Medziugorje 1

18 marca 2017 r.

Drogie dzieci! Moim matczynym pragnieniem jest, aby wasze serca były wypełnione pokojem, a wasze dusze były czyste, abyście w obecności mego Syna mogli zobaczyć Jego twarz. Bo, dzieci moje, jako matka wiem, że jesteście spragnieni pociechy, nadziei i ochrony. Wy, dzieci moje, świadomie i nieświadomie poszukujecie mego Syna. I ja, przechodząc ziemski czas cieszyłam się, radowałam, cierpiałam i cier-pliwie znosiłam bóle dopóki mój Syn w swojej chwale ich nie odsunął. I dlatego mówię mojemu Synowi: „Zawsze im pomagaj!“ Wy, dzieci moje, prawdziwą miłością rozjaśnij-cie ciemność egoizmu, która coraz bardziej otacza moje dzieci. Bądźcie wielkoduszni. Niech wam i ręce i serce będą zawsze otwarte. Nie bójcie się. Oddajcie się memu Syno-wi z zaufaniem i nadzieją. Patrząc na Niego żyjcie życiem z miłością. Kochać oznacza dawać się, znosić, a nigdy nie osądzać. Kochać znaczy żyć słowami mego Syna. Dzieci moje, jak matka wam mówię, tylko prawdziwa miłość prowadzi do szczęścia wiecznego. Dziękuję wam.

18 marca 2018 r.

Drogie dzieci! Moje życie na ziemi było proste. Kochałam i cieszy-łam z małych rzeczy. Kochałam życie, dar od Boga, choć bóle i cierpienia przebijały moje serce. Dzieci moje, miałam siłę wiary i bezgraniczną ufność w Bożą miłość. Wszy-scy, którzy mają siłę wiary są mocniejsi. Wiara sprawia, że żyjesz zgodnie z dobrem i wtedy światło Bożej miłości przychodzi zawsze w upragnionej chwili. To jest siła, która wspiera w bólu i cierpieniu. Dzieci moje, módlcie się o siłę wiary i ufajcie Ojcu Niebie-skiemu i nie bójcie się. Wiedzcie, że ani jedno stworzenie Boże nie będzie zgubione, ale będzie żyć wiecznie. Każdy ból ma swój koniec i wtedy zaczyna się życie w wolności, tam gdzie przychodzą wszystkie moje dzieci, dokąd się wraca. Dzieci moje wasza walka jest ciężka. Będzie jeszcze cięższa, ale wy idźcie za moim przykładem. Módlcie się o siłę wiary, ufajcie miłości Ojca Niebieskiego.

Medziugorje 2

Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, święto Dzień Dziecka

Jakuba, Konrada

„Pierwsza radość dziecka to poczucie, że jest kochane.”
św. Jan Bosko

Rdz 3, 9 - 15. 20 (Dz 1, 12 - 14)
J 2, 1 - 11 (J 19, 25 - 27)

• Maryja Matką Kościoła
    Na całym świecie w obrządku łacińskim obchodzone będzie wspomnienie Maryi Matki Kościoła – postanowił Papież Franciszek. W Watykanie opublikowano dekret Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z 11 lutego bieżącego roku. Informuje on, że decyzją Ojca Świętego wspomnienie to będzie obchodzone w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego
  • Święcenia biskupie ks. Grzegorza Suchodolskiego
    Święcenia biskupie ks. Grzegorza Suchodolskiego, nowego biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej, odbyły się w poniedziałek 1 czerwca w katedrze pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach.
  • Uczestnicy protestów zdewastowali nowojorską katedrę św. Patryka
    Uczestnicy protestów, które wybuchły w USA po śmierci Afroamerykanina George’a Floyda, zbezcześcili katedrą św. Patryka na nowojorskim Manhattanie. Na ścianach i schodach tej jednej z najbardziej znanych świątyń amerykańskich wypisali sprayem wulgarne oraz wzywające do walki z rasizmem napisy.