st cecilia lr 520x245

Każdego, lubiącego śpiewać i chcącego swoim śpiewem wielbić Pana Boga przyjmiemy z wielką radością.

Może wśród tych zaproszonych jesteś i Ty? Próby chóru odbywają się we wtorki o godz. 19.00.

Zainteresowanych zapraszamy do salki w domu parafialnym – wejście od strony szkoły.

Chór śpiewa podczas Mszy Świętej w niedzielę o godz. 12.00 za wyjątkiem drugiej niedzieli miesiąca.

chor

Chór parafialny pod wezwaniem Św. Cecylii został założony w latach 1946/47 jako chór męski i mieszany. W tym okresie proboszczem był ks. Władysław Pająk. Dyrygentem i kierownikiem chóru został organista Pan Stefan Rabenda. Po śmierci ks. Pająka w 1949 roku opiekę nad chórem przejął jego następca ks. Franciszek Rąpała, a po nim jego następcy. W roku 1987 dyrygentem i kierownikiem chóru został obecny organista Pan Zdzisław Nowak.

Chór uczestniczył w wielu uroczystościach kościelnych. Między innymi wystąpił na Jasnej Górze, Katedrze Częstochowskiej, podczas konsekracji kościoła na Dąbiu czy poświęcenia kaplicy św. Melchiora Grodzieckiego.

Chór nie tylko śpiewa, ale także aktywnie spędza czas m. in. zwiedziąc takie miejsca jak: Ojców, Czorsztyn, Zakopane.

• Papież zjadł obiad z 1,5 tys. ubogich

Po Mszy św., odprawionej z okazji tego Dnia w bazylice św. Piotra i po odmówieniu modlitwy Anioł Pański Ojciec Święty udał się do Auli, gdzie czekali na niego potrzebujący i towarzyszący im wolontariusze.
  • Karolina od czystych serc

Czyż święci są po to, ażeby zawstydzać? Tak. Mogą być i po to. Czasem konieczny jest taki zbawczy wstyd, ażeby zobaczyć człowieka w całej prawdzie.
  • Ubodzy są cenni w oczach Boga, ponieważ nie mówią językiem "ja"

Ubodzy są cenni w oczach Boga, ponieważ nie mówią językiem "ja": nie utrzymują się samodzielnie, potrzebują ludzi, którzy wezmą ich za rękę.