logo legion

Legion Maryi jest stowarzyszeniem ludzi świeckich, którzy docierają do wierzących oraz niewierzących,wspierając ich duchowo, pomagają im pogłębiać wiarę, szerzą kult Matki Bożej, głoszą Ewangelię. Naśladują Maryję i podejmują się każdego zadania będącego walką o dusze. Ich najważniejszym celem jest ewangelizacja parafii, w której, za zgodą proboszcza, idą od drzwi do drzwi, aby dotrzeć do wszystkich jej mieszkańców. Eucharystia, różaniec i modlitwy legionowe to ich codzienne praktyki religijne.

legionmaryi

Legion Maryi prowadzi czynny apostolat m.in.:

- apostolat wsórd osób przebywających w areszcie śledczym;

- apostolat wśród chorych, w domach pomocy społecznej,  szpitalach oraz odwiedzanie osób chorych i samotnych w naszej  parafii;

- apostolat wśód rodzin zaniedbanych, z problemami  alkoholowymi, z narkotykami;

- apostolat polegający na rozmawianiu z innymi ludźmi o Bogu  oraz wręczania im Cudownego Medalika czy ulotek o różańcu,  Eucharystii itp.

Legion Maryi przy parafii św. Józefa Rzemieślnika

Z inicjatywy ks. prałata Bronisława Predera, w dniu 24 kwietnia 1997 roku, powstaje prezydium Legionu Maryi pod wezwaniem Natki Bożej Częstochowskiej. Początkowo prezydium liczyło sześciu kandydatów, którzy spotykają się raz w tygodniu, na zebraniach modlitewno - formacyjnych. Kierownikiem duchowym jest ks. prałat Bronisław Preder.

skanlm

Prezydium Legionu Maryi Matki Bożej Częstochowskiej - 1998 r.

Prezydium rozwija się, w 2003 roku, liczy 24 członków aktywnych i 50 pomocniczych. Powstają także nowe prezydia w Częstochowie m. in. przy parafii św. Kantego i parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Siedlcu dużym. W tym samym roku zostaje utworzona Kuria Legionu Maryi pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej, w skład której wchodzą prezydia z w/w parafii.

rekol lm 2013 1

Dużym sukcesem było powołanie, w 16 stycznia 2014 roku, preydium Legionu Maryi pod wezwaniem Matki Bożej Pustelników przy parafii Ducha Świętego oo. Paulinów w Wieruszowie w diecezji kaliskiej, które podlega pod komicjum Częstochowa.

rekol lm 2015

Rekolekcje Komicjum Legionu Maryi - 2015 r.

Od dnia 3 października 2014 roku - kierownikiem duchowym prezydium Legionu Maryi pod  wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej i komicjum Legionu Maryi Matki Bożej Fatimskiej jest ks. prałat Marek Kundzicz - proboszcz parafii Św. Józefa Rzemieślnika i kustosz sanktuarium św. Józefa Oblubieńca NMP w Częstochowie.

zapro lm

Spotykamy się w każdy wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.

Zapraszamy i pozdrawiamy w Panu.

• Dziś święcenia kapłańskie w całej Polsce
    26 maja w wielu polskich diecezjach biskupi udzielili diakonom święceń prezbiteratu. Do tego dnia kandydaci do kapłaństwa przygotowywali się przez formację w Wyższych Seminariach Duchownych. Dziś neoprezbiterzy otrzymali dekrety przydzielające ich do posługi w poszczególnych parafiach.
  • Jasna Góra: 38. ogólnopolska pielgrzymka katolickiego stowarzyszenia „Civitas Christiana”
    Przez wstawiennictwo sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego uczestnicy 38. ogólnopolskiej pielgrzymki katolickiego stowarzyszenia „Civitas Christiana” dziękowali za 100–lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Pielgrzymka była okazją do wkroczenia wraz z patronem stowarzyszenia Prymasem Tysiąclecia na Maryjne drogi wolności, podjęcia na nowo próby odczytania Maryjnego programu dla Kościoła w Polsce oraz sposobnością do modlitwy w intencjach Ojczyzny.
  • Abp Paglia: wynik irlandzkiego referendum to owoc hiper-indywidualizmu
    Konieczne jest przeciwdziałanie kulturze hiper-indywidualizmu, prowadzącej do myślenia jedynie o korzyściach indywidualnych, za które niekiedy płaci się wysoką cenę – tak skomentował wyniki referendum w Irlandii abp Vincenzo Paglia. Prezes Papieskiej Akademii Pro Vita w wypowiedzi dla Radia Watykańskiego odniósł się do faktu, że 68 proc. uczestników opowiedziało się za depenalizacją aborcji.