Pierwsza Komunia św. w 2017 r.

Pierwsza Komunia św. w przyszłym roku będzie 13 i 28 maja. Pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się we wrześniu.

Rodzice pytają gdzie odbywa się przygotowanie tych dzieci. Otóż do Pierwszej Komunii przygotowanie odbywa się na katechezie w szkole. Natomiast bezpośrednio przed Pierwszą Komunią odbywają się próby w kościele.

Rodzice również pytają czy dzieci chodzące do szkoły poza parafią mogą przystąpić do Pierwszej Komunii w swojej parafii. Dzieci mogą przystąpić zarówno w swojej parafii, jak i w parafii na terenie której znajduje się szkoła. Wybór należy do rodziców i dzieci.

• Zabobony grzech czy głupota?
    Wydawać by się mogło, że z codziennego języka znika słowo „zabobony”. Nie jest ono w powszechnym użyciu, a młodsze pokolenie być może nawet nie wie, co w ogóle oznacza. A może marginalizowanie nazwy, kiedyś powszechnej, tym bardziej wskazuje na zagrożenia kryjące się za tym, co ona za sobą niesie? Czym zatem są zabobony?
  • Złodzieje dusz
  • Co święci mówią Europie?
    Benedykt z Nursji, Cyryl i Metody, Brygida Szwedzka, Katarzyna ze Sieny i Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein). Dlaczego właśnie ci święci zostali wybrani, by patronować Europie? Co takiego wnieśli swoim życiem i dziełami w dzieje naszego kontynentu?