Pierwsza Komunia św. w 2017 r.

Pierwsza Komunia św. w przyszłym roku będzie 13 i 28 maja. Pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się we wrześniu.

Rodzice pytają gdzie odbywa się przygotowanie tych dzieci. Otóż do Pierwszej Komunii przygotowanie odbywa się na katechezie w szkole. Natomiast bezpośrednio przed Pierwszą Komunią odbywają się próby w kościele.

Rodzice również pytają czy dzieci chodzące do szkoły poza parafią mogą przystąpić do Pierwszej Komunii w swojej parafii. Dzieci mogą przystąpić zarówno w swojej parafii, jak i w parafii na terenie której znajduje się szkoła. Wybór należy do rodziców i dzieci.

• Papież zjadł obiad z 1,5 tys. ubogich

Po Mszy św., odprawionej z okazji tego Dnia w bazylice św. Piotra i po odmówieniu modlitwy Anioł Pański Ojciec Święty udał się do Auli, gdzie czekali na niego potrzebujący i towarzyszący im wolontariusze.
  • Karolina od czystych serc

Czyż święci są po to, ażeby zawstydzać? Tak. Mogą być i po to. Czasem konieczny jest taki zbawczy wstyd, ażeby zobaczyć człowieka w całej prawdzie.
  • Ubodzy są cenni w oczach Boga, ponieważ nie mówią językiem "ja"

Ubodzy są cenni w oczach Boga, ponieważ nie mówią językiem "ja": nie utrzymują się samodzielnie, potrzebują ludzi, którzy wezmą ich za rękę.