Pierwsza Komunia św. w 2017 r.

Pierwsza Komunia św. w przyszłym roku będzie 13 i 28 maja. Pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się we wrześniu.

Rodzice pytają gdzie odbywa się przygotowanie tych dzieci. Otóż do Pierwszej Komunii przygotowanie odbywa się na katechezie w szkole. Natomiast bezpośrednio przed Pierwszą Komunią odbywają się próby w kościele.

Rodzice również pytają czy dzieci chodzące do szkoły poza parafią mogą przystąpić do Pierwszej Komunii w swojej parafii. Dzieci mogą przystąpić zarówno w swojej parafii, jak i w parafii na terenie której znajduje się szkoła. Wybór należy do rodziców i dzieci.

• Papież wspomniał 50. rocznicę lądowania na Księżycu
    "Wczoraj minęło pięćdziesiąt lat od chwili kiedy człowiek postawił stopę na księżycu, realizując niezwykłe marzenie" - przypomniał Franciszek podczas niedzielnej modlitwy "Anioł Pański" w Watykanie.
  • Trzeba jasno powiedzieć: Dość!
    Nie można dialogować ze środowiskami, które nie chcą dialogu, depczą świętości, bluźnią Bogu i deprawują człowieka.
  • Marta i Maria w nas
    Wszystko, co Jezus mówi, czyni i kim jest – jest na wagę złota. Maria dobrze o tym wie, dlatego siada u stóp Mistrza.