Światowy Dzień Chorego – 11 lutego 2023 r.

Miej o nim staranie” Współczucie jako synodalna realizacja uzdrowienia  to hasło tegoroczonego Orędzia Papieża Franciszka na XXXI Światowy Dzień Chorego, obchodzony we wspomnienie Najświętszej  Maryi Panny z Lourdes.

„Choroba jest częścią ludzkiego doświadczenia. Może jednak stać się czymś nieludzkim, jeśli jest przeżywana w izolacji i opuszczeniu, jeśli nie towarzyszy jej troska i współczucie” napisał papież w Orędziu na tegoroczny XXXI Światowy Dzień Chorego.

Tekst całego Orędzia można znaleźć pod adresem:

W niedzielę 19 lutego 2023 r. z racji XXXI Światowego Dnia Chorego odbędzie się w naszej parafii tradycyjna zbiórka ofiar do puszek dla niepełnosprawnych sierot społecznych, mieszkających w domach Katolickiego Ruchu Dobroczynnego "BETEL".

Za wszelką formę pomocy organizatorzy wyrażają serdeczną wdzięczność.

W intencji wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie czuwania na Jasnej Górze w sobotę 11 lutego br.

Do wspólnej modlitwy zapraszają duszpasterze ruchu "BETEL".

kwesta Betel 2023 small

15 niedziela zwykła

Kamila, Marcelina

Myśl dnia
Uśmiech jest często najważniejszy. Uśmiechem płacimy. Uśmiechem nagradzamy. Uśmiechem budzimy do życia.
Antoine de Saint-Exupéry
Czytania