1. Dziś jest XXXIII Niedziela zwykła w ciągu roku.

2. 17 listopada 2019 r. przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogo-wych. W polskich więzieniach przebywa 201 osób tymczasowo aresztowanych i 5462 skazanych za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. Każdego dnia na świecie w wypadkach drogowych ginie około 4 tys. osób, a rannych i poszkodowanych można liczyć w setkach tysięcy. Rocznie w wypadkach drogowych na całym świecie ginie ponad 1, 2 mln osób. Na pol-skich drogach dziennie średnio ginie aż 11 osób, a ponad 100 zostaje rannych.

3. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek, 18 listopada, po Mszy św. o godz. 17.00.

4. Miesięczne spotkanie Kobiet w środę, 20 listopada. Temat : Świętość i droga do niej w świetle współczesnego kryzysu autorytetów.
• 18.00 – Msza św.;
• 18.45 – Adoracja Najświętszego Sakramentu;
• 19.15 – Spotkanie przy stole na plebanii.

5. Msza św. wotywna o św. Ricie w piątek, 22 listopada o g. 18.00 z poświęceniem róż.

6. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania:
• kl. VIII we wtorek o godz. 18.45;
• kl. VI i VII w piątek o godz. 18.45.

7. Z kalendarza liturgicznego:
• Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy – 18 listopada
• Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera – środa, 20 listopada;
• Wspomnienie Ofiarowania NMP – czwartek, 21 listopada;
• Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – piątek, 22 listopada. Święto patronalne Chóru także naszego parafialnego.

8. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na rzecz 8 letniej Roxanki chorej na raka. Po
móżmy dziecku wygrać ze śmiertelnym nowotworem.

9. Pielgrzymka do Fatimy w dniach 17 – 24 kwietnia. Informacja u ks. Piotra.

10. Planowana Pielgrzymka do Medjugorie, miejsca codziennych objawień Matki Bożej w dniach 20 – 28 czerwca. Informacja i zapisy w zakrystii.

11. Trwa Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym. Najbliższe spotkanie w czwartek, 21 listopada. Rozpoczyna się Mszą św. o 18.00

11. Spotkanie Kana Młodych 2019
Zapraszamy Cię na spotkanie dla Młodych Archidiecezji Częstochowskiej!
Data: Sobota, 23 listopada 2019 o 15:00 – 19:30

Miejsce: Parafia pw. św. Stanisława BM na Błesznie

Doświadcz Miłości, Jedności i Radości. Ten czas nie będzie czasem straconym !

Zapisy u księży.
W Kanie uczestniczy także młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klas VIII i I średnich.

W programie:
- uwielbienie z Mocą
- możliwość spowiedzi
- modlitwy wstawiennicze
- konferencja
- EUCHARYSTIA

Gość Specjalny: Jezus Chrystus

12. Za tydzień, w niedzielę, Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
Na zakończenie Sumy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem zostanie odmówiona Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

13. Sprawy materialne parafii:
• na potrzeby bieżące parafii i sanktuarium wpłynęło 330 zł
• na okna do kościoła wpłynęło 200 zł. Bóg zapłać!

14. W tym tygodniu troskę o piękno kościoła powierzamy Wiernym z ul. Limanow-skiego
47. Sprzątamy w sobotę od godz. 9:00.
15. W kiosku parafialnym:
• kalendarz ścienny ilustrowany fotografiami z życia św. Gianny Beretta Mol-la;
• tygodnik „Niedziela” a w nim: „Religijność a jakość życia seniora”, „Dar sta-rości” Wzajemne wsparcie”, „Mojeżycie to cud”, „Nieplanopwana przemia-na” o fimie „Nieplanowane”, „To rodzice są odpowiedzialni za dziecko”;
• dwumiesięcznik „Żyć Ewangelią”: „Posłannictwo Siostry Lidwiny Sikory, Adoratorki Krwi Chrystusa”;
• cukierki „osiołki” św. Józefa.
16. Obraz św. Józefa w tym tygodniu mogą przyjąć Wierni z ul. Łukasińskiego 33. W przyszłym tygodniu Wierni z ul. Łukasińskiego 35. Termin przyjęcia proszę uzgodnić w zakrystii.
17. Do wieczności odeszli: śp. Władysław Siwek, Halina Kucharska, Danuta Kowacka – Każmierska i Irena Kot.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

• Ewangeliczne Błogosławieństwa wskazują, że tylko Bóg może zaspokoić ludzkie serce
    Papież rozpoczął nowy cykl katechez, którego tematem będą ewangeliczne Błogosławieństwa.
  • Odpust zupełny dla wiernych pielgrzymujących do kościołów związanych ze św. Janem Pawłem II
    Na prośbę abp. Marka Jędraszewskiego, z okazji jubileuszu 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, Penitencjaria Apostolska udzieliła odpustu zupełnego wiernym pielgrzymującym do kościołów związanych ze św. Janem Pawłem II w archidiecezji krakowskiej.
  • Kard. Wyszyński swym pasterskim posługiwaniem kształtował ducha naszego narodu
    Prymas Tysiąclecia ze Stolicy Prymasów w Gnieźnie wielokrotnie nam przypominał, że mamy kochać Naród - mówił abp. Wojciech Polak podczas homilii na Mszy św. sprawowanej w ramach przygotowania do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego