st cecilia lr 520x245

Każdego, lubiącego śpiewać i chcącego swoim śpiewem wielbić Pana Boga przyjmiemy z wielką radością.

Może wśród tych zaproszonych jesteś i Ty? Próby chóru odbywają się we wtorki o godz. 19.00.

Zainteresowanych zapraszamy do salki w domu parafialnym – wejście od strony szkoły.

Chór śpiewa podczas Mszy Świętej w niedzielę o godz. 12.00 za wyjątkiem drugiej niedzieli miesiąca.

chor

Chór parafialny pod wezwaniem Św. Cecylii został założony w latach 1946/47 jako chór męski i mieszany. W tym okresie proboszczem był ks. Władysław Pająk. Dyrygentem i kierownikiem chóru został organista Pan Stefan Rabenda. Po śmierci ks. Pająka w 1949 roku opiekę nad chórem przejął jego następca ks. Franciszek Rąpała, a po nim jego następcy. W roku 1987 dyrygentem i kierownikiem chóru został obecny organista Pan Zdzisław Nowak.

Chór uczestniczył w wielu uroczystościach kościelnych. Między innymi wystąpił na Jasnej Górze, Katedrze Częstochowskiej, podczas konsekracji kościoła na Dąbiu czy poświęcenia kaplicy św. Melchiora Grodzieckiego.

Chór nie tylko śpiewa, ale także aktywnie spędza czas m. in. zwiedziąc takie miejsca jak: Ojców, Czorsztyn, Zakopane.

• Nasz pierwszy święty
    Jest nim św. Wojciech, patron Polski, który został wyniesiony do chwały ołtarzy w niecałe 2 lata po męczeńskiej śmierci.
  • To nauczyciel wierności, wrażliwości na drugiego i prostoty życia
    Św. Wojciech może nam się wydawać postacią odległą, ale jest bliski współczesnemu człowiekowi – podkreśla w rozmowie z KAI abp Wojciech Polak. Zdaniem Prymasa Polski św. Wojciech może nas nauczyć wierności w codziennych wyborach, prostoty życia, wrażliwości na człowieka i wiary, że ze wszystkiego Bóg potrafi wyprowadzić dobro.
  • Czy słowo Boże może wychowywać?
    Odpowiedź wydaje się oczywista. Z jednym zastrzeżeniem: że nie jest to byle jakie wychowanie i nie do byle czego.