1. Dzisiaj Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata. Święto patronalne Akcji Katolickiej i Stowarzyszenia Młodzieży Katolickiej. Na zakończenie Sumy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem zostanie odmówiona Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu.

2. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na rzecz 8 letniej Roxanki chorej na raka. Pomóżmy dziecku wygrać ze śmiertelnym nowotworem.
3. Nowenna do Dzieciątka Jezus jutro, 25 listopada na Mszy św. o 18.00.
4. 27 listopada, w środę, przypada Dzień Maryi Objawiającej Cudowny Medalik.
5. Legion za tydzień, po każdej Mszy św. będzie rozdawał medaliki Niepokalanie Poczętej wraz z opisem i modlitwą ku czci Niepokalanej.
6. Opłatki na stół wigilijny w naszej parafii roznosi p. Organista i Jego Żona. Pro-szę o życzliwe ich przyjęcie. Ofiary złożone z tej racji są formą wynagrodzenia za pracę.
7. 30 listopada, w sobotę święto, św. Andrzeja, Apostoła.
8. Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w piątek, 29 listopada:
• 16.30 – zmiana Tajemnic różańcowych i słowo moderatora;
• 17.30 – Różaniec i Msza św. w intencji Żywego Różańca.
9. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w piątek, 29 listopada o godz. 19.00.
10. Akcja Katolicka i Parafialna Rada Duszpasterska zbierają ofiary do puszek na paczki dla rodzin ubogich z okazji Świąt przez najbliższe cztery niedziele.
11. Za tydzień rozpoczyna się Adwent, który trwa dokładnie 4 niedziele. W pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczyna się nowy rok duszpasterski , który na przełomie 2019/2020 będzie pod hasłem "Wielka Tajemnica Wiary". Towarzyszyć będzie motto z Biblii: „[…] abyście uwierzyli w Tego, którego [Bóg] posłał” (J 6,29) Rok liturgiczny rozpoczyna trzyletni program duszpasterski na lata 2019-2022 , odbywający się pod hasłem: "Eucharystia daje życie".

12. W tygodniku „Niedziela” jest mowa, że zaangażowanie świeckich w Kościele jest
dziś koniecznością. Może przeczytać między innymi: ”Przepis na Kościół” (Jakość
wspólnoty Kościoła zależy od duchownych i świeckich”), „Nie wystarczy tylko
przyjść” ( oczywiście do kościoła i przestać pod chóre4m), „Czy Kościół jest potrze-
ny” ( Kościół nie jest klubem przyjaciół, lecz jest Ciałem Chrystusa),

13. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej:
• rozprowadza świece Caritas: duże (15 zł) i małe (7zł). Do Caritas Archidie-cezjalnej jest odprowadzane: 13 zł – od dużej i 5 zł od małej świecy. Pozo-stałe pieniądze są przeznaczone na paczki dla biednych;
• prosi o zgłoszenie do kancelarii rodzin potrzebujących pomocy;
• zbiera dla rodzin potrzebujących wsparcia artykuły spożywcze o długim terminie ważności, np. cukier, mąka, olej, makarony, kasze, ryż, przetwory warzywne; środki czystości. Można te artykuły składać przy ołtarzu przed Mszami św. lub w zakrystii i kancelarii;
• sprzedają lampiony dla dzieci.
• kalendarz ścienny ilustrowany fotografiami z życia św. Gianny Beretta Molla;

14. Sprawy materialne parafii:
• na potrzeby bieżące parafii wpłynęło 700 zł. Bóg zapłać!
• na okna do kościoła wpłynęło 1100 zł. Bóg zapłać!;
• za tydzień taca gospodarcza.

15. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w piątek, 29 listopada o godz. 19.00.

16. Obraz św. Józefa w tym tygodniu mogą przyjąć Wierni z ul. Łukasińskiego 35. W przyszłym tygodniu Wierni z ul. Łukasińskiego 47. Termin przyjęcia proszę uzgodnić w zakrystii.

17. W tym tygodniu troskę o piękno kościoła powierzamy Wiernym z ul. Limanowskiego 49. Sprzątamy w sobotę od godz. 9:00. Dziękuję Paniom, które sprzątały.
17. Bractwo Dzieciątka Jezus ogłasza zbiórka dla Domu Samotnej Matki. Do wystawionych koszy przy ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej składamy pieluchy jednorazowe i kosmetyki dla niemowlaka. Czas zbiórki od 1 do 22 grudnia. W ten sposób możemy pomóc kobietom w trudnej sytuacji ale odważnym kobietom chroniącym życie.

Po co zapalamy świece zwanymi wotywnymi?
W wielu kościołach, również i w naszym jest piękny zwyczaj zapalania małych świec wotywnych i ustawiania na odpowiednim pulpicie.
One wyrażają płomień naszej miłości do Pana Boga, Matki Bożej, aniołów albo świę-tych. Nie wolno stawiać świecy formalnie, z zimnym sercem. Są też wyrazem naszych próśb czy też przebłagań za grzechy własne i innych. Zewnętrzne działanie powinno być dopełniane modlitwą, przynajmniej najprostszą, swoimi słowami. Nie ma sensu zapalanie świeczki bez modlitwy. Świeca jest również symbolem naszej ofiary. Ich zakup to mała ofiara Bogu, dobrowolna i nieuciążliwa. Jeżeli ktoś bierze świeczkę i nie składa za nią ofiary to po prostu ją kradnie. Czy skradziona i zapalona świeczka jest miła Pani Bogu?
Paląca się świeca przemienia się w ogień i światłość. Tak i każdy chrześcijanin powi-nien promieniować światłem wiary i miłości. Swoim czynem, słowem i przykładem winien świadczyć o Chrystusie, zapalać innych tym ogniem, który sam otrzymał. „Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu” (Mt 5, 15). Nasze dobre uczynki mają być światłem dla bliźnich: „Tak niech świeci światło wasze przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie” (Mt 5, 16).

• Ewangeliczne Błogosławieństwa wskazują, że tylko Bóg może zaspokoić ludzkie serce
    Papież rozpoczął nowy cykl katechez, którego tematem będą ewangeliczne Błogosławieństwa.
  • Odpust zupełny dla wiernych pielgrzymujących do kościołów związanych ze św. Janem Pawłem II
    Na prośbę abp. Marka Jędraszewskiego, z okazji jubileuszu 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, Penitencjaria Apostolska udzieliła odpustu zupełnego wiernym pielgrzymującym do kościołów związanych ze św. Janem Pawłem II w archidiecezji krakowskiej.
  • Kard. Wyszyński swym pasterskim posługiwaniem kształtował ducha naszego narodu
    Prymas Tysiąclecia ze Stolicy Prymasów w Gnieźnie wielokrotnie nam przypominał, że mamy kochać Naród - mówił abp. Wojciech Polak podczas homilii na Mszy św. sprawowanej w ramach przygotowania do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego