PARAFIA KATOLICKA ŚW. JÓZEFA RZEMIEŚLNIKA
            SANKTUARIUM ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP
                                     W CZĘSTOCHOWIE

 1. Dziś jest XXII Niedziela Zwykła w ciągu roku.
  • Niedziela miesięcznej adoracji; 10.20 – Droga Betlejemska

 2. Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla Technikum i Szkoły Podstawowej SPSK w poniedziałek, 4 września o godz. 9.00.
 3. Spowiedź dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie roku szkolnego od poniedziałku do piątku od 17.00 do 18.30.
 4. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek, 4 września:
  • 17.00 – Msza św.; 17.30 – katecheza;
  • 18.00 – spotkanie w salce.

 5. Spotkanie Bractwa św. Józefa w środę, 6 września:
  • 17.30 – Nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa;
  • 18.00 – Msza św. Nowennowa;
  • 18.30 – Katecheza; 19.00 – spotkanie w salce.

 6. Katechezy dla dorosłych:
  • pierwszy poniedziałek, 4 września o godz. 17.30;
  • pierwszy wtorek, 5 września o godz. 18.30;
  • pierwsza środa, 6 września o godz. 18.30;
  Katechezy są głoszone każdego miesiąca w pierwszy poniedziałek, wtorek i środę oraz w ostatnim dniu miesiąca. Wszystkich Wiernych serdecznie zapra-szamy do pogłębienia wiedzy religijnej i wiary.

 7. Modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za wstawiennictwem św. Mi-chała Archanioła przed Najświętszym Sakramentem we wtorek, 5 września o godz. 17.30
 8. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  • dla klas VI i VII w czwartek: 17.30 – spowiedź św., 18.00 – Msza św.;
  Po Mszy św. spotkanie w salkach. Klasy VI przy spowiedzi św. otrzymają indeksy do bierzmowania, a kl. VII przy spowiedzi podadzą indeks do pod-pisania.
  • dla młodzieży powyżej 16 roku życia, którzy z różnych powodów nie przystąpili do bierzmowania – w piątek, 8 września o godz. 18.45.

 9. Spotkania grup parafialnych.
  • Akcja Katolicka w poniedziałek, 4 września, po Mszy św. o godz. 17.00.
  • Legion Maryi we wtorek o godz. 19.00.
  • Krąg Biblijny w środę po wieczornej Mszy św.
  • Spotkanie dla Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątek o godz. 18.00 Msza św. i następnie spotkanie formacyjne. Zapraszamy młodzież naszej parafii, którzy chcieliby w swoje życie wcielać ideały, dzięki którym życie staje się piękniejsze.

 10. Odpust w sąsiedniej Parafii ku czci sw. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika - 7 września w czwartek.
 11. 10 września 2023 r. na Mszach świętych zostanie dokonany Akt Zaproszenia i Zawierzenia Maryi z następującym wpisem w Parafialnej Księdze Zawierze-nia:
  Maryjo, Matko Boża Częstochowska,
  w wigilię Twojej Uroczystości na Jasnej Górze Kościół częstochowski pod przewodnictwem naszego Pasterza Arcybiskupa Wacława Depo wraz z licznie zgromadzonymi kapłanami, osobami konsekrowanymi i wszystkimi wiernymi, również z przedstawicielami naszej Parafii prosił Ciebie, byś przyszła do każdej parafii w tajemnicy Nawiedzenia, tak jak kiedyś przyszłaś do Elżbiety i stałaś się przyczyną radości w jej domu.
  Dziś w naszej rodzinie parafialnej uroczyście ten Akt ponawiamy, prosząc, byś przyszła do wszystkich, którzy tworzą wspólnotę parafialną na tym miejscu. Zawierzamy Ci czas Nawiedzenia naszej Parafii oraz wszystkie przygotowania do tej wyjątkowej chwili. Prosimy Cię o Twe przemożne wstawiennictwo, zwłaszcza na czas rekolekcji i misji w naszej parafii. Wierzymy mocno, że ucząc się od Ciebie posłuszeństwa Słowu Bożemu, przejdziemy przez ten czas wewnętrznie umocnieni i przemienieni łaską twojego Syna.
  Już dziś oddajemy Ci wszystkie owoce czasu misji i Nawiedzenia, ufając, że zbliżą nas one do Twego Syna Jezusa Chrystusa. Maryjo, ocal miłość i życie naszych rodzin. Amen.

