Medziugorje 1

18 marca 2017 r.

Drogie dzieci! Moim matczynym pragnieniem jest, aby wasze serca były wypełnione pokojem, a wasze dusze były czyste, abyście w obecności mego Syna mogli zobaczyć Jego twarz. Bo, dzieci moje, jako matka wiem, że jesteście spragnieni pociechy, nadziei i ochrony. Wy, dzieci moje, świadomie i nieświadomie poszukujecie mego Syna. I ja, przechodząc ziemski czas cieszyłam się, radowałam, cierpiałam i cier-pliwie znosiłam bóle dopóki mój Syn w swojej chwale ich nie odsunął. I dlatego mówię mojemu Synowi: „Zawsze im pomagaj!“ Wy, dzieci moje, prawdziwą miłością rozjaśnij-cie ciemność egoizmu, która coraz bardziej otacza moje dzieci. Bądźcie wielkoduszni. Niech wam i ręce i serce będą zawsze otwarte. Nie bójcie się. Oddajcie się memu Syno-wi z zaufaniem i nadzieją. Patrząc na Niego żyjcie życiem z miłością. Kochać oznacza dawać się, znosić, a nigdy nie osądzać. Kochać znaczy żyć słowami mego Syna. Dzieci moje, jak matka wam mówię, tylko prawdziwa miłość prowadzi do szczęścia wiecznego. Dziękuję wam.

18 marca 2018 r.

Drogie dzieci! Moje życie na ziemi było proste. Kochałam i cieszy-łam z małych rzeczy. Kochałam życie, dar od Boga, choć bóle i cierpienia przebijały moje serce. Dzieci moje, miałam siłę wiary i bezgraniczną ufność w Bożą miłość. Wszy-scy, którzy mają siłę wiary są mocniejsi. Wiara sprawia, że żyjesz zgodnie z dobrem i wtedy światło Bożej miłości przychodzi zawsze w upragnionej chwili. To jest siła, która wspiera w bólu i cierpieniu. Dzieci moje, módlcie się o siłę wiary i ufajcie Ojcu Niebie-skiemu i nie bójcie się. Wiedzcie, że ani jedno stworzenie Boże nie będzie zgubione, ale będzie żyć wiecznie. Każdy ból ma swój koniec i wtedy zaczyna się życie w wolności, tam gdzie przychodzą wszystkie moje dzieci, dokąd się wraca. Dzieci moje wasza walka jest ciężka. Będzie jeszcze cięższa, ale wy idźcie za moim przykładem. Módlcie się o siłę wiary, ufajcie miłości Ojca Niebieskiego.

Medziugorje 2

Franciszka, Zdzisława

„Przywykliśmy szukać daleko na widnokręgu tego, co leży u naszych stóp.”
Kornel Makuszyński

2 Sm 7, 4 - 17
Mk 4, 1 - 20

• Ewangeliczne Błogosławieństwa wskazują, że tylko Bóg może zaspokoić ludzkie serce
    Papież rozpoczął nowy cykl katechez, którego tematem będą ewangeliczne Błogosławieństwa.
  • Odpust zupełny dla wiernych pielgrzymujących do kościołów związanych ze św. Janem Pawłem II
    Na prośbę abp. Marka Jędraszewskiego, z okazji jubileuszu 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, Penitencjaria Apostolska udzieliła odpustu zupełnego wiernym pielgrzymującym do kościołów związanych ze św. Janem Pawłem II w archidiecezji krakowskiej.
  • Kard. Wyszyński swym pasterskim posługiwaniem kształtował ducha naszego narodu
    Prymas Tysiąclecia ze Stolicy Prymasów w Gnieźnie wielokrotnie nam przypominał, że mamy kochać Naród - mówił abp. Wojciech Polak podczas homilii na Mszy św. sprawowanej w ramach przygotowania do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego