logo legion

Legion Maryi jest stowarzyszeniem ludzi świeckich, którzy docierają do wierzących oraz niewierzących,wspierając ich duchowo, pomagają im pogłębiać wiarę, szerzą kult Matki Bożej, głoszą Ewangelię. Naśladują Maryję i podejmują się każdego zadania będącego walką o dusze. Ich najważniejszym celem jest ewangelizacja parafii, w której, za zgodą proboszcza, idą od drzwi do drzwi, aby dotrzeć do wszystkich jej mieszkańców. Eucharystia, różaniec i modlitwy legionowe to ich codzienne praktyki religijne.

legionmaryi

Legion Maryi prowadzi czynny apostolat m.in.:

- apostolat wsórd osób przebywających w areszcie śledczym;

- apostolat wśród chorych, w domach pomocy społecznej,  szpitalach oraz odwiedzanie osób chorych i samotnych w naszej  parafii;

- apostolat wśód rodzin zaniedbanych, z problemami  alkoholowymi, z narkotykami;

- apostolat polegający na rozmawianiu z innymi ludźmi o Bogu  oraz wręczania im Cudownego Medalika czy ulotek o różańcu,  Eucharystii itp.

Legion Maryi przy parafii św. Józefa Rzemieślnika

Z inicjatywy ks. prałata Bronisława Predera, w dniu 24 kwietnia 1997 roku, powstaje prezydium Legionu Maryi pod wezwaniem Natki Bożej Częstochowskiej. Początkowo prezydium liczyło sześciu kandydatów, którzy spotykają się raz w tygodniu, na zebraniach modlitewno - formacyjnych. Kierownikiem duchowym jest ks. prałat Bronisław Preder.

skanlm

Prezydium Legionu Maryi Matki Bożej Częstochowskiej - 1998 r.

Prezydium rozwija się, w 2003 roku, liczy 24 członków aktywnych i 50 pomocniczych. Powstają także nowe prezydia w Częstochowie m. in. przy parafii św. Kantego i parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Siedlcu dużym. W tym samym roku zostaje utworzona Kuria Legionu Maryi pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej, w skład której wchodzą prezydia z w/w parafii.

rekol lm 2013 1

Dużym sukcesem było powołanie, w 16 stycznia 2014 roku, preydium Legionu Maryi pod wezwaniem Matki Bożej Pustelników przy parafii Ducha Świętego oo. Paulinów w Wieruszowie w diecezji kaliskiej, które podlega pod komicjum Częstochowa.

rekol lm 2015

Rekolekcje Komicjum Legionu Maryi - 2015 r.

Od dnia 3 października 2014 roku - kierownikiem duchowym prezydium Legionu Maryi pod  wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej i komicjum Legionu Maryi Matki Bożej Fatimskiej jest ks. prałat Marek Kundzicz - proboszcz parafii Św. Józefa Rzemieślnika i kustosz sanktuarium św. Józefa Oblubieńca NMP w Częstochowie.

zapro lm

Spotykamy się w każdy wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.

Zapraszamy i pozdrawiamy w Panu.

• Ewa Kowalewska o waszyngtońskim Marszu dla Życia: tłum radosnych ludzi manifestujących swoje zaangażowanie pro-life
    „Atmosfera tego marszu jest absolutnie unikalna, wręcz niesamowita. To niezapomniane przeżycie znaleźć się w tłumie tak wielu młodych, radosnych ludzi, manifestujących swoje zaangażowanie w obronie życia” - wspomina Ewa H. Kowalewska. Prezes Human Life International w Polsce w waszyngtońskim Marszu dla Życia uczestniczyła trzykrotnie i - jak mówi - „za każdym razem było to coś niepowtarzalnego”.
  • W bazylice mariackiej odprawiono Mszę św. za prezydenta Adamowicza
    W bazylice mariackiej w Gdańsku odprawiono wieczorem Mszę św. w intencji zabitego w niedzielę prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Jeszcze do północy będzie możliwość pożegnania prezydenta. Jutro w tej samej świątyni, po sprawowanej w południe Mszy św., prezydent zostanie pochowany.
  • Papież o zamachu w Bogocie: okrutne i nieludzkie postępowanie
    Najgłębsze ubolewanie z powodu ofiar, które straciły życie w wyniku tak nieludzkiego i okrutnego czynu wyraził Franciszek w depeszy kondolencyjnej przesłanej na ręce arcybiskupa Bogoty kard. Rubena Salazara. 17 stycznia w stolicy Kolumbii doszło do wybuchu samochodu-pułapki na terenie szkoły policyjnej Santander, w którego wyniku zginęło 21 osób, łącznie z zamachowcem, a 68 odniosło rany.