  Każdy kto będzie na Mszach świętych tej wyjątkowej niedzieli (10 września 2023 r.) będzie mógł podpisać się pod tym Aktem w Parafialnej Księdze Zawie-rzenia,
  przed lub po Mszy św.,i otrzyma obrazek pamiątkowy z Aktem Zawierzenia

 12. Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w piątek, 8 września.
  • Msze św.: 7.00, 17.00 i 18.00;

 13. Klub Seniora „U św. Józefa”
  • środa, 6 września o godz. 15.30 – spotkanie w ogrodach parafialnych przy ognisku: pieczenie kiełbasek przy kawie i herbacie.

 14. Dziś wraz z cotygodniowym „Głosem św. Józefa” jest „Głos” Okoliczno-ściowy. W nim Akt Zaproszenia i Zawierzenia Maryi, o Peregrynacji Kopii Ob-razu Jasnogórskiego, historia Ksiąg Zawierzenia, o Odpowiedzialności za Ko-ściól, o Poście
  i modlitwie oraz o nabożeństwach w naszym kościele i Grupach duszpaster-skich.
  Bardzo serdecznie proszę byście, którzy jesteście dzisiaj na Mszach św. ze-chcieli zanieść Okolicznościowy Głos św. Józefa do swoich sąsiadów, których
  z różnych powodów dzisiaj nie będzie na Mszach św. Poczujcie się posłani przez Chrystusa do zwiastowania im o wielkich dziełach Bożych, których mo-gą doświadczyć w naszej parafii. Chodzi nade wszystko o to pierwsze wyda-rzenie,
  jakim jest zaproszenie Maryi w Znaku Cudownego Jasnogórskiego Obrazu
  do naszej parafii i naszych rodzin.

 15. Służmy, śpiewajmy i grajmy dla Jezusa:
  • Chłopcy pragnący być ministrantami mogą zgłosić się do ks. Mateusza – pierwsze spotkanie w sobotę o godz. 10:00.
  • Dziewczynki chcące służyć Jezusowi śpiewem uwielbienia mogą się zgłosić do s. Rity. Pierwsze spotkanie w piątek o godz. 17.00 w salce.

 16. Msza św. i spotkania informujące o przygotowaniu dzieci do sakramentów świętych w niedzielę 10 września 2023 r.:
  • 9.00 - dla rodziców (mamy i taty), których dzieci będą przygotowywać się
  do bierzmowania;
  • 10.30 - dla rodziców (mamy i taty), których dzieci będą się przygotowywać się do Pierwszej Spowiedzi i pełnego udziału we Mszy św.

 17. Malowanie ikon.
  W naszej parafii od września do listopada będą się odbywały sobotnie Warsztaty Ikonograficzne. Pochylimy się nad ikoną Maryi z Jezusem w typie Eleusy (Matka Boża Czuła). Warsztaty - jak poprzednio - poprowadzi
  Jadwiga Kowalska. Wszystkie szczegóły i terminy dostępne pod tel. 600076499 i mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapraszamy!

 18. W przyszłą niedzielę Msza św. za Ojczyznę o godz. 12.00.
 19. Ofiary na potrzeby parafii i sanktuarium wyniosły 2799 zł:
  1470 zł – indywidualne;
  150 zł – na kwiaty ( w tym 100 zł -Żywy Różaniec);
  733 zł - skrzynka na biednych;
  267 zł – skrzynka na kwiaty;
  179 zł – skrzynka na Sanktuarium;

 20. Do wieczności odeszli śp.: Julita Terka, Krzysztof Mikołajczak i Marianna Rutkowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

***

Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego, apelujmy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba.

 

Aktualności z Watykanu

Niedziela.pl