1. Dziś jest XXXII Niedziela Zwykła w ciągu roku:
• Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym;
• po porannej Mszy św. (7.30) nabożeństwo do bł. Angeli Truszkowskiej zało-życielki Sióstr Felicjanek z pocałowaniem relikwii;
• 12.00 – Msza św. za Ojczyznę;
• 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego;
• 16.00 – Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich;

2. W naszej Ojczyźnie 101 – lecie odzyskania Niepodległości – 11 listopada 2019
• Na Mszach św. i nabożeństwach modlimy się za Ojczyznę;
• Msze św.: 7.30, 17.00 i 18.00.
• 15.00 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w kaplicy adoracji Najświę-tszego Sakramentu;
• 17.30 – nabożeństwo różańcowe.

3. Powrót do nabożeństw tygodniowych, które nie były odprawiane ze względu na inne w tym czasie nabożeństwa:
• Dróżki św. Józefa i nabożeństwo do św. Józefa w środę o godz. 17.30;
• Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30;

4. Wspomnienia liturgiczne:
• św. Marcina z Tour, biskupa – poniedziałek, 11 listopada
• św. Jozafata, biskupa i męczennika – wtorek, 12 listopada;
• Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych mę-czenników Polski – środa, 13 listopada;
• NMP Miłosierdzia (Ostrobramskiej) – sobota, 16 listopada;

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. I średniej w sobotę, 16 listopada

6. Spotkanie Bractwa Dzieciątka Jezus w sobotę, 16 listopada o godz. 12.00 w salce katechetycznej. Bractwo z radością powita nowe osoby.

7. Spotkanie Świeckiego Zakonu Franciszkańskiego w każdą II niedzielę o godz.
16.00 (Msza św.) i następnie spotkanie formacyjne na plebanii.
8. 16 listopada o godz. 19.00 w lokalu Niebo w Mieście odbędzie się koncert ks. Piotr. Informacje na plakacie.

8. Sprawy materialne parafii:
• na potrzeby bieżące parafii i sanktuarium wpłynęło 200 zł
• na okna do kościoła wpłynęło 450 zł. Bóg zapłać!
• tydzień temu taca gospodarcza wyniosła 4287,11 zł.

9. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 10.30. o błog. Boże dla Pana Katechety
Marcina Kupczyka.

10. Makulaturę składamy 13 listopada od 9.00 do 18.00. w sali pod kościołem.
11. W miniony piątek, 8 listopada rozpoczęło się Seminarium Odnowy Życia w
Duchu Świętym.
Oto daty spotkań i tematy:
7 XI 2019r. Bóg jest miłością
14 XI 2019r. Z grzechu do wolności
21 XI 2019r. Misterium Odkupienia
28 XI 2019r. Bezwarunkowe zawierzenie swojego Życia Jezusowi. Modlitwa nad każdym o uzdrowienie duchowe i fizyczne
5 XII 2019r. Włączenie w Kościół mocą Ducha Świętego
12 XII 2019r. Życie w Duchu Świętym Modlitwa nad każdym o wylanie Ducha Świętego i otwartość na przyjęcie Jego darów
19.XII 2019r. Kościół żyje dzięki Eucharystii
Praca domowa: Nadzieja Nowego Nieba i Nowej Ziemi. Każde spotkanie rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 18:00 .
Zaprasza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Siloe” Sanktuarium Świętego Józefa na Rakowie. Tel. kontaktowy 501-456-218

12. W tym tygodniu troskę o piękno kościoła powierzamy Wiernym z ul. Limanowskiego 41/43. Sprzątamy w sobotę od godz. 9:00. Dziękuję Wiernym, którzy poczuwają się do odpowiedzialności za piękno naszej świątyni.
13. Chrzty w naszym kościele odbywają się w każdą czwartą niedzielę miesiąca na Sumie. W Święta Bożego Narodzenia i Wielkanocy na Mszy św. w pierwszy dzień Świąt o godz. 13.15. Przygotowanie dla rodziców i chrzestnych w sobotę przed czwartą niedzielą o godz. 19.00. Również dla chrzestnych, którzy tę posługę będą pełnić poza parafia.
14. Obraz św. Józefa w tym tygodniu mogą przyjąć Wierni z ul. Łukasińskiego 31. W przyszłym tygodniu Wierni z ul. Łukasińskiego 33. Termin przyjęcia proszę uzgodnić w zakrystii.
15. Nowy numer tygodnika „Niedziela” poświęcony jest sprawom związanym z rocz-nicą niepodległości. „Niedziela” jest do nabycia w kiosku.

16. Uczestnikom dzisiejszej liturgii mszalnej, wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

17. Pielgrzymka do Fatimy w dniach 17 – 24 kwietnia. Informacja u ks. Piotra.
18. Planowana Pielgrzymka do Medjugorie, miejsca codziennych objawień Matki Bożej w dniach 20 – 28 czerwca. Informacja w zakrystii.
20. Tygodnik Niedziela. Temat: Oblicza patriotyzmu. Czy słowo patriotyzm w każdej epoce oznacza to samo? Artykuł „Pierwszy cud nad Wisłą” przypomina sytuację Polaków po 1918 r., kiedy trzeba było walczyć o granice państwa i scalenie ziem byłych zaborów. Czym jest współczesny patriotyzm w ekonomii i dlaczego pod siedzibami niemieckich firm działających w Polsce zaparkowane są samochody produkcji niemieckiej wyjaśnia artykuł „Patriotyzm gospodarczy”. Najmłodszą formację wojskową w Polsce – Wojska Obrony Terytorialnej prezentuje tekst „Od specjalsów do Terytorialsów”.

• Ewangeliczne Błogosławieństwa wskazują, że tylko Bóg może zaspokoić ludzkie serce
    Papież rozpoczął nowy cykl katechez, którego tematem będą ewangeliczne Błogosławieństwa.
  • Odpust zupełny dla wiernych pielgrzymujących do kościołów związanych ze św. Janem Pawłem II
    Na prośbę abp. Marka Jędraszewskiego, z okazji jubileuszu 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, Penitencjaria Apostolska udzieliła odpustu zupełnego wiernym pielgrzymującym do kościołów związanych ze św. Janem Pawłem II w archidiecezji krakowskiej.
  • Kard. Wyszyński swym pasterskim posługiwaniem kształtował ducha naszego narodu
    Prymas Tysiąclecia ze Stolicy Prymasów w Gnieźnie wielokrotnie nam przypominał, że mamy kochać Naród - mówił abp. Wojciech Polak podczas homilii na Mszy św. sprawowanej w ramach przygotowania do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego