Pierwsza Komunia św. w 2017 r.

Pierwsza Komunia św. w przyszłym roku będzie 13 i 28 maja. Pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się we wrześniu.

Rodzice pytają gdzie odbywa się przygotowanie tych dzieci. Otóż do Pierwszej Komunii przygotowanie odbywa się na katechezie w szkole. Natomiast bezpośrednio przed Pierwszą Komunią odbywają się próby w kościele.

Rodzice również pytają czy dzieci chodzące do szkoły poza parafią mogą przystąpić do Pierwszej Komunii w swojej parafii. Dzieci mogą przystąpić zarówno w swojej parafii, jak i w parafii na terenie której znajduje się szkoła. Wybór należy do rodziców i dzieci.

• W bazylice mariackiej odprawiono Mszę św. za prezydenta Adamowicza
    W bazylice mariackiej w Gdańsku odprawiono wieczorem Mszę św. w intencji zabitego w niedzielę prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Jeszcze do północy będzie możliwość pożegnania prezydenta. Jutro w tej samej świątyni, po sprawowanej w południe Mszy św., prezydent zostanie pochowany.
  • Papież o zamachu w Bogocie: okrutne i nieludzkie postępowanie
    Najgłębsze ubolewanie z powodu ofiar, które straciły życie w wyniku tak nieludzkiego i okrutnego czynu wyraził Franciszek w depeszy kondolencyjnej przesłanej na ręce arcybiskupa Bogoty kard. Rubena Salazara. 17 stycznia w stolicy Kolumbii doszło do wybuchu samochodu-pułapki na terenie szkoły policyjnej Santander, w którego wyniku zginęło 21 osób, łącznie z zamachowcem, a 68 odniosło rany.
  • Sekretarz Generalny Rady Europy: głos Papieża bardzo ważny
    Głos Papieża jest bardzo ważny. Nie boi się mówić o problemach, o których wielu przywódców politycznych nie chce słyszeć – stwierdził sekretarz generalny Rady Europy, którego Franciszek przyjął na audiencji.