st cecilia lr 520x245

Każdego, lubiącego śpiewać i chcącego swoim śpiewem wielbić Pana Boga przyjmiemy z wielką radością.

Może wśród tych zaproszonych jesteś i Ty? Próby chóru odbywają się we wtorki o godz. 19.00.

Zainteresowanych zapraszamy do salki w domu parafialnym – wejście od strony szkoły.

Chór śpiewa podczas Mszy Świętej w niedzielę o godz. 12.00 za wyjątkiem drugiej niedzieli miesiąca.

chor

Chór parafialny pod wezwaniem Św. Cecylii został założony w latach 1946/47 jako chór męski i mieszany. W tym okresie proboszczem był ks. Władysław Pająk. Dyrygentem i kierownikiem chóru został organista Pan Stefan Rabenda. Po śmierci ks. Pająka w 1949 roku opiekę nad chórem przejął jego następca ks. Franciszek Rąpała, a po nim jego następcy. W roku 1987 dyrygentem i kierownikiem chóru został obecny organista Pan Zdzisław Nowak.

Chór uczestniczył w wielu uroczystościach kościelnych. Między innymi wystąpił na Jasnej Górze, Katedrze Częstochowskiej, podczas konsekracji kościoła na Dąbiu czy poświęcenia kaplicy św. Melchiora Grodzieckiego.

Chór nie tylko śpiewa, ale także aktywnie spędza czas m. in. zwiedziąc takie miejsca jak: Ojców, Czorsztyn, Zakopane.

• W bazylice mariackiej odprawiono Mszę św. za prezydenta Adamowicza
    W bazylice mariackiej w Gdańsku odprawiono wieczorem Mszę św. w intencji zabitego w niedzielę prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Jeszcze do północy będzie możliwość pożegnania prezydenta. Jutro w tej samej świątyni, po sprawowanej w południe Mszy św., prezydent zostanie pochowany.
  • Papież o zamachu w Bogocie: okrutne i nieludzkie postępowanie
    Najgłębsze ubolewanie z powodu ofiar, które straciły życie w wyniku tak nieludzkiego i okrutnego czynu wyraził Franciszek w depeszy kondolencyjnej przesłanej na ręce arcybiskupa Bogoty kard. Rubena Salazara. 17 stycznia w stolicy Kolumbii doszło do wybuchu samochodu-pułapki na terenie szkoły policyjnej Santander, w którego wyniku zginęło 21 osób, łącznie z zamachowcem, a 68 odniosło rany.
  • Sekretarz Generalny Rady Europy: głos Papieża bardzo ważny
    Głos Papieża jest bardzo ważny. Nie boi się mówić o problemach, o których wielu przywódców politycznych nie chce słyszeć – stwierdził sekretarz generalny Rady Europy, którego Franciszek przyjął na audiencji.