st cecilia lr 520x245

Każdego, lubiącego śpiewać i chcącego swoim śpiewem wielbić Pana Boga przyjmiemy z wielką radością.

Może wśród tych zaproszonych jesteś i Ty? Próby chóru odbywają się we wtorki o godz. 19.00.

Zainteresowanych zapraszamy do salki w domu parafialnym – wejście od strony szkoły.

Chór śpiewa podczas Mszy Świętej w niedzielę o godz. 12.00 za wyjątkiem drugiej niedzieli miesiąca.

chor

Chór parafialny pod wezwaniem Św. Cecylii został założony w latach 1946/47 jako chór męski i mieszany. W tym okresie proboszczem był ks. Władysław Pająk. Dyrygentem i kierownikiem chóru został organista Pan Stefan Rabenda. Po śmierci ks. Pająka w 1949 roku opiekę nad chórem przejął jego następca ks. Franciszek Rąpała, a po nim jego następcy. W roku 1987 dyrygentem i kierownikiem chóru został obecny organista Pan Zdzisław Nowak.

Chór uczestniczył w wielu uroczystościach kościelnych. Między innymi wystąpił na Jasnej Górze, Katedrze Częstochowskiej, podczas konsekracji kościoła na Dąbiu czy poświęcenia kaplicy św. Melchiora Grodzieckiego.

Chór nie tylko śpiewa, ale także aktywnie spędza czas m. in. zwiedziąc takie miejsca jak: Ojców, Czorsztyn, Zakopane.

• Dziś święcenia kapłańskie w całej Polsce
    26 maja w wielu polskich diecezjach biskupi udzielili diakonom święceń prezbiteratu. Do tego dnia kandydaci do kapłaństwa przygotowywali się przez formację w Wyższych Seminariach Duchownych. Dziś neoprezbiterzy otrzymali dekrety przydzielające ich do posługi w poszczególnych parafiach.
  • Jasna Góra: 38. ogólnopolska pielgrzymka katolickiego stowarzyszenia „Civitas Christiana”
    Przez wstawiennictwo sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego uczestnicy 38. ogólnopolskiej pielgrzymki katolickiego stowarzyszenia „Civitas Christiana” dziękowali za 100–lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Pielgrzymka była okazją do wkroczenia wraz z patronem stowarzyszenia Prymasem Tysiąclecia na Maryjne drogi wolności, podjęcia na nowo próby odczytania Maryjnego programu dla Kościoła w Polsce oraz sposobnością do modlitwy w intencjach Ojczyzny.
  • Abp Paglia: wynik irlandzkiego referendum to owoc hiper-indywidualizmu
    Konieczne jest przeciwdziałanie kulturze hiper-indywidualizmu, prowadzącej do myślenia jedynie o korzyściach indywidualnych, za które niekiedy płaci się wysoką cenę – tak skomentował wyniki referendum w Irlandii abp Vincenzo Paglia. Prezes Papieskiej Akademii Pro Vita w wypowiedzi dla Radia Watykańskiego odniósł się do faktu, że 68 proc. uczestników opowiedziało się za depenalizacją aborcji.