st cecilia lr 520x245

Każdego, lubiącego śpiewać i chcącego swoim śpiewem wielbić Pana Boga przyjmiemy z wielką radością.

Może wśród tych zaproszonych jesteś i Ty? Próby chóru odbywają się we wtorki o godz. 19.00.

Zainteresowanych zapraszamy do salki w domu parafialnym – wejście od strony szkoły.

Chór śpiewa podczas Mszy Świętej w niedzielę o godz. 12.00 za wyjątkiem drugiej niedzieli miesiąca.

chor

Chór parafialny pod wezwaniem Św. Cecylii został założony w latach 1946/47 jako chór męski i mieszany. W tym okresie proboszczem był ks. Władysław Pająk. Dyrygentem i kierownikiem chóru został organista Pan Stefan Rabenda. Po śmierci ks. Pająka w 1949 roku opiekę nad chórem przejął jego następca ks. Franciszek Rąpała, a po nim jego następcy. W roku 1987 dyrygentem i kierownikiem chóru został obecny organista Pan Zdzisław Nowak.

Chór uczestniczył w wielu uroczystościach kościelnych. Między innymi wystąpił na Jasnej Górze, Katedrze Częstochowskiej, podczas konsekracji kościoła na Dąbiu czy poświęcenia kaplicy św. Melchiora Grodzieckiego.

Chór nie tylko śpiewa, ale także aktywnie spędza czas m. in. zwiedziąc takie miejsca jak: Ojców, Czorsztyn, Zakopane.

• Obok siebie i razem
    Miłość wbrew wszystkiemu, bezinteresowność, oddanie. Upór, walka i zarządzanie niczym menedżer. A czasem nieumiejętność życia, frustracja. Z olbrzymim wpływem na innych. Ma niejedno oblicze. Matka
  • Instrukcja obsługi
    26 maja 2019 r. odbędą się w Polsce czwarte już od chwili naszego wstąpienia do Unii Europejskiej wybory do Parlamentu Europejskiego. Zebraliśmy najważniejsze inforamacje na ten temat.
  • Sutanna utkana przez mamę
    Do kapłaństwa Bóg wybiera, kogo chce. Ale wybrany nie jest znikąd, ma swoją historię: mamę, tatę i dom. Korzenie i źródło. Jeśli korzeń był mocny – byle wiatr go nie wyrwie. Jeśli źródło czyste – łatwo napoi innych. O rodzinnych domach oraz swoich mamach Agnieszce Bugale opowiadają bp Antoni Długosz i ks. Marek Dziewiecki.