo w obliczu profanacji kościołów przez zwolenników aborcji, po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego z 22 X 2020 r.
 • Apel o szacunek dla świątyń i siebie nawzajem
  O szacunek dla siebie nawzajem i szacunek dla świętych miejsc zaapelował w poniedziałek prymas Polski abp Wojciech Polak. Jego apel ma związek z trwającymi od ubiegłego tygodnia w całym kraju protestami po wyroku Trybunału Konstytucyjnego.
 • Polityka jest nie tylko sztuką, ale także dziełem miłosierdzia
  Polityka jest nie tylko sztuką, ale dla chrześcijan również dziełem miłosierdzia, uszlachetnia i często prowadzi do ofiary z własnego życia – powiedział Franciszek do premiera Hiszpanii Pedro Sáncheza Péreza-Castejóna, którego przyjął w Watykanie 24 października. Przypomniał, że posłannictwem polityka jest „działanie na rzecz postępu kraju, umacniania jedności narodu i wzrastania ojczyzny“. Rozmawiano też o pilnych potrzebach sanitarnych w związku z obecną pandemią koronawirusa, o integracji europejskiej i migracji.