Pierwsza Komunia św. w 2017 r.

Pierwsza Komunia św. w przyszłym roku będzie 13 i 28 maja. Pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się we wrześniu.

Rodzice pytają gdzie odbywa się przygotowanie tych dzieci. Otóż do Pierwszej Komunii przygotowanie odbywa się na katechezie w szkole. Natomiast bezpośrednio przed Pierwszą Komunią odbywają się próby w kościele.

Rodzice również pytają czy dzieci chodzące do szkoły poza parafią mogą przystąpić do Pierwszej Komunii w swojej parafii. Dzieci mogą przystąpić zarówno w swojej parafii, jak i w parafii na terenie której znajduje się szkoła. Wybór należy do rodziców i dzieci.

Tygodnik Katolicki Niedziela

• Franciszek podziękował za gościnę w Chile
    Na zakończenie Mszy św. na Campo Lobito w Iquique Franciszek podziękował Kościołowi, władzom, służbom bezpieczeństwa i tysiącom wolontariuszy za zaproszenie i za okazaną mu gościnę w Chile.
  • Franciszek w Chile
    Msza św. dla ludów tubylczych z udziałem 400 tys. wiernych, obiad z przedstawicielami mieszkańców regionu Araukania w Temuco, spotkanie z młodzieżą w sanktuarium Matki Bożej w Maipu praz wizyta na Chilijskim Papieskim Uniwersytecie Katolickim złożyły się na trzeci dzień wizyty apostolskiej Franciszka w Chile, 17 stycznia.
  • Pamięci Helenki Kmieć
    Jak informują kapłani z parafii pw. św. Barbary w Libiążu, od połowy stycznia br. w mieście są organizowane wydarzenia związane w 1. rocznicą śmierci śp. Helenki Kmieć.