Część I – 31 grudnia 2018 r.

1. Wstęp

Kończy się rok 2018. W gronie najbliższych tego dnia często mówimy: „jak ten czas szybko leci”, albo „zleciało, jak z bicza strzelił.”

Bóg jest Panem czasu, On stworzył czas i materię. On sam jest odwieczny, nie ma początku ani końca, Alfa i Omega. W Nim jest przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Wszystko w nim istnieje, od Niego bierze początek. On sam postanowił stworzyć rzeczy widzialne i niewidzialne, istoty rozumne i wolne: aniołów i ludzi. Bóg stworzył czas, kiedy oddzielił światłość od ciemności i nazwał światłość dniem, a ciemność nocą. Bóg zakończy bieg czasu w dniu Sądu Ostatecznego, kiedy skończy się ta doczesność, czas próby, a zacznie wieczność! Dla jednych w Niebie, dla drugich w piekle. Czyściec przestanie istnieć. Nastanie wieczne „teraz”.

A póki co – czas na małe podsumowanie czasu w naszej parafii z ostatnich dwunastu miesięcy.

• Czary mary czy ciary bez miary?
    Od 22-24 marca na św. Antoniego u Paulinów będzie trwało Triuduum Maryjne z okazji 5. rocznicy ustanowienia Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła.
  • Aktorka zaprasza na Narodowy Marsz Życia
    Znana aktorka Dominika Chorosińska-Figurska zaprasza na ogólnopolski marsz w obronie dzieci przed aborcją oraz demoralizacją dzieci w szkołach, jak w przypadku warszawskiej Karty LGBT.
  • Hiszpania: jutro beatyfikacja kolejnego męczennika wojny domowej – Mariana Mullerata
    W sobotę 23 marca w katedrze w Tarragonie prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Becciu ogłosi błogosławionym świeckiego Katalończyka, lekarza i polityka Mariana Mullerata i Soldevilę. Będzie to druga w tym roku beatyfikacja, tym razem pojedynczej osoby, nawiązująca do prześladowań religijnych w Hiszpanii w latach 1934-39. 9 bm. w Oviedo odbył się podobny obrzęd, podczas którego do chwały ołtarzy wyniesiono 9 miejscowych kleryków zamordowanych w latach 1934-37.